Nové BMW X1 už v predaji. Tu sú jeho ceny.

Piatok, 30 september 2022

Tretia generácia BMW X1, ktorý bavorská automobilka predstavila v prvý júnový deň tohto roka a ktorý je druhý najpopulárnejší model z portfólia BMW, vstúpil v týchto dňoch na slovenský trh. Tu je pár fotografií, aby ste až ho stretnete na našich cestách vedeli, že práve tento model je ten nový. Cena základného vyhotovenia BMW X1 sDrive18i začína na sume 39 650 eur.

1-bmw-x1

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou došlo predovšetkým k navýšeniu úrovne výbavy, v ktorej ani pri základnej verzii nechýba okrem iného navigačný systém, automatická dvojzónová klimatizácia, parkovací asistent s cúvacou kamerou, zakrivený BMW display a široké možnosti konektivity. Okrem štandardného vyhotovenia je pripravený aj variant xLine a športovo ladený M Sport.

Spočiatku sa začnú predávať dva varianty so zážihovými a dva so vznetovými motormi. Neskôr ponuku doplnia varianty X1 sDrive20, X1 xDrive20, X1 xDrive25, X1 xDrive30 a X1 xDrive30, medzi ktorými nebudú chýbať dva plug-in hybridné a jeden čisto elektrický variant.

Ceny novej generácie BMW X1 na slovenskom trhu: X1 sDrive18i (100 kW/136k) – 39 650 eur, xDrive23i (150 kW/204k) - 47 750 eur, sDrive18d (110 kW/150k) – 42 200 eur a xDrive23d (145 kW/197k) – 48 550 eur.

1-bmw-x1 2-bmw-x1 3-bmw-x1
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.