Nový Chevrolet Malibu: premiéra v Šanghaji

Sobota, 02 apríl 2011

O necelé tri týždne na autosalóne v Šanghaji predstaví Chevrolet svoj najnovší model Malibu. Jeho presnú podobu výrobca drží zatiaľ v tajnosti, pre média uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla. V tlačovej správe však vieme, že model Malibu bude celosvetovým modelom a bude sa predávať v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch.

Chevrolet Malibu
Pravú tvár nového Chevroletu Malibu spoznáme až po otvorení autosalónu v čínskom Šanghaji. Zatiaľ americký výrobca uvoľnil len fotografiu zadného koncového svetla.

Chevrolet predstaví nový model Malibu naživo v Šanghaji 18. apríla o 20:30 tamojšieho času, čo u nás bude 19. apríla o 2:30 nášho času, v rovnakom čase aj užívateľom na sociálnej sieti facebook na www.facebook.com/chevrolet. Úplne nový Chevrolet Malibu tak prekoná časové zóny a vidieť úplne nový model Malibu budú môcť užívatelia internetu súčasne na celom svete.

Nová generácia Malibu prinesie podľa Susan Docherty, viceprezidentky GMIO Sales, Marketing and Aftersales, uznávané a oceňované meno Chevrolet do nových sfér a predstaví ho novým divákom na celom svete. "Nech už sa bude Chevrolet Malibu predávať v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe, Ázii, Afrike, alebo Austrálii, bol od začiatku konštruovaný tak, aby splnil požiadavky zákazníkov na celom svete," – dodáva Susan Docherty.

Malibu nie v USA žiadnou neznámou v portfóliu Chevroletu. Korene tohto modelu strednej triedy siahajú do druhej polovice minulého storočia. Modely Malibu od deväťdesiatych rokov až po poslednú generáciu stoja na podvozkovej báze Saabu 9-3. Súčasný model Malibu používa benzínové pohonné jednotky – štvorvalec s objemom 2,4 litra (173 k) a vidlicový šesťvalec 3,6 V6 (255 k).

Malibu novej generácie, v poradí už ôsmej, bude mať k dispozícii globálnu ponuku úsporných a výkonných štvorvalcových motorov, spolu so šesťstupňovými prevodovkami, ktoré majú prispieť k hospodárnej prevádzke. Vytvorili ho tak, aby obstál na všetkých trhoch sveta. Nové Malibu je prvým modelom Chevrolet strednej triedy, ktorý sa bude predávať celosvetovo. Príde na trh v takmer 100 krajinách na šiestich kontinentoch a vyrábať sa bude na mnohých miestach, vrátane Číny a dvoch závodov v USA.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.