Nové BMW M8: Prestížny svet luxusných športových áut

Štvrtok, 27 január 2022

Po BMW radu 8 z rokov 1989 až 1999 bol nástupca "osmičky" z roku 2018 pokračovaním vrcholového modelu bavorskej automobilky (po tom, čo BMW vyradilo rad 6 z výroby). Po ďalších približne štyroch rokoch ohlasuje nemecká automobilka ofenzívu na modernizáciu osmičkového radu, a to tak kupé, ako aj cabrio a gran cabrio.

1-bmw-m8-cabrio

Žiadne trochárčenie s postupným zavadzaním modernizovaných modelov, ale šup takmer naraz všetky tri karosárske verzie. Môžeme sa tešiť na dvojdverové kupé, kabriolet, ale aj štvordverové Gran Coupé. Všetky tri v plnej sile ako eMkové modely. Navyše všetky so šperkom Competition, čo všetky tri verzie povyšuje na vyššiu úroveň.

Modely BMW M8 Competition Coupé, M8 Competition Cabrio a M8 Competition Gran Coupé sú jedinečné svojim výkonom, luxusom a tiež impozantným vzhľadom, a to už čo nevidieť, keďže divízia BMW M ich príchod sľubuje na jar 2022. Vylepšujú vzhľad svojich predchodcov, techniku cielene navrhnutými úpravami i novými technológiami.

Najnovšia generácia modelov BMW M8 sa bude vyznačovať aj novou ponukou farieb exteriéru a novými vzormi M diskov kolies z ľahkých zliatin. Pre nové luxusné vysokovýkonné modely budú prvýkrát k dispozícii aj svetlomety M Shadow Line, čím sa otvorili ďalšie možnosti prispôsobenia ich vzhľadu.

Extra svieži nádych prináša do interiéru kompletné čalúnenie kožou Merino/Alcantara v novej čierno-oranžovej farebnej schéme Black/Sakhir Orange. Operačný systém BMW iDrive teraz pre jednoduchšie používanie prichádza aj s 12,3-palcovým dotykovým displejom a umožňuje rýchle, jednoduché a intuitívne ovládanie množstva funkcií vozidla.

Kľúčovým prvkom troch nových modelov je technológia pohonu a podvozku navrhnutá tak, aby poskytovala vzrušujúci zážitok z jazdy. Silu pre impozantný výkon vozidla dodáva motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo, ktorý vyvinie najvyšší výkon 460 kW/625 k a maximálny krútiaci moment 750 Nm. To ich katapultuje na stovku za 3,2 sekundy (3,3 sekundy pre M8 Competition Cabrio) a potom ide ženie až do výšin 305 km/h.

Osemstupňová prevodovka M Steptronic s technológiou Drivelogic so systém pohonu všetkých kolies M xDrive zaisťujú, aby sa tento vysoký výkon optimálne a účinne dostal na vozovku. Technológia podvozku individuálne vyladená pre každý konkrétny model zaisťuje harmonický mix dynamiky, agilnosti a presnosti.

V štandardnej výbave sa všetky tri eMká budú dodávať s 20palcovými kolesami z ľahkých zliatin so vzhľadom hviezdicových lúčov, M športovým diferenciálom, sedieť sa bude na M športových karbónových sedadlách s čalúnením koža/Alcantara a premiéru budú mať svetlomety Shadow Line. A niečo určite zostane aj na príplatkovú výbavu.

Nové modely BMW M8 modely majú dravý vzhľad a zachovávajú si aj normálnu veľkosť ľadviniek. Presné rozmery nepoznáme, vieme však, že ide o poriadne veľké kusy. Veď napríklad už predchádzajúci model kupé mal dĺžku takmer 4,9 metra, šírku viac ako 1,9 metra a na výšku meral len necelých 1,4 metra.

Divízia BMW M novými modelmi kupé, cabrio a gand cabrio posilňuje svoju pozíciu v luxusnom segmente. Všetky predstavujú vrchol modelovej ponuky divízie BMW M. Trojica vrcholových modelov prináša do prestížneho sveta luxusných športových automobilov interpretácie, ktoré sú vlastné len modelom M.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: BMW
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.