Nový Chevrolet Aveo už v predaji

Pondelok, 26 máj 2008

Značka Chevrolet uviedla v týchto dňoch na slovenský trh nový päťdverový model Aveo. Trojdverová verzia sa začne predávať v priebehu júna a štvordverový sedan Chevrolet Aveo sa už dlhší čas predáva.

Chevrolet Aveo

Nový Chevrolet Aveo, kompaktný päťdverový automobil, sa začal predávať už aj na Slovensku. K dispozícii sú dva varianty benzínových motorov: 1,2 16V 84 k a 1,4 16 100 k. Obidva motory používajú všetky tri stupne výbav: Base, LT a LS.

Nové Aveo sa okrem lepšej hospodárnosti motorov vyznačuje zvýšeným výkonom, jazdnou dynamikou, pomerne veľkým vnútorným priestorom, kvalitnými materiálmi interiéru a už na prvý pohľad zrejmým moderným vzhľadom využívajúcim najnovšie dizajnérske prvky automobilov značky Chevrolet.

Základná verzia päťdverového modelu sa predáva za cenu od 289 900 korún. Už najzákladnejšia verzia má okrem iného otáčkomer, elektricky ovládané predné okná, rádio s CD a MP3 prehrávačom a vstupom AUX, ako aj mnoho iných prvkov. Trojdverová verzia príde na slovenský trh onedlho s cenami od 279 900 korún.

Podrobnejšie sa novému modelu Chevrolet Aveo budeme venovať v samostatnom článku.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
zaujimalo by ma ake je bezpecne, neslavny crash test 2006 bol zdrvujuci pre meno modelu.. (http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx). Inak dizajnovo ujde.
Pridal Luboš v stredu 04 júna 2008 o 16:10
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.