Nový Chevrolet: Cruze

Štvrtok, 28 august 2008

Prvé snímky nového modelu Chevrolet Cruze, ktorý svoju svetovú premiéru absolvuje na parížskom autosalóne v októbri tohto roku, predstavujú dynamické štvordverové kupé v novom zvláštnom kabáte.

Chevrolet Cruze Chevrolet Cruze

Cruze je dramatickou reinterpretáciou tradičných sedanov Chevrolet. Vyznačuje sa novými globálnymi dizajnérskymi prvkami značky s logom zlatého motýlika. Vďaka oblúkovitej streche, ktorá siaha od strmého čelného skla k šikmým zadným stĺpikom a krátkej zadnej kapote, prináša Cruze do triedy kompaktných sedanov proporcie pripomínajúce kupé.

Chevrolet Cruze, dlhší a širší než väčšina jeho konkurentov, vyžaruje smelý postoj: kolesá sú umiestnené vo vonkajších rohoch karosérie. Profil nového modelu Cruze má výrazný vzhľad prednej časti s veľkými hlavnými reflektormi, ktoré obopínajú predné boky vozidla a stúpajú nahor k blatníkom a kapote. Ďalšími novými významnými dizajnérskymi prvkami sú dvojdielna predná mriežka a postoj vozidla s kolesami mierne vysunutými z karosérie. V interiéri sa Cruze vyznačuje dvojdielnym štýlom kokpitu, po prvý raz predstavenom v ikone športových automobilov - Chevrolet Corvette.

Chevrolet Cruze

Cieľom pri navrhovaní Cruze podľa hlavného dizajnéra bolo, aby bol výrazný, nie evolučný. Chevrolet tým chce urobiť veľký krok vpred a urobiť silný dizajnérsky čin pre svoje produkty. Progresívny dizajn nového Chevroletu sa má prejaviť aj v kvalite interiéru, kde Chevrolet použil zrnitý povrch z mäkkých materiálov a nízkolesklé panely.

Pri svojom uvedení v Európe bude mať Cruze k dispozícii benzínové motory 1,6 16V (112 k) a 1,8 16V (140 k) s variabilným časovaním ventilov VVT so zvýšeným výkonom, lepšou hospodárnosťou a nižšími emisiami. Nový dvojlitrový turbodiesel s výkonom 150 k a krútiacim momentom 320 Nm pridáva výkon a vynikne aj nižšou spotrebou. Spolupracovať budú s 5stupňovou manuálnou alebo úplne novou, po prvý raz v kompaktnom segmente novou 6stupňovou automatickou prevodovkou.

Nový Chevrolet Cruze bude v sieti európskych predajcov od marca budúceho roku. Ďalšie trhy budú nasledovať aj s príslušnou ponukou motorov prispôsobenou konkrétnemu regiónu.

Autor: J. Goldberger
Foto: GM
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.