Nové BMW 1 sedan: Len pre čínsky trh

Piatok, 29 júl 2016

BMW rozširuje na čínskom trhu segment prémiových kompaktných vozidiel novým modelom BMW radu 1 sedan. Stane sa prvým kompaktným sedanom značky BMW. V Číne a aj inde vo svete rastie najrýchlejšie práve segment prémiových kompaktných automobilov.

BMW 1 sedan
BMW radu 1 obohacuje svoj program výroby osobných áut v Číne o nový malý sedan

BMW radu 1 sedan je najšportovejším a emocionálne najvýraznejším vozidlom v segmente. Vznikol na mieru a podľa potrieb čínskych zákazníkov a bude sa vyrábať a predávať iba v Číne. Nový automobil vyvíjali a testovali v hlavnom sídle BMW a spolupracovali na ňom aj čínski konštruktéri.

Novinka absolvovala intenzívne jazdné testy v najrôznejších cestných a poveternostných podmienkach vo viacerých čínskych regiónoch. Konštruktéri vyladili BMW radu 1 sedan viacerými úpravami, ktoré si vyžiadali zvyky a požiadavky čínskych zákazníkov a krajina, v ktorej bude vozidlo jazdiť.

Nový sedan radu 1 vychádza zo štúdie BMW Concept Compact Sedan, ktorá sa predstavila na autosalóne v Guangzhou v roku 2015. Sériový model si ponechal niektoré dizajnové prvky štúdie vrátane proporcií karosérie. Má nezameniteľnú prednú časť, ktorej dominujú dvojité obličky na mriežke chladiča, dvojité okrúhle LED svetlomety a emblém značky vo veľmi výraznej, športovej a modernej interpretácii. Typický dizajnový jazyk sa prejavil na športovej, emotívnej a modernej siluete.

BMW radu 1 sedan je najnovším potvrdením výnimočnosti BMW v oblasti konektivity. Technológia BMW ConnectedDrive prináša zákazníkom výnimočné pohodlie, rozsiahly infotainment a vysokú mieru bezpečnosti. Nové výkonné a vyspelé motory s najnovšou elektronikou BMW sa vyrábajú v novej motorárni v meste Shenyang a poskytnú vodičovi a posádke jedinečné jazdné zážitky.

BMW radu 1 sedan rozšíri aktuálnu vstupnú ponuku, ktorú v súčasnosti predstavujú v Číne vyrábané a úspešne predávané modelové rady BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer. Celkový počet modelových radov vyrábaných v Číne stúpne na päť.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.