Nové BMW 6: najprv Cabrio

Štvrtok, 06 január 2011

Nové šestkové BMW sa predstavilo na jesennom autosalóne v Los Angeles. Netradične ako prvé Cabrio. Model bez strechy je na európsky trh pripravený vstúpiť pravdepodobne na jar tohto roku. Strecha nového luxusného kabrioletu zostáva naďalej plátenná. Kupé s pevnou strechou má mať oproti kabrioletu meškanie približne šesť mesiacov.

BMW 6 Cabrio spredu
Nové BMW 6 Cabrio vstúpi na európsky trh pravdepodobne na jar tohto roku

Dizajn nového kabrioletu predznamenal už koncept GrandCoupé. Nové BMW radu 6 Cabrio spĺňa predstavy náročných automobilových estétov. Poskytne radosť zo športovej jazdy, maximálny luxus a perfektný vzhľad. Nový kabriolet sa v exkluzívnom prostredí trhu prémiových kabrioletov presadí tými najefektívnejšími motormi a najpokrokovejšou technológiou podvozka.

Nové šestkové Cabrio s usporiadaním sedadiel 2+2 má samostatné sedadlá pre vodiča, predného spolujazdca i zadných pasažierov. Kvalitné materiály, zvolené farby a dokonale tvarované povrchy vytvárajú atmosféru luxusu, atraktívnej dynamiky a štýlovej funkčnosti.

BMW 6 Cabrio interiér
Interiér charakterizuje vysoký komfort a stredová konzola orientovaná na vodiča

Charakteristikou interiéru je kokpit orientovaný na vodiča - centrálna sekcia palubnej dosky s displejom ovládacieho systému iDrive, stredové vývody ventilácie, ovládacie prvky klimatizácie a audiosystému, sú mierne natočené na vodiča. Volič prevodovky, tlačidlá parkovacej brzdy, otvárania strechy a systému Drive Dynamic Control sú umiestnené na stredovom tuneli.

BMW 6 Cabrio zozadu
Strecha nového luxusného kabrioletu BMW 6 Cabrio bude aj tentoraz plátenná

Nové BMW 6 Cabrio bude pri uvedení na trh k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Model 650i bude poháňať benzínový agregát V8 s maximálnym výkonom 407 koní a model 640i nový radový benzínový šesťvalec s prepĺňaním TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním paliva a systémom Valvetronic. Jeho maximálny výkon je 320 koní. Oba motory sa štandardne kombinujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. K štandardne dodávaným prvkom BMW EfficientDynamics patrí aj funkcia Auto Start-Stop v modeli 640i Cabrio.

BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zhora BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio interiér BMW 6 Cabrio interiér
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.