Nové BMW 1 sedan: Len pre čínsky trh

Piatok, 29 júl 2016

BMW rozširuje na čínskom trhu segment prémiových kompaktných vozidiel novým modelom BMW radu 1 sedan. Stane sa prvým kompaktným sedanom značky BMW. V Číne a aj inde vo svete rastie najrýchlejšie práve segment prémiových kompaktných automobilov.

BMW 1 sedan
BMW radu 1 obohacuje svoj program výroby osobných áut v Číne o nový malý sedan

BMW radu 1 sedan je najšportovejším a emocionálne najvýraznejším vozidlom v segmente. Vznikol na mieru a podľa potrieb čínskych zákazníkov a bude sa vyrábať a predávať iba v Číne. Nový automobil vyvíjali a testovali v hlavnom sídle BMW a spolupracovali na ňom aj čínski konštruktéri.

Novinka absolvovala intenzívne jazdné testy v najrôznejších cestných a poveternostných podmienkach vo viacerých čínskych regiónoch. Konštruktéri vyladili BMW radu 1 sedan viacerými úpravami, ktoré si vyžiadali zvyky a požiadavky čínskych zákazníkov a krajina, v ktorej bude vozidlo jazdiť.

Nový sedan radu 1 vychádza zo štúdie BMW Concept Compact Sedan, ktorá sa predstavila na autosalóne v Guangzhou v roku 2015. Sériový model si ponechal niektoré dizajnové prvky štúdie vrátane proporcií karosérie. Má nezameniteľnú prednú časť, ktorej dominujú dvojité obličky na mriežke chladiča, dvojité okrúhle LED svetlomety a emblém značky vo veľmi výraznej, športovej a modernej interpretácii. Typický dizajnový jazyk sa prejavil na športovej, emotívnej a modernej siluete.

BMW radu 1 sedan je najnovším potvrdením výnimočnosti BMW v oblasti konektivity. Technológia BMW ConnectedDrive prináša zákazníkom výnimočné pohodlie, rozsiahly infotainment a vysokú mieru bezpečnosti. Nové výkonné a vyspelé motory s najnovšou elektronikou BMW sa vyrábajú v novej motorárni v meste Shenyang a poskytnú vodičovi a posádke jedinečné jazdné zážitky.

BMW radu 1 sedan rozšíri aktuálnu vstupnú ponuku, ktorú v súčasnosti predstavujú v Číne vyrábané a úspešne predávané modelové rady BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer. Celkový počet modelových radov vyrábaných v Číne stúpne na päť.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.