Nové BMW X1 už v predaji. Tu sú jeho ceny.

Piatok, 30 september 2022

Tretia generácia BMW X1, ktorý bavorská automobilka predstavila v prvý júnový deň tohto roka a ktorý je druhý najpopulárnejší model z portfólia BMW, vstúpil v týchto dňoch na slovenský trh. Tu je pár fotografií, aby ste až ho stretnete na našich cestách vedeli, že práve tento model je ten nový. Cena základného vyhotovenia BMW X1 sDrive18i začína na sume 39 650 eur.

1-bmw-x1

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou došlo predovšetkým k navýšeniu úrovne výbavy, v ktorej ani pri základnej verzii nechýba okrem iného navigačný systém, automatická dvojzónová klimatizácia, parkovací asistent s cúvacou kamerou, zakrivený BMW display a široké možnosti konektivity. Okrem štandardného vyhotovenia je pripravený aj variant xLine a športovo ladený M Sport.

Spočiatku sa začnú predávať dva varianty so zážihovými a dva so vznetovými motormi. Neskôr ponuku doplnia varianty X1 sDrive20, X1 xDrive20, X1 xDrive25, X1 xDrive30 a X1 xDrive30, medzi ktorými nebudú chýbať dva plug-in hybridné a jeden čisto elektrický variant.

Ceny novej generácie BMW X1 na slovenskom trhu: X1 sDrive18i (100 kW/136k) – 39 650 eur, xDrive23i (150 kW/204k) - 47 750 eur, sDrive18d (110 kW/150k) – 42 200 eur a xDrive23d (145 kW/197k) – 48 550 eur.

1-bmw-x1 2-bmw-x1 3-bmw-x1
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.