Nový Chevrolet Aveo už v predaji

Pondelok, 26 máj 2008

Značka Chevrolet uviedla v týchto dňoch na slovenský trh nový päťdverový model Aveo. Trojdverová verzia sa začne predávať v priebehu júna a štvordverový sedan Chevrolet Aveo sa už dlhší čas predáva.

Chevrolet Aveo

Nový Chevrolet Aveo, kompaktný päťdverový automobil, sa začal predávať už aj na Slovensku. K dispozícii sú dva varianty benzínových motorov: 1,2 16V 84 k a 1,4 16 100 k. Obidva motory používajú všetky tri stupne výbav: Base, LT a LS.

Nové Aveo sa okrem lepšej hospodárnosti motorov vyznačuje zvýšeným výkonom, jazdnou dynamikou, pomerne veľkým vnútorným priestorom, kvalitnými materiálmi interiéru a už na prvý pohľad zrejmým moderným vzhľadom využívajúcim najnovšie dizajnérske prvky automobilov značky Chevrolet.

Základná verzia päťdverového modelu sa predáva za cenu od 289 900 korún. Už najzákladnejšia verzia má okrem iného otáčkomer, elektricky ovládané predné okná, rádio s CD a MP3 prehrávačom a vstupom AUX, ako aj mnoho iných prvkov. Trojdverová verzia príde na slovenský trh onedlho s cenami od 279 900 korún.

Podrobnejšie sa novému modelu Chevrolet Aveo budeme venovať v samostatnom článku.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
zaujimalo by ma ake je bezpecne, neslavny crash test 2006 bol zdrvujuci pre meno modelu.. (http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx). Inak dizajnovo ujde.
Pridal Luboš v stredu 04 júna 2008 o 16:10
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.