Nový Chevrolet Aveo už v predaji

Pondelok, 26 máj 2008

Značka Chevrolet uviedla v týchto dňoch na slovenský trh nový päťdverový model Aveo. Trojdverová verzia sa začne predávať v priebehu júna a štvordverový sedan Chevrolet Aveo sa už dlhší čas predáva.

Chevrolet Aveo

Nový Chevrolet Aveo, kompaktný päťdverový automobil, sa začal predávať už aj na Slovensku. K dispozícii sú dva varianty benzínových motorov: 1,2 16V 84 k a 1,4 16 100 k. Obidva motory používajú všetky tri stupne výbav: Base, LT a LS.

Nové Aveo sa okrem lepšej hospodárnosti motorov vyznačuje zvýšeným výkonom, jazdnou dynamikou, pomerne veľkým vnútorným priestorom, kvalitnými materiálmi interiéru a už na prvý pohľad zrejmým moderným vzhľadom využívajúcim najnovšie dizajnérske prvky automobilov značky Chevrolet.

Základná verzia päťdverového modelu sa predáva za cenu od 289 900 korún. Už najzákladnejšia verzia má okrem iného otáčkomer, elektricky ovládané predné okná, rádio s CD a MP3 prehrávačom a vstupom AUX, ako aj mnoho iných prvkov. Trojdverová verzia príde na slovenský trh onedlho s cenami od 279 900 korún.

Podrobnejšie sa novému modelu Chevrolet Aveo budeme venovať v samostatnom článku.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
zaujimalo by ma ake je bezpecne, neslavny crash test 2006 bol zdrvujuci pre meno modelu.. (http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx). Inak dizajnovo ujde.
Pridal Luboš v stredu 04 júna 2008 o 16:10
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5