Nový Chevrolet Spark

Utorok, 13 január 2009

Chevrolet Spark novej generácie absolvuje svoj svetový debut na ženevskom autosalóne v marci 2009, na európske trhy sa dostane začiatkom roka 2010 a približne o rok neskôr aj v USA.

Chevrolet Spark

Päťdverovému Chevroletu Spark, ktorý vychádza zo štúdie Beat, nebude mu chýbať variabilita a upútať by mal novým sviežim exteriérom a dizajn interiéru má prekypovať výberom materiálov a farieb. Nový Spark absolvuje svoju svetovú premiéru na ženevskom autosalóne v marci 2009. Predávať sa začne v Európe v prvom štvrťroku 2010, neskôr aj na ostatných trhoch na celom svete.

Chevrolet Spark má priniesť do segmentu extrémne úsporných automobilov v Europe i USA štýlovosť, priestornosť a variabilitu. Rozhodnutie pridať Spark do portfólia značky Chevrolet v Severnej Amerike reflektuje záväzok značky byť lídrom v ekonomickom využívaní palív v automobilovom priemysle.

Chevrolet Orlando

Do výroby mieri aj ďalší nový model americkej značky. Vychádza z konceptu Chevrolet Orlando (crossover, v tomto prípade kombinácia veľkého kombi a SUV), ktorý mal premiéru na parížskom autosalóne v septembri 2008. Do výroby príde v roku 2010 a ponúkať sa bude v Európe i v Severnej Amerike.

Modely Spark i Orlando budú podľa výkonného riaditeľ Chevrolet Europe Wayna Brannona štýlové automobily, ktoré svojim sviežim vzhľadom a čistým dizajnom dokážu zapôsobiť na široký okruh zákazníkov hľadajúcich nízku spotrebu, funkčnosť a vynikajúci dizajn kombinovaný so skvelou hodnotou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.