Nový Chevrolet Malibu: premiéra v Šanghaji

Sobota, 02 apríl 2011

O necelé tri týždne na autosalóne v Šanghaji predstaví Chevrolet svoj najnovší model Malibu. Jeho presnú podobu výrobca drží zatiaľ v tajnosti, pre média uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla. V tlačovej správe však vieme, že model Malibu bude celosvetovým modelom a bude sa predávať v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch.

Chevrolet Malibu
Pravú tvár nového Chevroletu Malibu spoznáme až po otvorení autosalónu v čínskom Šanghaji. Zatiaľ americký výrobca uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla.

Chevrolet predstaví nový model Malibu naživo v Šanghaji 18. apríla o 20:30 tamojšieho času, čo u nás bude 19. apríla o 2:30 nášho času, v rovnakom čase aj užívateľom na sociálnej sieti facebook na www.facebook.com/chevrolet. Úplne nový Chevrolet Malibu tak prekoná časové zóny a vidieť úplne nový model Malibu budú môcť užívatelia internetu súčasne na celom svete.

Nová generácia Malibu prinesie podľa Susan Docherty, viceprezidentky GMIO Sales, Marketing and Aftersales, uznávané a oceňované meno Chevrolet do nových sfér a predstaví ho novým divákom na celom svete. "Nech už sa bude Chevrolet Malibu predávať v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe, Ázii, Afrike, alebo Austrálii, bol od začiatku konštruovaný tak, aby splnil požiadavky zákazníkov na celom svete," – dodáva Susan Docherty.

Malibu nie v USA žiadnou neznámou v portfóliu Chevroletu. Korene tohto modelu strednej triedy siahajú do druhej polovice minulého storočia. Modely Malibu od deväťdesiatych rokov až po poslednú generáciu stoja na podvozkovej báze Saabu 9-3. Súčasný model Malibu používa benzínové pohonné jednotky – štvorvalec s objemom 2,4 litra (173 k) a vidlicový šesťvalec 3,6 V6 (255 k).

Malibu novej generácie, v poradí už ôsmej, bude mať k dispozícii globálnu ponuku úsporných a výkonných štvorvalcových motorov, spolu so šesťstupňovými prevodovkami, ktoré majú prispieť k hospodárnej prevádzke. Vytvorili ho tak, aby obstál na všetkých trhoch sveta. Nové Malibu je prvým modelom Chevrolet strednej triedy, ktorý sa bude predávať celosvetovo. Príde na trh v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch a vyrábať sa bude na mnohých miestach, vrátane Číny a dvoch závodov v USA.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.