Nové luxusné Mini: premiéra v Šanghaji

Piatok, 15 apríl 2011

Na autosalóne v čínskom Šanghaji od 23. do 28. apríla predstaví MINI atraktívnu novinku – špeciálnu exkluzívnu verziu MINI Inspired by Goodwood – automobil, ktorý je vyšperkovaný najkvalitnejšími materiálmi, má najvyššiu úroveň dielenského spracovania a špičkovú štýlovosť.

Nové luxusné Mini

Špeciálna edícia MINI vznikla pod vedením tímu dizajnérov Rolls-Royce a preniesla unikátny štýl britského výrobcu luxusných automobilov do rovnako jedinečného prémiového malého vozidla. MINI Inspired by Goodwood je najvyššia možná exkluzivita v segmente malých automobilov.

MINI Inspired by Goodwood charakterizujú najkvalitnejšie materiály, najvyššia úroveň dielenského spracovania a špičková štýlovosť. V interiéri nájdeme harmonickú farebnú koncepciu, vyberané materiály a precízne spracovanie, čo spolu vytvára najvyššiu mieru komfortu.

Nové luxusné Mini

Najnápadnejším prvkom exteriérového dizajnu je metalický lak karosérie Diamond Black, čo je exkluzívny odtieň pre Rolls-Royce. Veľmi dobre ho dopĺňajú 17palcové disky kolies s viaclúčovým vzorom.

MINI Inspired by Goodwood poháňa 1,6 litrový benzínový motor s priamym vstrekovaním prepĺňaný turbodúchadlom typu Twin Scroll a variabilným manažmentom ventilov. Ide o identický agregát, ktorý poháňa aj Cooper S a disponuje výkonom 184 koní. S ním dokáže zrýchliť na stokilometrovú rýchlosť za sedem sekúnd. Od Coppera S sa odlišuje napríklad v tom, že motorová kapota Inspired by Goodwood je bez nasávacieho otvoru a vyzerá tak viac decentne.

Podstatné a najväčšie zmeny sú v interiéri. Pôvodné materiály nahradili najkvalitnejšie a luxusnejšie. Sedadlá a palubná doska sú čalúnené koženým poťahom Lounge. Poťah strechy, obklady dverí, bočné obklady a poťahy stĺpikov karosérie sú v exkluzívnej farbe Cornsilk, ktorú používa Rolls-Royce. Z mimoriadnych materiálov sú aj podlahové koberčeky. Nechýbajú ani dekoratívne doplnky z ušľachtilého orechového dreva Walnut Burr.

Nové luxusné Mini

Súčasťou bohatej výbavy MINI Inspired by Goodwood sú adaptívne xenónové svetlomety, parkovacie senzory PDC (Parc Distanc Control), automatická klimatizácia, palubný počítač, audiosystém Harman Kardon a ďalšie luxusné doplnky.

Malé štýlové MINI, ktoré vzniklo v spolupráci s výrobcom najluxusnejších automobilov Rolls-Royce, sa vyrobí v limitovanej sérii 1000 exemplárov.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."