Nové BMW 6: najprv Cabrio

Štvrtok, 06 január 2011

Nové šestkové BMW sa predstavilo na jesennom autosalóne v Los Angeles. Netradične ako prvé Cabrio. Model bez strechy je na európsky trh pripravený vstúpiť pravdepodobne na jar tohto roku. Strecha nového luxusného kabrioletu zostáva naďalej plátenná. Kupé s pevnou strechou má mať oproti kabrioletu meškanie približne šesť mesiacov.

BMW 6 Cabrio spredu
Nové BMW 6 Cabrio vstúpi na európsky trh pravdepodobne na jar tohto roku

Dizajn nového kabrioletu predznamenal už koncept GrandCoupé. Nové BMW radu 6 Cabrio spĺňa predstavy náročných automobilových estétov. Poskytne radosť zo športovej jazdy, maximálny luxus a perfektný vzhľad. Nový kabriolet sa v exkluzívnom prostredí trhu prémiových kabrioletov presadí tými najefektívnejšími motormi a najpokrokovejšou technológiou podvozka.

Nové šestkové Cabrio s usporiadaním sedadiel 2+2 má samostatné sedadlá pre vodiča, predného spolujazdca i zadných pasažierov. Kvalitné materiály, zvolené farby a dokonale tvarované povrchy vytvárajú atmosféru luxusu, atraktívnej dynamiky a štýlovej funkčnosti.

BMW 6 Cabrio interiér
Interiér charakterizuje vysoký komfort a stredová konzola orientovaná na vodiča

Charakteristikou interiéru je kokpit orientovaný na vodiča - centrálna sekcia palubnej dosky s displejom ovládacieho systému iDrive, stredové vývody ventilácie, ovládacie prvky klimatizácie a audiosystému, sú mierne natočené na vodiča. Volič prevodovky, tlačidlá parkovacej brzdy, otvárania strechy a systému Drive Dynamic Control sú umiestnené na stredovom tuneli.

BMW 6 Cabrio zozadu
Strecha nového luxusného kabrioletu BMW 6 Cabrio bude aj tentoraz plátenná

Nové BMW 6 Cabrio bude pri uvedení na trh k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Model 650i bude poháňať benzínový agregát V8 s maximálnym výkonom 407 koní a model 640i nový radový benzínový šesťvalec s prepĺňaním TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním paliva a systémom Valvetronic. Jeho maximálny výkon je 320 koní. Oba motory sa štandardne kombinujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. K štandardne dodávaným prvkom BMW EfficientDynamics patrí aj funkcia Auto Start-Stop v modeli 640i Cabrio.

BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zhora BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio interiér BMW 6 Cabrio interiér
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.