Nový Isuzu D-Max: Pick-up ako pracant i do divadla

Štvrtok, 31 december 2020

Japonská automobilka Isuzu, tradičný výrobca nákladných automobilov, prichádza na európsky trh s pick-upom D-Max novej generácie. Podľa tvorcov nového D-Maxu siedmej (tretej ?) generácie ide o osobné auto z dielne výrobcu nákladných automobilov.

1-D-Max

Nová generácia pick-upu D-Max je podľa japonského výrobcu kompletne nový model prepracovaný opticky i technicky a predstavuje alternatívu blízku k SUV. D-Max však neskrýva ani fakt, že je to pracant súci na každé použitie a do každého terénu. Predurčuje ho na to jeho robustnosť i flexibilita. Poslúži tak remeselníkom, ako aj živnostníkom, ale ja lesným robotníkov, tiež sa dá s ním ísť aj do divadla.

Automobilka Isuzu si nový D-Max považuje. Vraví, že investovala doň viac ako štyri milióny kilometrov a šesť rokov vývoja, a vytvorila tak najpokročilejšie a najmodernejšie vozidlo, aké kedy Isuzu vyrobilo. Nový D-Max sa už nejaký čas vyrába v Thajsku, odkiaľ sa teraz chystá vyraziť na cestu do Európy. A tak ho môžeme privítať aj v našej krajine.

Nový D-Max sa predstavuje s novým moderným dizajnom masky chladiča a nad ním výrazným nápisom Isuzu. S tým kontrastujú zadné koncové svetlá, ktoré akoby zaspali dobu. Tak ako súčasná generácia, aj nový D-Max ponúka tri varianty karosérie: dvojdverové vyhotovenie Single Cub, ktoré dopĺňa predĺžená verzia Space Cub a štvordverový variant Double Cub. Štandardom sú varianty výbavy L, LS, LSE a pribudol špičkový V-Cross.

Dĺžka nového pick-upu sa v závislosti od počtu dverí verzie pohybuje od 5230 mm do 5285 mm pri rovnakej dĺžke rázvoru náprav 3125 mm pre všetky verzie.

Nový Isuzu D-Max preukázal pri uvedení na trh vysoký bezpečnostný štandard v nárazovom teste Euro NCAP, keď získal najvyššie ohodnotenie piatimi hviezdičkami.

Nový D-Max sa spolieha na prepracovaný turbodúchadlom preplňovaný vznetový štvorvalec s objemom 1,9 litra. Vylepšený nový motor má výkon 150 koní (110 kW) a najvyšší krútiaci moment 350 Nm, čo je o 10 kW a 10 Nm menej ako má súčasná pohonná jednotka a čo pravdepodobne súvisí s prispôsobením sa európskym emisným nomám.

V Isuzu zapracovali aj na vylepšení jazdnej stability a ovládateľnosti vozidla vďaka prepracovaným nápravám a riadeniu, a na účinnejších brzdách použitím väčších brzdových kotúčov.

Tieto výkony umožňujú pick-upu uviesť užitočný náklad do 1,1 tony a ťahať príves do hmotnosti 3,5 tony. Čerešničkou je brodivosť do 800 milimetrov, elektricky ovládaná uzávierka diferenciálu pre lepšiu priechodnosť v teréne a v interiéri vyhrievané sedadlá a parkovací asistent vzadu.

Pick-up D-Max ponúka nové technológie a funkcie konektivity pre väčší zážitok z jazdy. Vodičovi slúži najmodernejší informačný a zábavný systém a multiinformačný displej.

1-D-Max 2-D-Max-V-Cross 3--D-MAX
Autor: J. Goldberger
Foto: Isuzu
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.