Nový Chevrolet Malibu: premiéra v Šanghaji

Sobota, 02 apríl 2011

O necelé tri týždne na autosalóne v Šanghaji predstaví Chevrolet svoj najnovší model Malibu. Jeho presnú podobu výrobca drží zatiaľ v tajnosti, pre média uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla. V tlačovej správe však vieme, že model Malibu bude celosvetovým modelom a bude sa predávať v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch.

Chevrolet Malibu
Pravú tvár nového Chevroletu Malibu spoznáme až po otvorení autosalónu v čínskom Šanghaji. Zatiaľ americký výrobca uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla.

Chevrolet predstaví nový model Malibu naživo v Šanghaji 18. apríla o 20:30 tamojšieho času, čo u nás bude 19. apríla o 2:30 nášho času, v rovnakom čase aj užívateľom na sociálnej sieti facebook na www.facebook.com/chevrolet. Úplne nový Chevrolet Malibu tak prekoná časové zóny a vidieť úplne nový model Malibu budú môcť užívatelia internetu súčasne na celom svete.

Nová generácia Malibu prinesie podľa Susan Docherty, viceprezidentky GMIO Sales, Marketing and Aftersales, uznávané a oceňované meno Chevrolet do nových sfér a predstaví ho novým divákom na celom svete. "Nech už sa bude Chevrolet Malibu predávať v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe, Ázii, Afrike, alebo Austrálii, bol od začiatku konštruovaný tak, aby splnil požiadavky zákazníkov na celom svete," – dodáva Susan Docherty.

Malibu nie v USA žiadnou neznámou v portfóliu Chevroletu. Korene tohto modelu strednej triedy siahajú do druhej polovice minulého storočia. Modely Malibu od deväťdesiatych rokov až po poslednú generáciu stoja na podvozkovej báze Saabu 9-3. Súčasný model Malibu používa benzínové pohonné jednotky – štvorvalec s objemom 2,4 litra (173 k) a vidlicový šesťvalec 3,6 V6 (255 k).

Malibu novej generácie, v poradí už ôsmej, bude mať k dispozícii globálnu ponuku úsporných a výkonných štvorvalcových motorov, spolu so šesťstupňovými prevodovkami, ktoré majú prispieť k hospodárnej prevádzke. Vytvorili ho tak, aby obstál na všetkých trhoch sveta. Nové Malibu je prvým modelom Chevrolet strednej triedy, ktorý sa bude predávať celosvetovo. Príde na trh v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch a vyrábať sa bude na mnohých miestach, vrátane Číny a dvoch závodov v USA.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.