Nová Mazda6 sa predstavila v Moskve

Streda, 05 september 2012

Mazda6 sedan novej generácie sa v uplynulých dňoch predstavila na autosalóne v Moskve, verzia kombi bude mať premiéru koncom septembra v Paríži. Oba modely budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2 i ďalšie dva benzínové motory. Nový sedan strednej triedy má pôvod v koncepte Takeri, ktorý bol už predtým uvedený v Tokiu a Ženeve.

Mazda6
Mazda6, nová vlajková loď japonskej automobilky, príde k nám začiatkom budúceho roka

Mazda6 je novou vlajkovou loďou novej generácie produktov automobilky Mazda. Podľa japonskej automobilky nová Mazda6 spája v sebe najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Obsahuje tiež rad pokročilých bezpečnostných technológií a jedinečný systém rekuperačného brzdenia od spoločnosti Mazda.

Nová "šestka" je po modeli CX-5 druhým modelom japonskej automobilky, ktorá využíva vlastné technológie SkyActiv a nový dizajnový smer Kodo. Nový sedan uvedený teraz v Moskve odhaľovala Mazda postupne – najprv detaily karosérie prostredníctvom fotografií, teraz už kompletný automobil. Ako bude vyzerať Mazda6 kombi uvidíme už onedlho v Paríži.

Zatiaľ sa vie, že nová Mazda6 sa bude dodávať s dvoma vznetovými a dvoma zážihovými motormi. Naftový SkyKctiv-D 2,2 bude dostupný vo verzii so štandardným, ale aj zvýšeným výkonom a oba vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Mazda6 s benzínovými motormi SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 bude mať priame vstrekovanie.

Začiatok predaja novej Mazdy6 na Slovensku je plánovaný na február 2013.

Mazda6 Mazda6 Mazda6
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.