Nové Subaru WRC: premiéra v Grécku

Pondelok, 26 máj 2008

Dlho očakávaný a viackrát ohlasovaný nový súťažný automobil Subaru pre majstrostrovstvá sveta je realitou. Naostro sa predstaví už koncom mája tohto roku v Grécku na Rallye Akropolis.

Subaru WRC Subaru WRC

Od siedmej rallye tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta nasadí športová divízia automobilky Subaru do šampionátu svoj najnovší model Impreza WRC 2008. V súčasnosti nasadzuje Subaru do seriálu WRC automobily, založené na sériovej produkcii so špecifikáciou pre rallye. Súčasné súťažné automobily WRC, Subaru Impreza WRC 2008, pochádza z modelu Impreza 2007. Nový model už absolvoval záverečné vývojové testy a je pripravený na nasadenie do seriálu.

Posledný vývojový model Subaru Impreza WRC 2008 má väčší rázvor kolies s kratšími prevismi vpredu i vzadu. Navyše, zadné krídlo upevnené na veku batožinového priestoru starého modelu, je tentoraz integrálnou súčasťou zadných dverí, čím Impreza získava charakteristický vzhľad. Naopak, pod kapotou Subaru ostáva osvedčené dvojlitrové turbo s výkonom približne 300 koní a symetrickým pohonom všetkých štyroch kolies Symmetrical AWD.

Až doteraz používali automobily World Rally od Subaru "hviezdny" look na modrej farbe, ktorý vytváral unikátnu identitu športovej značky. Nové auto sa uberá úplne iným smerom. Nová farebná schéma, vytvorená dizajnovým oddelením Fuji Heavy Industries, využíva naďalej modrý základ, ale tentoraz s kompletným logom Subaru v strede s bielymi a striebornými linkami. Tak, ako majú novú identitu pretekárske automobily, majú ju aj jazdecké overaly alebo servisné stany, využívané na rallye.

Premiéra Subaru Impreza WRC 2008 bude na Acropolis Rally v Grécku od 29. mája do 1. júna 2008 pod vedením šéfa tímu Davida Richardsa. V kokpitoch oboch nových automobilov budú za volantom osvedčení zmluvní jazdci Nór Petter Solberg a Austrálčan Chris Atkinson. Mal by im pomôcť opäť víťaziť v seriáli majstrovstiev sveta a Solbergovi možno aj znovu pomýšľať na titul majstra sveta.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.