Nový Ford C-MAX už vo Frankfurte

Nedeľa, 06 september 2009

Ford zverejnil prvé oficiálne snímky úplne nového modelu Ford C-MAX, ktorý bude mať svetovú premiéru už v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Ford C-MAX

Nový C-MAX preberá dizajnové prvky z konceptu iosis MAX, ktorý Ford predstavil v marci tohto roku na ženevskom autosalóne. Druhá generácia C-MAXu prináša zmenený dizajn, atraktívny v segmente kompaktných viacúčelových vozidiel. Nový model, ktorý vďaka fordovskému kinetickému dizajnu vybočil zo zaužívaného štýlu kompaktných viacúčelových automobilov má dynamickejší vzhľad, splývavú strešnú líniu pripomínajúcu vozidlá typu kupé, ale súčasne si zachováva pohodlnosť, priestrannosť a praktickosť charakteristickú.

Nový Ford C-MAX prináša do radu vozidiel značky Ford množstvo nových technológií v podobe nového preplňovaného 1,6-litrového zážihového motora Ford EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva (výkon 180 koní, neskôr pribudnú aj nižšie výkonové varianty) a ďalších pokrokových prvkov, zvyšujúcich pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad systém umožňujúci poloautomatické paralelné parkovanie alebo systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle.

Ford C-MAX bude uvedený na trh v druhej polovici roku 2010 a bude prvým z novej generácie vozidiel určených na globálny trh a postavených na novej platforme segmentu C, ktoré spoločnosť Ford plánuje predstaviť počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Do tohto nového globálneho modelového radu bude patriť aj úplne nový Ford Focus, ktorý sa predstaví koncom roku 2010. Po päťmiestnom C-MAXe bude nasledovať aj sedemmiestna verzia.

Ford C-MAX Ford C-MAX Ford C-MAX
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Komentáre
pokial ho zacnu predavat tak uz bude stary model.Akosi ten predaj natahuju!!!
Pridal luky v stredu 08 septembra 2010 o 11:33
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.