Nová Mazda6 sa predstavila v Moskve

Streda, 05 september 2012

Mazda6 sedan novej generácie sa v uplynulých dňoch predstavila na autosalóne v Moskve, verzia kombi bude mať premiéru koncom septembra v Paríži. Oba modely budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2 i ďalšie dva benzínové motory. Nový sedan strednej triedy má pôvod v koncepte Takeri, ktorý bol už predtým uvedený v Tokiu a Ženeve.

Mazda6
Mazda6, nová vlajková loď japonskej automobilky, príde k nám začiatkom budúceho roka

Mazda6 je novou vlajkovou loďou novej generácie produktov automobilky Mazda. Podľa japonskej automobilky nová Mazda6 spája v sebe najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Obsahuje tiež rad pokročilých bezpečnostných technológií a jedinečný systém rekuperačného brzdenia od spoločnosti Mazda.

Nová "šestka" je po modeli CX-5 druhým modelom japonskej automobilky, ktorá využíva vlastné technológie SkyActiv a nový dizajnový smer Kodo. Nový sedan uvedený teraz v Moskve odhaľovala Mazda postupne – najprv detaily karosérie prostredníctvom fotografií, teraz už kompletný automobil. Ako bude vyzerať Mazda6 kombi uvidíme už onedlho v Paríži.

Zatiaľ sa vie, že nová Mazda6 sa bude dodávať s dvoma vznetovými a dvoma zážihovými motormi. Naftový SkyKctiv-D 2,2 bude dostupný vo verzii so štandardným, ale aj zvýšeným výkonom a oba vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Mazda6 s benzínovými motormi SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 bude mať priame vstrekovanie.

Začiatok predaja novej Mazdy6 na Slovensku je plánovaný na február 2013.

Mazda6 Mazda6 Mazda6
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.