Nové BMW X1 už v predaji. Tu sú jeho ceny.

Piatok, 30 september 2022

Tretia generácia BMW X1, ktorý bavorská automobilka predstavila v prvý júnový deň tohto roka a ktorý je druhý najpopulárnejší model z portfólia BMW, vstúpil v týchto dňoch na slovenský trh. Tu je pár fotografií, aby ste až ho stretnete na našich cestách vedeli, že práve tento model je ten nový. Cena základného vyhotovenia BMW X1 sDrive18i začína na sume 39 650 eur.

1-bmw-x1

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou došlo predovšetkým k navýšeniu úrovne výbavy, v ktorej ani pri základnej verzii nechýba okrem iného navigačný systém, automatická dvojzónová klimatizácia, parkovací asistent s cúvacou kamerou, zakrivený BMW display a široké možnosti konektivity. Okrem štandardného vyhotovenia je pripravený aj variant xLine a športovo ladený M Sport.

Spočiatku sa začnú predávať dva varianty so zážihovými a dva so vznetovými motormi. Neskôr ponuku doplnia varianty X1 sDrive20, X1 xDrive20, X1 xDrive25, X1 xDrive30 a X1 xDrive30, medzi ktorými nebudú chýbať dva plug-in hybridné a jeden čisto elektrický variant.

Ceny novej generácie BMW X1 na slovenskom trhu: X1 sDrive18i (100 kW/136k) – 39 650 eur, xDrive23i (150 kW/204k) - 47 750 eur, sDrive18d (110 kW/150k) – 42 200 eur a xDrive23d (145 kW/197k) – 48 550 eur.

1-bmw-x1 2-bmw-x1 3-bmw-x1
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.