Nové Kawasaki: Drsňák a dve skromné popolušky

Streda, 23 október 2019

Kawasaki, japonský výrobca motocyklov, predstavil v noci z utorka na stredu (presnejšie o 02:15 hodine) dva nové modely: silný kompresorom preplňovaný supernaked (či hypernaked ?) Z H2 a prekrásnu súrodeneckú modernú klasiku W800 Street a W800 Cafe.

1-Kawasaki-ZH2
Japonská novinka, naháč Kawasaki Z H2, miluje rýchlosť a nebojácnych jazdcov

Kawasaki Z H2 je kompresorom preplňovaný naháč, na ktorý sa už viac ako štyri desaťročia tešia jazdci na ten moment, kedy fabrika príde s novým modelom radu Z a s ním aj intenzívnejšie vzrušenia z jazdy. Nekompromisný duch Z sa podľa výrobcu v každej novej Kawasaki Z neustále vyvíja, pričom o každej Z sa vraví, že je rafinovane surová.

Nový Kawasaki Z H2 je podľa výrobcu novou érou v kategórii hypernaháčov, takže je na čo sa tešiť. Novinka Z H2 je tu a je pripravená zaujať miesto v čele rodiny Z a upriamiť na seba pozornosť v kategórii naháčov.

Srdcom Kawasaki Z H2 je nekompromisne silný štvorvalcový motor s objemom 998 cm³ podporovaný vlastným kompresorom Kawasaki. S cieleným opojným vrcholom 200 konských síl dostane kupujúci ovládateľný, ale povzbudzujúci tok energie. Ten robí motocykel Z H2 strojom, ktorý je priateľský k jazdcom, ktorý umožňuje ľahko zvládnuteľnú jazdu. Takže – zatiaľ čo Z H2 bude atraktívny pre skúsených jazdcov, jeho ovládateľnosť ho sprístupní širokému potenciálnemu publiku.

2-Kawasaki-W800-Street
Kawasaki je W800 Street je moderný klasický motocykel na každodenné používanie

Druhou novinkou Kawasaki je W800 moderný klasický motocykel, ktorý fabrika označuje ako The Original Icon. A tak namiesto moderný motocykel v štýle Clasic použime radšej prívlastok ikonický. Veď štýl W800 reflektuje v sebe 50 rokov histórie výroby motocyklov značky Kawasaki.

Novinka W800 ponúka hneď dva varianty, verziu Street a verziu Cafe. Model W800 v oboch verziách je štýlový, nadčasovo krásny a zároveň moderný motocykel. Jeho krásny vzhľad podtrhuje pohľad na radový vzduchom chladený dvojvalcový motor s kráľovským hriadeľom.

3-Kawasaki-W800-Cafe
Model W800 Cafe je pohodlný a ľahko ovládateľný motocykel do mesta, ale aj na výlety do prírody

Vysokozdvižný motor (vŕtanie 77,0 mm, zdvih 83,0 mm) verzií W800 Stret a W800 Cafe so zdvihovým objemom 773 cm³ disponujú výkonom 35 kW/48k a najvyšším krútiacim momentom 63 Nm pri 4800 otáčkach. Prenos sily na vozovku obstaráva päťstupňová prevodovka. Motocykel je dlhý 2135 mm, na šírku má 925 mm a vysoký je 1120 mm.

Všetky tri novinky Kawasaki – naháč Z H2 i klasické W800 Street a W800 Cafe – majú v rodnom liste napísaný modelový rok 2020.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.