Nové luxusné Mini: premiéra v Šanghaji

Piatok, 15 apríl 2011

Na autosalóne v čínskom Šanghaji od 23. do 28. apríla predstaví MINI atraktívnu novinku – špeciálnu exkluzívnu verziu MINI Inspired by Goodwood – automobil, ktorý je vyšperkovaný najkvalitnejšími materiálmi, má najvyššiu úroveň dielenského spracovania a špičkovú štýlovosť.

Nové luxusné Mini

Špeciálna edícia MINI vznikla pod vedením tímu dizajnérov Rolls-Royce a preniesla unikátny štýl britského výrobcu luxusných automobilov do rovnako jedinečného prémiového malého vozidla. MINI Inspired by Goodwood je najvyššia možná exkluzivita v segmente malých automobilov.

MINI Inspired by Goodwood charakterizujú najkvalitnejšie materiály, najvyššia úroveň dielenského spracovania a špičková štýlovosť. V interiéri nájdeme harmonickú farebnú koncepciu, vyberané materiály a precízne spracovanie, čo spolu vytvára najvyššiu mieru komfortu.

Nové luxusné Mini

Najnápadnejším prvkom exteriérového dizajnu je metalický lak karosérie Diamond Black, čo je exkluzívny odtieň pre Rolls-Royce. Veľmi dobre ho dopĺňajú 17palcové disky kolies s viaclúčovým vzorom.

MINI Inspired by Goodwood poháňa 1,6 litrový benzínový motor s priamym vstrekovaním prepĺňaný turbodúchadlom typu Twin Scroll a variabilným manažmentom ventilov. Ide o identický agregát, ktorý poháňa aj Cooper S a disponuje výkonom 184 koní. S ním dokáže zrýchliť na stokilometrovú rýchlosť za sedem sekúnd. Od Coppera S sa odlišuje napríklad v tom, že motorová kapota Inspired by Goodwood je bez nasávacieho otvoru a vyzerá tak viac decentne.

Podstatné a najväčšie zmeny sú v interiéri. Pôvodné materiály nahradili najkvalitnejšie a luxusnejšie. Sedadlá a palubná doska sú čalúnené koženým poťahom Lounge. Poťah strechy, obklady dverí, bočné obklady a poťahy stĺpikov karosérie sú v exkluzívnej farbe Cornsilk, ktorú používa Rolls-Royce. Z mimoriadnych materiálov sú aj podlahové koberčeky. Nechýbajú ani dekoratívne doplnky z ušľachtilého orechového dreva Walnut Burr.

Nové luxusné Mini

Súčasťou bohatej výbavy MINI Inspired by Goodwood sú adaptívne xenónové svetlomety, parkovacie senzory PDC (Parc Distanc Control), automatická klimatizácia, palubný počítač, audiosystém Harman Kardon a ďalšie luxusné doplnky.

Malé štýlové MINI, ktoré vzniklo v spolupráci s výrobcom najluxusnejších automobilov Rolls-Royce, sa vyrobí v limitovanej sérii 1000 exemplárov.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.