Nový Ford C-MAX už vo Frankfurte

Nedeľa, 06 september 2009

Ford zverejnil prvé oficiálne snímky úplne nového modelu Ford C-MAX, ktorý bude mať svetovú premiéru už v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Ford C-MAX

Nový C-MAX preberá dizajnové prvky z konceptu iosis MAX, ktorý Ford predstavil v marci tohto roku na ženevskom autosalóne. Druhá generácia C-MAXu prináša zmenený dizajn, atraktívny v segmente kompaktných viacúčelových vozidiel. Nový model, ktorý vďaka fordovskému kinetickému dizajnu vybočil zo zaužívaného štýlu kompaktných viacúčelových automobilov má dynamickejší vzhľad, splývavú strešnú líniu pripomínajúcu vozidlá typu kupé, ale súčasne si zachováva pohodlnosť, priestrannosť a praktickosť charakteristickú.

Nový Ford C-MAX prináša do radu vozidiel značky Ford množstvo nových technológií v podobe nového preplňovaného 1,6-litrového zážihového motora Ford EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva (výkon 180 koní, neskôr pribudnú aj nižšie výkonové varianty) a ďalších pokrokových prvkov, zvyšujúcich pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad systém umožňujúci poloautomatické paralelné parkovanie alebo systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle.

Ford C-MAX bude uvedený na trh v druhej polovici roku 2010 a bude prvým z novej generácie vozidiel určených na globálny trh a postavených na novej platforme segmentu C, ktoré spoločnosť Ford plánuje predstaviť počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Do tohto nového globálneho modelového radu bude patriť aj úplne nový Ford Focus, ktorý sa predstaví koncom roku 2010. Po päťmiestnom C-MAXe bude nasledovať aj sedemmiestna verzia.

Ford C-MAX Ford C-MAX Ford C-MAX
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Komentáre
pokial ho zacnu predavat tak uz bude stary model.Akosi ten predaj natahuju!!!
Pridal luky v stredu 08 septembra 2010 o 11:33
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.