Nový Ford C-MAX už vo Frankfurte

Nedeľa, 06 september 2009

Ford zverejnil prvé oficiálne snímky úplne nového modelu Ford C-MAX, ktorý bude mať svetovú premiéru už v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Ford C-MAX

Nový C-MAX preberá dizajnové prvky z konceptu iosis MAX, ktorý Ford predstavil v marci tohto roku na ženevskom autosalóne. Druhá generácia C-MAXu prináša zmenený dizajn, atraktívny v segmente kompaktných viacúčelových vozidiel. Nový model, ktorý vďaka fordovskému kinetickému dizajnu vybočil zo zaužívaného štýlu kompaktných viacúčelových automobilov má dynamickejší vzhľad, splývavú strešnú líniu pripomínajúcu vozidlá typu kupé, ale súčasne si zachováva pohodlnosť, priestrannosť a praktickosť charakteristickú.

Nový Ford C-MAX prináša do radu vozidiel značky Ford množstvo nových technológií v podobe nového preplňovaného 1,6-litrového zážihového motora Ford EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva (výkon 180 koní, neskôr pribudnú aj nižšie výkonové varianty) a ďalších pokrokových prvkov, zvyšujúcich pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad systém umožňujúci poloautomatické paralelné parkovanie alebo systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle.

Ford C-MAX bude uvedený na trh v druhej polovici roku 2010 a bude prvým z novej generácie vozidiel určených na globálny trh a postavených na novej platforme segmentu C, ktoré spoločnosť Ford plánuje predstaviť počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Do tohto nového globálneho modelového radu bude patriť aj úplne nový Ford Focus, ktorý sa predstaví koncom roku 2010. Po päťmiestnom C-MAXe bude nasledovať aj sedemmiestna verzia.

Ford C-MAX Ford C-MAX Ford C-MAX
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Komentáre
pokial ho zacnu predavat tak uz bude stary model.Akosi ten predaj natahuju!!!
Pridal luky v stredu 08 septembra 2010 o 11:33
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.