Nový Hyundai Genesis mal premiéru v Detroite

Nedeľa, 02 február 2014

Hyundai predstavil vo svetovej premiére na autosalóne v americkom Detroite svoju novú vlajkovú loď Genesis sedan. Nová limuzína je podľa automobilky kombináciou nového "fluidného dizajnu", nových technológií a luxusu. Novým je systém pohonu všetkých kolies, systém HTRAC, ktorý zlepšuje jazdnú dynamiku, trakciu a bezpečnosť jazdy.

1 Hyundai Genesis
Novou vlajkovou loďou juhokórejskej automobilky Hyundai je nový Genesis sedan, ktorý mal začiatkom januára tohto roku svetovú premiéru na autosalóne v Detroite

Nový Genesis navrhli a skonštruovali vo výskumnom a vývojovom centre značky Hyundai v meste Namyang v Kórei. V modelovom rade Genesis má premiéru nový systém stáleho pohonu všetkých kolies HTRAC a nová viacprvková zadná náprava. Spolu s takmer rovnomerným rozdelením hmotnosti na nápravy (52:48) systém HTRAC výrazne zlepšuje trakciu a stabilitu vozidla.

Nová vlajková loď kórejskej automobilky je dlhá 4990 milimetrov a jej rázvore náprav narástol oproti predchodcovi o takmer sedem a pol centimetrov na 3010 milimetrov. Nový Genesis je prvým modelom Hyundai s úplne novým tzv.fluidným dizajnom, ktorého prvky sa budú postupne objavovať aj na ďalších nových nodeloch kórejskej značky.

Nový Genesis ponúkne svojim zákazníkom širokú škálu najmodernejších asistenčných systémov, napríklad systém na monitorovanie mŕtveho uhla vo vonkajších spätných zrkadlách v kombinácii s integrovaným Head-up displejom, ďalej asistenčný systém pre udržiavanie jazdného pruhu, funkciu automatického núdzového brzdenia a adaptívny radarový tempomat. Súčasťou štandardného vybavenia je aj bezdotykové otváranie veka batožinového priestoru a senzor úrovne CO2 v kabíne.

4 Hyundai Genesis
Nová generácia Genesisu má luxusný interiér s komfortnými prvkami, ako adaptívny radarový tempomat či Head-Up displej, ale aj pokrokové bezpečnostné systémy

Hyundai ráta pre nový Genesis so štyrmi benzínovými pohonnými agregátmi, z ktorých najmä dva najvýkonnejšie ponúknu impozantné výkony. Vrcholom je vidlicový osemvalec s objemom 5038 cm³. Má najvyšší výkon 426 koní (313 kW), krútiaci moment 519 Nm a "stovku" dokáže pokoriť za 5,4 sekundy. Ani menší vidlicový šesťvalec 3,8 V6 s výkonom 315 koní však svojmu pánovi hanbu neurobí. Aj dve ďalšie pohonné jednotky sú vidlicové šesťvalce, majú však objem len 3,0 (257 k) a 3,3 (286 k) litra. Všetky agregáty sa kombinujú s osemstupňovými automatickými prevodovkami.

Nový Genesis sedan bude na trhu tak s pohonom kolies zadnej nápravy, ako aj s pohonom všetkých kolies. S pohonom 4x4 to bude s novým systémom HTRAC, ktorý inteligentne rozdeľuje krútiaci moment medzi obe nápravy, pričom pomer sa môže meniť od 40:60 až po 10:90 v prospech zadných kolies. Pri bežnom jazdnom režime je pohon smerovaný výlučne na zadnú nápravu.

2 Hyundai Genesis
Hyundai Genesis sedan vo vrcholnej verzii má skvelú dynamiku a pohon všetkých kolies

Doterajšia generácia Genesisu zaznamenala významný úspech na jej hlavných trhoch v USA a Kórei. Nový Hyundai Genesis sa bude predávať aj v Európe, aby tak demonštroval svoju technologickú vyspelosť a posilnil dôveru zákazníkov v značku Hyundai aj v tejto časti sveta. Podľa neoficiálnych správ by sa predaj v Európe mal začať už v druhom štvrťroku tohto roku.

1 Hyundai Genesis 2 Hyundai Genesis 3 Hyundai Genesis 4 Hyundai Genesis 5 Hyundai Genesis 6 Hyundai Genesis
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.