Nová Škoda dostala meno Rapid

Piatok, 11 máj 2012

Nový kompaktný model značky Škoda sa volá Rapid. Oznámili to zástupcovia českej automobilky počas autosalónu Auto China 2012 v Pekingu. Nový model vychádza zo štúdie MissionL, veľkosťou sa radí medzi Fabiu a Octaviu. V Európe sa predstaví ešte v tomto roku a vyrábať sa bude v Číne.

Skoda Mission L
Škoda pridáva ďalší modelový rad s menom Rapid, ktorý sa začne vyrábať v Číne

Variant novej Škody pre čínsky trh bude vo verzii klasického sedana, pre Európu s päťdverovou karosériou typu liftback. Oba varianty sa však tvarovo príliš líšiť nebudú, odlišný bude vlastne iba prístup do batožinového priestoru. Praktickejším Európanom je bližší liftback s výklopnou zadnou stenou, ako je to u Octavie a Superbu.

Interiér nového modelu Škoda navrhovali podľa podkladov získaných z prieskumu, ktorý automobilka uskutočnila medzi čínskymi zákazníkmi. Chce tak ponúknuť taký automobil, aký čínsky zákazníci skutočne chcú. Budúci kompaktný model sľubuje česká automobilka ako ideálnu kombináciu tradičných hodnôt značky Škoda a špecifických čínskych nárokov.

Nový automobil ponúka dostatok miesta vpredu i pre cestujúcich na zadných sedadlách, ale aj pre ich batožinu. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Škoda Winfrieda Vahlanda je nový model "typická Škoda, ktorá dokonalým spôsobom reprezentuje hodnoty značky: svieži dizajn, funkčnosť, priestrannosť, chytré detaily a pre značku Škoda aj výhodný pomer ceny a hodnoty".

Rapid by mal byť ideálnym vozidlom pre rodinu. S predajom v Európe sa ráta v roku 2012, čínska verzia sa má začať predávať v roku 2013.

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.