Nová Škoda Superb v origináli

Streda, 12 december 2007

Po rôznych špionážnych snímkach je tu skutočná tvár novej Škody Superb. Prvý oficiálny snímok pripravovanej Škody Superb je tu. Takto bude vyzerať v skutočnosti, bez kamufláže, nová vlajková loď českého výrobcu Škody Mladá Boleslav. Fotografia je priamo z prameňa, od výrobcu. Nový Superb sa verejnosti po prvý raz predstaví začiatkom marca budúceho roku na autosalóne v Ženeve.

Škoda Superb Škoda Superb

Aj keď je to skôr silueta ako ucelený pohľad, predsa sa z neho dá niečo vyčítať. Dizajnérske tvary prednej časti, ako zbiehajúce sa prelisy kapoty motora a mohutný nárazník s výrezom pre masku chladiča naznačujú známe črty ostatných škodováckych modelov a majú pramálo spoločné s predchádzajúcim modelom Superbu. Nový dizajn rozvíja motívy známe z Roomstera a novej Fabie – až na spodný otvor v nárazníku na prívod vzduchu do motorového priestoru a k brzdám.

Novo tvarované hlavné svetlomety sú originálne a vhodne zapadajú do moderných tvarov nového Superbu. Na snímku možno vidieť aj ďalší nový doteraz nepoužívaný prvok – diódové smerovky v spodnej časti tvarovo nových vonkajších spätných zrkadiel.

Ďalšie podrobnosti fabrika z Mladej Boleslavi neprezradila. Ani uvažované motory, ktoré však budú zrejme vychádzať zo známej koncernovej ponuky. Niektoré ďalšie podrobnosti sa dozvieme možno ešte pred oficiálnym predstavením, ale určite na autosalóne v Ženevy, kde bude mať Škoda Superb svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.