Nový Chevrolet Spark

Utorok, 13 január 2009

Chevrolet Spark novej generácie absolvuje svoj svetový debut na ženevskom autosalóne v marci 2009, na európske trhy sa dostane začiatkom roka 2010 a približne o rok neskôr aj v USA.

Chevrolet Spark

Päťdverovému Chevroletu Spark, ktorý vychádza zo štúdie Beat, nebude mu chýbať variabilita a upútať by mal novým sviežim exteriérom a dizajn interiéru má prekypovať výberom materiálov a farieb. Nový Spark absolvuje svoju svetovú premiéru na ženevskom autosalóne v marci 2009. Predávať sa začne v Európe v prvom štvrťroku 2010, neskôr aj na ostatných trhoch na celom svete.

Chevrolet Spark má priniesť do segmentu extrémne úsporných automobilov v Europe i USA štýlovosť, priestornosť a variabilitu. Rozhodnutie pridať Spark do portfólia značky Chevrolet v Severnej Amerike reflektuje záväzok značky byť lídrom v ekonomickom využívaní palív v automobilovom priemysle.

Chevrolet Orlando

Do výroby mieri aj ďalší nový model americkej značky. Vychádza z konceptu Chevrolet Orlando (crossover, v tomto prípade kombinácia veľkého kombi a SUV), ktorý mal premiéru na parížskom autosalóne v septembri 2008. Do výroby príde v roku 2010 a ponúkať sa bude v Európe i v Severnej Amerike.

Modely Spark i Orlando budú podľa výkonného riaditeľ Chevrolet Europe Wayna Brannona štýlové automobily, ktoré svojim sviežim vzhľadom a čistým dizajnom dokážu zapôsobiť na široký okruh zákazníkov hľadajúcich nízku spotrebu, funkčnosť a vynikajúci dizajn kombinovaný so skvelou hodnotou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.