Nový Chevrolet Aveo už v predaji

Pondelok, 26 máj 2008

Značka Chevrolet uviedla v týchto dňoch na slovenský trh nový päťdverový model Aveo. Trojdverová verzia sa začne predávať v priebehu júna a štvordverový sedan Chevrolet Aveo sa už dlhší čas predáva.

Chevrolet Aveo

Nový Chevrolet Aveo, kompaktný päťdverový automobil, sa začal predávať už aj na Slovensku. K dispozícii sú dva varianty benzínových motorov: 1,2 16V 84 k a 1,4 16 100 k. Obidva motory používajú všetky tri stupne výbav: Base, LT a LS.

Nové Aveo sa okrem lepšej hospodárnosti motorov vyznačuje zvýšeným výkonom, jazdnou dynamikou, pomerne veľkým vnútorným priestorom, kvalitnými materiálmi interiéru a už na prvý pohľad zrejmým moderným vzhľadom využívajúcim najnovšie dizajnérske prvky automobilov značky Chevrolet.

Základná verzia päťdverového modelu sa predáva za cenu od 289 900 korún. Už najzákladnejšia verzia má okrem iného otáčkomer, elektricky ovládané predné okná, rádio s CD a MP3 prehrávačom a vstupom AUX, ako aj mnoho iných prvkov. Trojdverová verzia príde na slovenský trh onedlho s cenami od 279 900 korún.

Podrobnejšie sa novému modelu Chevrolet Aveo budeme venovať v samostatnom článku.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
zaujimalo by ma ake je bezpecne, neslavny crash test 2006 bol zdrvujuci pre meno modelu.. (http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx). Inak dizajnovo ujde.
Pridal Luboš v stredu 04 júna 2008 o 16:10
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.