Nová Škoda dostala meno Rapid

Piatok, 11 máj 2012

Nový kompaktný model značky Škoda sa volá Rapid. Oznámili to zástupcovia českej automobilky počas autosalónu Auto China 2012 v Pekingu. Nový model vychádza zo štúdie MissionL, veľkosťou sa radí medzi Fabiu a Octaviu. V Európe sa predstaví ešte v tomto roku a vyrábať sa bude v Číne.

Skoda Mission L
Škoda pridáva ďalší modelový rad s menom Rapid, ktorý sa začne vyrábať v Číne

Variant novej Škody pre čínsky trh bude vo verzii klasického sedana, pre Európu s päťdverovou karosériou typu liftback. Oba varianty sa však tvarovo príliš líšiť nebudú, odlišný bude vlastne iba prístup do batožinového priestoru. Praktickejším Európanom je bližší liftback s výklopnou zadnou stenou, ako je to u Octavie a Superbu.

Interiér nového modelu Škoda navrhovali podľa podkladov získaných z prieskumu, ktorý automobilka uskutočnila medzi čínskymi zákazníkmi. Chce tak ponúknuť taký automobil, aký čínsky zákazníci skutočne chcú. Budúci kompaktný model sľubuje česká automobilka ako ideálnu kombináciu tradičných hodnôt značky Škoda a špecifických čínskych nárokov.

Nový automobil ponúka dostatok miesta vpredu i pre cestujúcich na zadných sedadlách, ale aj pre ich batožinu. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Škoda Winfrieda Vahlanda je nový model "typická Škoda, ktorá dokonalým spôsobom reprezentuje hodnoty značky: svieži dizajn, funkčnosť, priestrannosť, chytré detaily a pre značku Škoda aj výhodný pomer ceny a hodnoty".

Rapid by mal byť ideálnym vozidlom pre rodinu. S predajom v Európe sa ráta v roku 2012, čínska verzia sa má začať predávať v roku 2013.

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.