Nové BMW 6: najprv Cabrio

Štvrtok, 06 január 2011

Nové šestkové BMW sa predstavilo na jesennom autosalóne v Los Angeles. Netradične ako prvé Cabrio. Model bez strechy je na európsky trh pripravený vstúpiť pravdepodobne na jar tohto roku. Strecha nového luxusného kabrioletu zostáva naďalej plátenná. Kupé s pevnou strechou má mať oproti kabrioletu meškanie približne šesť mesiacov.

BMW 6 Cabrio spredu
Nové BMW 6 Cabrio vstúpi na európsky trh pravdepodobne na jar tohto roku

Dizajn nového kabrioletu predznamenal už koncept GrandCoupé. Nové BMW radu 6 Cabrio spĺňa predstavy náročných automobilových estétov. Poskytne radosť zo športovej jazdy, maximálny luxus a perfektný vzhľad. Nový kabriolet sa v exkluzívnom prostredí trhu prémiových kabrioletov presadí tými najefektívnejšími motormi a najpokrokovejšou technológiou podvozka.

Nové šestkové Cabrio s usporiadaním sedadiel 2+2 má samostatné sedadlá pre vodiča, predného spolujazdca i zadných pasažierov. Kvalitné materiály, zvolené farby a dokonale tvarované povrchy vytvárajú atmosféru luxusu, atraktívnej dynamiky a štýlovej funkčnosti.

BMW 6 Cabrio interiér
Interiér charakterizuje vysoký komfort a stredová konzola orientovaná na vodiča

Charakteristikou interiéru je kokpit orientovaný na vodiča - centrálna sekcia palubnej dosky s displejom ovládacieho systému iDrive, stredové vývody ventilácie, ovládacie prvky klimatizácie a audiosystému, sú mierne natočené na vodiča. Volič prevodovky, tlačidlá parkovacej brzdy, otvárania strechy a systému Drive Dynamic Control sú umiestnené na stredovom tuneli.

BMW 6 Cabrio zozadu
Strecha nového luxusného kabrioletu BMW 6 Cabrio bude aj tentoraz plátenná

Nové BMW 6 Cabrio bude pri uvedení na trh k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Model 650i bude poháňať benzínový agregát V8 s maximálnym výkonom 407 koní a model 640i nový radový benzínový šesťvalec s prepĺňaním TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním paliva a systémom Valvetronic. Jeho maximálny výkon je 320 koní. Oba motory sa štandardne kombinujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. K štandardne dodávaným prvkom BMW EfficientDynamics patrí aj funkcia Auto Start-Stop v modeli 640i Cabrio.

BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio spredu BMW 6 Cabrio zhora BMW 6 Cabrio zozadu BMW 6 Cabrio interiér BMW 6 Cabrio interiér
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.