Nová Škoda Superb v origináli

Streda, 12 december 2007

Po rôznych špionážnych snímkach je tu skutočná tvár novej Škody Superb. Prvý oficiálny snímok pripravovanej Škody Superb je tu. Takto bude vyzerať v skutočnosti, bez kamufláže, nová vlajková loď českého výrobcu Škody Mladá Boleslav. Fotografia je priamo z prameňa, od výrobcu. Nový Superb sa verejnosti po prvý raz predstaví začiatkom marca budúceho roku na autosalóne v Ženeve.

Škoda Superb Škoda Superb

Aj keď je to skôr silueta ako ucelený pohľad, predsa sa z neho dá niečo vyčítať. Dizajnérske tvary prednej časti, ako zbiehajúce sa prelisy kapoty motora a mohutný nárazník s výrezom pre masku chladiča naznačujú známe črty ostatných škodováckych modelov a majú pramálo spoločné s predchádzajúcim modelom Superbu. Nový dizajn rozvíja motívy známe z Roomstera a novej Fabie – až na spodný otvor v nárazníku na prívod vzduchu do motorového priestoru a k brzdám.

Novo tvarované hlavné svetlomety sú originálne a vhodne zapadajú do moderných tvarov nového Superbu. Na snímku možno vidieť aj ďalší nový doteraz nepoužívaný prvok – diódové smerovky v spodnej časti tvarovo nových vonkajších spätných zrkadiel.

Ďalšie podrobnosti fabrika z Mladej Boleslavi neprezradila. Ani uvažované motory, ktoré však budú zrejme vychádzať zo známej koncernovej ponuky. Niektoré ďalšie podrobnosti sa dozvieme možno ešte pred oficiálnym predstavením, ale určite na autosalóne v Ženevy, kde bude mať Škoda Superb svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.