Nový Citroën C3: už na jeseň

Streda, 01 júl 2009

Citroën C3 má svojho nástupcu. Prichádza s ambicióznym cieľom nahradiť predchodcu, ktorý svoju úspešnú predajnú púť odštartoval v roku 2001 a za osem rokov, čo sa predáva, sa ho predalo dva milióny exemplárov. Citroën si kladie za cieľ dosiahnuť s novým modelom ešte väčší trhový úspech a pokúsi sa ním osloviť tak firemnú klientelu, ako aj zákazníkov z radov bežných motoristov.

Citroën C3
Nový Citroën C3 má určite najväčšie čelné sklo v triede, ale o to menšiu strechu. Model s označením Visiodrive ponúka množstvo svetla a dobrý výhľad všetkými smermi.

Do predaja sa nový Citroën C3 dostane začiatkom novembra 2009, predstavený však bude už o voľačo skôr na frankfurtskom autosalóne. Nový model je priamym pokračovateľom existujúceho modelu, Citroën ho však vo svojej hierarchii kladie vyššie. Má byť iný ako to, čo sa v tejto triede malých automobilov ponúka. Nemá to byť automobil, ktorý na zákazníka pôsobí predovšetkým cenou. O novom Citroëne C3 nám veľa napovie už to, ako vyzerá a ako sa odlišuje od svojho predchodcu. Má určite najväčšie čelné sklo v triede, a o to menšiu strechu. Narástol do dĺžky o 8 cm (má 394 cm), do šírky o 4 cm (na 171 cm), vysoký je 151 cm a zväčšil sa aj rázvor náprav o 8 cm na 254 cm.Cieľom jeho tvorcov bolo zobrať to najlepšie z aktuálneho modelu C3 a posunúť to všetko vyššie. Aj preto má nový C3 všetky predpoklady na úspech: zaujímavý štýl karosérie, vysokú mieru kvality dielenského spracovania, inteligentnú architektúru s enormným vnútorným priestorom, no pritom si zachováva kompaktné rozmery. K tomu sa pridružuje pohodlie na palube a výrazné jazdné vlastnosti tak v meste ako aj mimo neho. Výkony na vrchole segmentu robia z modelu C3 automobil, ktorý sa bez problémov môže zhostiť úlohy prvého auta v rodine, ale ktorý je vhodný aj pre flotilový trh.

Citroën C3
Nový Citroën C3 má ambiciózny cieľ: nahradiť predajne úspešného predchodcu

Nový C3 používa materiály špičkovej kvality, napríklad palubnú dosku z mäkkých plastov, priečne linky so zamatovou šedou alebo hliníkovou povrchovou úpravou a chrómovými doplnkami. V ponuke bude aj úroveň vyhotovenia s obzvlášť prémiovou kvalitou. Každý detail by mal ilustrovať remeselnú zručnosť a dôraz na dokonalé spracovanie všetkých dielcov.

Citroën C3 má podľa výrobcu patriť medzi najkompaktnejšie automobily vo svojom segmente. S dĺžkou 3,94 m, šírkou 1,71 m a polomerom otáčania 10,2 m perfektne vyhovuje potrebám premávky v meste. Vďaka redukcii hmôt a prepracovanej aerodynamike (Cx=0,30) sa novému modelu C3 podarilo znížiť spotrebu a emisie CO2. Už od spustenia predaja bude v ponuke motor HDi 90 FAP, ktorý vypustí iba 99 g CO2 na kilometer jazdy.

Nový C3 okrem toho, že má na palube audiosystém RD4 mp3, USB Box (konektor USB + jack, plná kompatibilita s iPod-om, súpravu na telefonovanie s voľnými rukami pomocou technológie Bluetooth®) a navigáciu MyWay, ponúka pasažierom naozajstný zážitok z koncertnej siene, ktorý sprostredkuje Hifi System®. Má vysoký hudobný výkon, ale osloví aj mimoriadne konkurencieschopnou cenou.

Citroën C3
Nový Citroën C3 disponuje priestranným a perfektne vypracovaným interiérom

Zníženie spotreby pohonných látok sa ešte viac prejaví v roku 2011, kedy C3 dostane nové pohonné jednotky so systémom stop-start druhej generácie. V spolupráci s 5- a 6stupňovými manuálnymi prevodovkami budú produkovať len 95 a 90 g CO2 na kilometer jazdy. Ponuku benzínových motorov obohatia aj nové 3valcové motory, ktoré budú vypúšťať menej ako 100 g CO2 na kilometer jazdy.

Pod kapotou budú spočiatku známe pohonné jednotky. Základné benzínové by mali byť s objemom 1,4 litra a výkonmi 75 a 95 koní a s objemom 1,6 litra a výkonom 120 koní. Z naftových preplňovaných zasa 1,6 HDi s výkonmi 90 koní a 110 koní. Od roku 2010 k nim pribudne spomínaný benzínový trojvalec, systémy stop-start a k naftovým motorom automatické prevodovky.

Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Komentáre
je 23,1,2010, a chcel by som sa dozvediet ceny jednotlivych modelov novy c3.dakujem.
Pridal kamil dovicic v sobotu 23 januára 2010 o 11:38
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.