Nové BMW 1 sedan: Len pre čínsky trh

Piatok, 29 júl 2016

BMW rozširuje na čínskom trhu segment prémiových kompaktných vozidiel novým modelom BMW radu 1 sedan. Stane sa prvým kompaktným sedanom značky BMW. V Číne a aj inde vo svete rastie najrýchlejšie práve segment prémiových kompaktných automobilov.

BMW 1 sedan
BMW radu 1 obohacuje svoj program výroby osobných áut v Číne o nový malý sedan

BMW radu 1 sedan je najšportovejším a emocionálne najvýraznejším vozidlom v segmente. Vznikol na mieru a podľa potrieb čínskych zákazníkov a bude sa vyrábať a predávať iba v Číne. Nový automobil vyvíjali a testovali v hlavnom sídle BMW a spolupracovali na ňom aj čínski konštruktéri.

Novinka absolvovala intenzívne jazdné testy v najrôznejších cestných a poveternostných podmienkach vo viacerých čínskych regiónoch. Konštruktéri vyladili BMW radu 1 sedan viacerými úpravami, ktoré si vyžiadali zvyky a požiadavky čínskych zákazníkov a krajina, v ktorej bude vozidlo jazdiť.

Nový sedan radu 1 vychádza zo štúdie BMW Concept Compact Sedan, ktorá sa predstavila na autosalóne v Guangzhou v roku 2015. Sériový model si ponechal niektoré dizajnové prvky štúdie vrátane proporcií karosérie. Má nezameniteľnú prednú časť, ktorej dominujú dvojité obličky na mriežke chladiča, dvojité okrúhle LED svetlomety a emblém značky vo veľmi výraznej, športovej a modernej interpretácii. Typický dizajnový jazyk sa prejavil na športovej, emotívnej a modernej siluete.

BMW radu 1 sedan je najnovším potvrdením výnimočnosti BMW v oblasti konektivity. Technológia BMW ConnectedDrive prináša zákazníkom výnimočné pohodlie, rozsiahly infotainment a vysokú mieru bezpečnosti. Nové výkonné a vyspelé motory s najnovšou elektronikou BMW sa vyrábajú v novej motorárni v meste Shenyang a poskytnú vodičovi a posádke jedinečné jazdné zážitky.

BMW radu 1 sedan rozšíri aktuálnu vstupnú ponuku, ktorú v súčasnosti predstavujú v Číne vyrábané a úspešne predávané modelové rady BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer. Celkový počet modelových radov vyrábaných v Číne stúpne na päť.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.