Nové luxusné Mini: premiéra v Šanghaji

Piatok, 15 apríl 2011

Na autosalóne v čínskom Šanghaji od 23. do 28. apríla predstaví MINI atraktívnu novinku – špeciálnu exkluzívnu verziu MINI Inspired by Goodwood – automobil, ktorý je vyšperkovaný najkvalitnejšími materiálmi, má najvyššiu úroveň dielenského spracovania a špičkovú štýlovosť.

Nové luxusné Mini

Špeciálna edícia MINI vznikla pod vedením tímu dizajnérov Rolls-Royce a preniesla unikátny štýl britského výrobcu luxusných automobilov do rovnako jedinečného prémiového malého vozidla. MINI Inspired by Goodwood je najvyššia možná exkluzivita v segmente malých automobilov.

MINI Inspired by Goodwood charakterizujú najkvalitnejšie materiály, najvyššia úroveň dielenského spracovania a špičková štýlovosť. V interiéri nájdeme harmonickú farebnú koncepciu, vyberané materiály a precízne spracovanie, čo spolu vytvára najvyššiu mieru komfortu.

Nové luxusné Mini

Najnápadnejším prvkom exteriérového dizajnu je metalický lak karosérie Diamond Black, čo je exkluzívny odtieň pre Rolls-Royce. Veľmi dobre ho dopĺňajú 17palcové disky kolies s viaclúčovým vzorom.

MINI Inspired by Goodwood poháňa 1,6 litrový benzínový motor s priamym vstrekovaním prepĺňaný turbodúchadlom typu Twin Scroll a variabilným manažmentom ventilov. Ide o identický agregát, ktorý poháňa aj Cooper S a disponuje výkonom 184 koní. S ním dokáže zrýchliť na stokilometrovú rýchlosť za sedem sekúnd. Od Coppera S sa odlišuje napríklad v tom, že motorová kapota Inspired by Goodwood je bez nasávacieho otvoru a vyzerá tak viac decentne.

Podstatné a najväčšie zmeny sú v interiéri. Pôvodné materiály nahradili najkvalitnejšie a luxusnejšie. Sedadlá a palubná doska sú čalúnené koženým poťahom Lounge. Poťah strechy, obklady dverí, bočné obklady a poťahy stĺpikov karosérie sú v exkluzívnej farbe Cornsilk, ktorú používa Rolls-Royce. Z mimoriadnych materiálov sú aj podlahové koberčeky. Nechýbajú ani dekoratívne doplnky z ušľachtilého orechového dreva Walnut Burr.

Nové luxusné Mini

Súčasťou bohatej výbavy MINI Inspired by Goodwood sú adaptívne xenónové svetlomety, parkovacie senzory PDC (Parc Distanc Control), automatická klimatizácia, palubný počítač, audiosystém Harman Kardon a ďalšie luxusné doplnky.

Malé štýlové MINI, ktoré vzniklo v spolupráci s výrobcom najluxusnejších automobilov Rolls-Royce, sa vyrobí v limitovanej sérii 1000 exemplárov.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.