Nová Mazda6 sa predstavila v Moskve

Streda, 05 september 2012

Mazda6 sedan novej generácie sa v uplynulých dňoch predstavila na autosalóne v Moskve, verzia kombi bude mať premiéru koncom septembra v Paríži. Oba modely budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2 i ďalšie dva benzínové motory. Nový sedan strednej triedy má pôvod v koncepte Takeri, ktorý bol už predtým uvedený v Tokiu a Ženeve.

Mazda6
Mazda6, nová vlajková loď japonskej automobilky, príde k nám začiatkom budúceho roka

Mazda6 je novou vlajkovou loďou novej generácie produktov automobilky Mazda. Podľa japonskej automobilky nová Mazda6 spája v sebe najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Obsahuje tiež rad pokročilých bezpečnostných technológií a jedinečný systém rekuperačného brzdenia od spoločnosti Mazda.

Nová "šestka" je po modeli CX-5 druhým modelom japonskej automobilky, ktorá využíva vlastné technológie SkyActiv a nový dizajnový smer Kodo. Nový sedan uvedený teraz v Moskve odhaľovala Mazda postupne – najprv detaily karosérie prostredníctvom fotografií, teraz už kompletný automobil. Ako bude vyzerať Mazda6 kombi uvidíme už onedlho v Paríži.

Zatiaľ sa vie, že nová Mazda6 sa bude dodávať s dvoma vznetovými a dvoma zážihovými motormi. Naftový SkyKctiv-D 2,2 bude dostupný vo verzii so štandardným, ale aj zvýšeným výkonom a oba vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Mazda6 s benzínovými motormi SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 bude mať priame vstrekovanie.

Začiatok predaja novej Mazdy6 na Slovensku je plánovaný na február 2013.

Mazda6 Mazda6 Mazda6
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.