Nové Kawasaki: Drsňák a dve skromné popolušky

Streda, 23 október 2019

Kawasaki, japonský výrobca motocyklov, predstavil v noci z utorka na stredu (presnejšie o 02:15 hodine) dva nové modely: silný kompresorom preplňovaný supernaked (či hypernaked ?) Z H2 a prekrásnu súrodeneckú modernú klasiku W800 Street a W800 Cafe.

1-Kawasaki-ZH2
Japonská novinka, naháč Kawasaki Z H2, miluje rýchlosť a nebojácnych jazdcov

Kawasaki Z H2 je kompresorom preplňovaný naháč, na ktorý sa už viac ako štyri desaťročia tešia jazdci na ten moment, kedy fabrika príde s novým modelom radu Z a s ním aj intenzívnejšie vzrušenia z jazdy. Nekompromisný duch Z sa podľa výrobcu v každej novej Kawasaki Z neustále vyvíja, pričom o každej Z sa vraví, že je rafinovane surová.

Nový Kawasaki Z H2 je podľa výrobcu novou érou v kategórii hypernaháčov, takže je na čo sa tešiť. Novinka Z H2 je tu a je pripravená zaujať miesto v čele rodiny Z a upriamiť na seba pozornosť v kategórii naháčov.

Srdcom Kawasaki Z H2 je nekompromisne silný štvorvalcový motor s objemom 998 cm³ podporovaný vlastným kompresorom Kawasaki. S cieleným opojným vrcholom 200 konských síl dostane kupujúci ovládateľný, ale povzbudzujúci tok energie. Ten robí motocykel Z H2 strojom, ktorý je priateľský k jazdcom, ktorý umožňuje ľahko zvládnuteľnú jazdu. Takže – zatiaľ čo Z H2 bude atraktívny pre skúsených jazdcov, jeho ovládateľnosť ho sprístupní širokému potenciálnemu publiku.

2-Kawasaki-W800-Street
Kawasaki je W800 Street je moderný klasický motocykel na každodenné používanie

Druhou novinkou Kawasaki je W800 moderný klasický motocykel, ktorý fabrika označuje ako The Original Icon. A tak namiesto moderný motocykel v štýle Clasic použime radšej prívlastok ikonický. Veď štýl W800 reflektuje v sebe 50 rokov histórie výroby motocyklov značky Kawasaki.

Novinka W800 ponúka hneď dva varianty, verziu Street a verziu Cafe. Model W800 v oboch verziách je štýlový, nadčasovo krásny a zároveň moderný motocykel. Jeho krásny vzhľad podtrhuje pohľad na radový vzduchom chladený dvojvalcový motor s kráľovským hriadeľom.

3-Kawasaki-W800-Cafe
Model W800 Cafe je pohodlný a ľahko ovládateľný motocykel do mesta, ale aj na výlety do prírody

Vysokozdvižný motor (vŕtanie 77,0 mm, zdvih 83,0 mm) verzií W800 Stret a W800 Cafe so zdvihovým objemom 773 cm³ disponujú výkonom 35 kW/48k a najvyšším krútiacim momentom 63 Nm pri 4800 otáčkach. Prenos sily na vozovku obstaráva päťstupňová prevodovka. Motocykel je dlhý 2135 mm, na šírku má 925 mm a vysoký je 1120 mm.

Všetky tri novinky Kawasaki – naháč Z H2 i klasické W800 Street a W800 Cafe – majú v rodnom liste napísaný modelový rok 2020.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.