Nové BMW 6: najprv Cabrio

Štvrtok, 06 január 2011

Nové šestkové BMW sa predstavilo na jesennom autosalóne v Los Angeles. Netradične ako prvé Cabrio. Model bez strechy je na európsky trh pripravený vstúpiť pravdepodobne na jar tohto roku. Strecha nového luxusného kabrioletu zostáva naďalej plátenná. Kupé s pevnou strechou má mať oproti kabrioletu meškanie približne šesť mesiacov.

BMW 6 Cabrio spredu
Nové BMW 6 Cabrio vstúpi na európsky trh pravdepodobne na jar tohto roku

Dizajn nového kabrioletu predznamenal už koncept GrandCoupé. Nové BMW radu 6 Cabrio spĺňa predstavy náročných automobilových estétov. Poskytne radosť zo športovej jazdy, maximálny luxus a perfektný vzhľad. Nový kabriolet sa v exkluzívnom prostredí trhu prémiových kabrioletov presadí tými najefektívnejšími motormi a najpokrokovejšou technológiou podvozka.

Nové šestkové Cabrio s usporiadaním sedadiel 2+2 má samostatné sedadlá pre vodiča, predného spolujazdca i zadných pasažierov. Kvalitné materiály, zvolené farby a dokonale tvarované povrchy vytvárajú atmosféru luxusu, atraktívnej dynamiky a štýlovej funkčnosti.

BMW 6 Cabrio interiér
Interiér charakterizuje vysoký komfort a stredová konzola orientovaná na vodiča

Charakteristikou interiéru je kokpit orientovaný na vodiča - centrálna sekcia palubnej dosky s displejom ovládacieho systému iDrive, stredové vývody ventilácie, ovládacie prvky klimatizácie a audiosystému, sú mierne natočené na vodiča. Volič prevodovky, tlačidlá parkovacej brzdy, otvárania strechy a systému Drive Dynamic Control sú umiestnené na stredovom tuneli.

BMW 6 Cabrio zozadu
Strecha nového luxusného kabrioletu BMW 6 Cabrio bude aj tentoraz plátenná

Nové BMW 6 Cabrio bude pri uvedení na trh k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Model 650i bude poháňať benzínový agregát V8 s maximálnym výkonom 407 koní a model 640i nový radový benzínový šesťvalec s prepĺňaním TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním paliva a systémom Valvetronic. Jeho maximálny výkon je 320 koní. Oba motory sa štandardne kombinujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. K štandardne dodávaným prvkom BMW EfficientDynamics patrí aj funkcia Auto Start-Stop v modeli 640i Cabrio.

BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zhora BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio interiér BMW 6 Cabrio interiér
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.