Nové BMW 6: najprv Cabrio

Štvrtok, 06 január 2011

Nové šestkové BMW sa predstavilo na jesennom autosalóne v Los Angeles. Netradične ako prvé Cabrio. Model bez strechy je na európsky trh pripravený vstúpiť pravdepodobne na jar tohto roku. Strecha nového luxusného kabrioletu zostáva naďalej plátenná. Kupé s pevnou strechou má mať oproti kabrioletu meškanie približne šesť mesiacov.

BMW 6 Cabrio spredu
Nové BMW 6 Cabrio vstúpi na európsky trh pravdepodobne na jar tohto roku

Dizajn nového kabrioletu predznamenal už koncept GrandCoupé. Nové BMW radu 6 Cabrio spĺňa predstavy náročných automobilových estétov. Poskytne radosť zo športovej jazdy, maximálny luxus a perfektný vzhľad. Nový kabriolet sa v exkluzívnom prostredí trhu prémiových kabrioletov presadí tými najefektívnejšími motormi a najpokrokovejšou technológiou podvozka.

Nové šestkové Cabrio s usporiadaním sedadiel 2+2 má samostatné sedadlá pre vodiča, predného spolujazdca i zadných pasažierov. Kvalitné materiály, zvolené farby a dokonale tvarované povrchy vytvárajú atmosféru luxusu, atraktívnej dynamiky a štýlovej funkčnosti.

BMW 6 Cabrio interiér
Interiér charakterizuje vysoký komfort a stredová konzola orientovaná na vodiča

Charakteristikou interiéru je kokpit orientovaný na vodiča - centrálna sekcia palubnej dosky s displejom ovládacieho systému iDrive, stredové vývody ventilácie, ovládacie prvky klimatizácie a audiosystému, sú mierne natočené na vodiča. Volič prevodovky, tlačidlá parkovacej brzdy, otvárania strechy a systému Drive Dynamic Control sú umiestnené na stredovom tuneli.

BMW 6 Cabrio zozadu
Strecha nového luxusného kabrioletu BMW 6 Cabrio bude aj tentoraz plátenná

Nové BMW 6 Cabrio bude pri uvedení na trh k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Model 650i bude poháňať benzínový agregát V8 s maximálnym výkonom 407 koní a model 640i nový radový benzínový šesťvalec s prepĺňaním TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním paliva a systémom Valvetronic. Jeho maximálny výkon je 320 koní. Oba motory sa štandardne kombinujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. K štandardne dodávaným prvkom BMW EfficientDynamics patrí aj funkcia Auto Start-Stop v modeli 640i Cabrio.

BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zhora BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio interiér BMW 6 Cabrio interiér
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.