Nový Isuzu D-Max: Pick-up ako pracant i do divadla

Štvrtok, 31 december 2020

Japonská automobilka Isuzu, tradičný výrobca nákladných automobilov, prichádza na európsky trh s pick-upom D-Max novej generácie. Podľa tvorcov nového D-Maxu siedmej (tretej ?) generácie ide o osobné auto z dielne výrobcu nákladných automobilov.

1-D-Max

Nová generácia pick-upu D-Max je podľa japonského výrobcu kompletne nový model prepracovaný opticky i technicky a predstavuje alternatívu blízku k SUV. D-Max však neskrýva ani fakt, že je to pracant súci na každé použitie a do každého terénu. Predurčuje ho na to jeho robustnosť i flexibilita. Poslúži tak remeselníkom, ako aj živnostníkom, ale ja lesným robotníkov, tiež sa dá s ním ísť aj do divadla.

Automobilka Isuzu si nový D-Max považuje. Vraví, že investovala doň viac ako štyri milióny kilometrov a šesť rokov vývoja, a vytvorila tak najpokročilejšie a najmodernejšie vozidlo, aké kedy Isuzu vyrobilo. Nový D-Max sa už nejaký čas vyrába v Thajsku, odkiaľ sa teraz chystá vyraziť na cestu do Európy. A tak ho môžeme privítať aj v našej krajine.

Nový D-Max sa predstavuje s novým moderným dizajnom masky chladiča a nad ním výrazným nápisom Isuzu. S tým kontrastujú zadné koncové svetlá, ktoré akoby zaspali dobu. Tak ako súčasná generácia, aj nový D-Max ponúka tri varianty karosérie: dvojdverové vyhotovenie Single Cub, ktoré dopĺňa predĺžená verzia Space Cub a štvordverový variant Double Cub. Štandardom sú varianty výbavy L, LS, LSE a pribudol špičkový V-Cross.

Dĺžka nového pick-upu sa v závislosti od počtu dverí verzie pohybuje od 5230 mm do 5285 mm pri rovnakej dĺžke rázvoru náprav 3125 mm pre všetky verzie.

Nový Isuzu D-Max preukázal pri uvedení na trh vysoký bezpečnostný štandard v nárazovom teste Euro NCAP, keď získal najvyššie ohodnotenie piatimi hviezdičkami.

Nový D-Max sa spolieha na prepracovaný turbodúchadlom preplňovaný vznetový štvorvalec s objemom 1,9 litra. Vylepšený nový motor má výkon 150 koní (110 kW) a najvyšší krútiaci moment 350 Nm, čo je o 10 kW a 10 Nm menej ako má súčasná pohonná jednotka a čo pravdepodobne súvisí s prispôsobením sa európskym emisným nomám.

V Isuzu zapracovali aj na vylepšení jazdnej stability a ovládateľnosti vozidla vďaka prepracovaným nápravám a riadeniu, a na účinnejších brzdách použitím väčších brzdových kotúčov.

Tieto výkony umožňujú pick-upu uviesť užitočný náklad do 1,1 tony a ťahať príves do hmotnosti 3,5 tony. Čerešničkou je brodivosť do 800 milimetrov, elektricky ovládaná uzávierka diferenciálu pre lepšiu priechodnosť v teréne a v interiéri vyhrievané sedadlá a parkovací asistent vzadu.

Pick-up D-Max ponúka nové technológie a funkcie konektivity pre väčší zážitok z jazdy. Vodičovi slúži najmodernejší informačný a zábavný systém a multiinformačný displej.

1-D-Max 2-D-Max-V-Cross 3--D-MAX
Autor: J. Goldberger
Foto: Isuzu
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring