Nový Chevrolet Spark

Utorok, 13 január 2009

Chevrolet Spark novej generácie absolvuje svoj svetový debut na ženevskom autosalóne v marci 2009, na európske trhy sa dostane začiatkom roka 2010 a približne o rok neskôr aj v USA.

Chevrolet Spark

Päťdverovému Chevroletu Spark, ktorý vychádza zo štúdie Beat, nebude mu chýbať variabilita a upútať by mal novým sviežim exteriérom a dizajn interiéru má prekypovať výberom materiálov a farieb. Nový Spark absolvuje svoju svetovú premiéru na ženevskom autosalóne v marci 2009. Predávať sa začne v Európe v prvom štvrťroku 2010, neskôr aj na ostatných trhoch na celom svete.

Chevrolet Spark má priniesť do segmentu extrémne úsporných automobilov v Europe i USA štýlovosť, priestornosť a variabilitu. Rozhodnutie pridať Spark do portfólia značky Chevrolet v Severnej Amerike reflektuje záväzok značky byť lídrom v ekonomickom využívaní palív v automobilovom priemysle.

Chevrolet Orlando

Do výroby mieri aj ďalší nový model americkej značky. Vychádza z konceptu Chevrolet Orlando (crossover, v tomto prípade kombinácia veľkého kombi a SUV), ktorý mal premiéru na parížskom autosalóne v septembri 2008. Do výroby príde v roku 2010 a ponúkať sa bude v Európe i v Severnej Amerike.

Modely Spark i Orlando budú podľa výkonného riaditeľ Chevrolet Europe Wayna Brannona štýlové automobily, ktoré svojim sviežim vzhľadom a čistým dizajnom dokážu zapôsobiť na široký okruh zákazníkov hľadajúcich nízku spotrebu, funkčnosť a vynikajúci dizajn kombinovaný so skvelou hodnotou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.