Nové supermoto: Husqvarna SM 630

Pondelok, 26 apríl 2010

Husqvarna modernizuje a pre tento rok pripravila novinku supermoto s modelovým označením SM 630. Nový model je náhradou za starší SM 610. Ide o úplne nový motocykel s novým rámom i novou jednovalcovou pohonnou jednotkou s objemom zvýšeným na 600 cm³, s rozvodom OHC a so vstrekovaním benzínu. Oproti doterajšiemu modelu má nový štvortakt približne o 20 % vyšší výkon.

Husqvarna SM 630

Nový kompletne navrhnutý dizajn dodáva novému modelu SM 630 elegantný a zároveň agresívny vzhľad. Nové je aj sedadlo, nádrž, bočné panely i predné a zadné blatníky. Predná vidlica je od talianskeho výrobcu Marzocchi, zadná má centrálny tlmič od Sachsa. SM 630 má vpredu zdvih 250 mm a vzadu 290 mm, jazdí na 17palcových kolesách s rozmerom 120/70 vpredu a 150/60 vzadu. Rozmer najmä zadnej pneumatiky naznačuje, že nejde o šírku určenú na pretekárske účely, ale "len" na bežné jazdenie a po bežných cestách, aj keď so športovým apetítom. Pohotovostná hmotnosť Husqvarny SM 630 bez náplní a paliva je 158 kg.

Pozornosť u novinky SM 630 si zasluhuje nový kvapalinou chladený motor, ktorý má zväčšené vŕtanie z 98 do 100 mm (zdvih valca je 76,4 mm) a objem zvýšený na 600 cm³, hlavu valca s červeným rocker boxom ako pretekárske stroje, rozvod ventilov DOHC a elektronicky riadené vstrekovanie vyvinuté v spolupráci s Mikuni.

Motor je teraz vybavený 45 mm škrtiacim ventilom a vstrekovačmi paliva Mitsubishi "twin jet" so vstrekovacím tlakom 300 kPa. Výkon motora sa prenáša na zadné koleso prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky a klasickej reťaze. Brzdy sú vpredu i vzadu kotúčové (320/220 mm). Palivová nádrž má objem 12 litrov. Cena na slovenskom trhu by mala byť pod hranicou 6000 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Husqvarna
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.