Nový Jaguar XJ - prvé foto

Pondelok, 11 máj 2009

Len prednedávnom odstavil Jaguar výrobu modelu XJ a v týchto dňoch uvoľnila britská automobilka prvú fotografiu luxusnej limuzíny Jaguar XJ novej generácie. Nový XJ bude mať oficiálnu premiéru 9. júla na autosalóne v Londýne a predávať sa začne už koncom tohto roka.

Jaguar XJ

Limuzína XJ bude prvým automobilom značky, pri ktorom sa uplatní nová generácia hliníkovej karosérie a ktorá využíva technológie z leteckého priemyslu. Pre nový Jaguar XJ budú k dispozícii všetky benzínové a naftové motory novej generácie, vrátane výkonného turbodieselového V6/3,0 (271 koní a 600 Nm) a mechanickým kompresorom prepĺňaný benzínový motor V8/ 5,0 s výkonom 510 koní a krútiacim momentom 625 Nm. Na výber bude karoséria s normálnym aj s predĺženým rázvorom kolies. Limuzína XJ novej generácie prinesie najvyššiu úroveň luxusu a nové prvky vybavenia, napríklad panoramatickú sklenenú strechu.

Podrobnejšie informácie o novej limuzíne Jaguar XJ budú zverejnené 9. júla tohto roku, kedy začne výrobca prijímať objednávky na tento automobil –oznámil to generálny riaditeľ značky Jaguar Mike O'Driscoll. Predaj na jednotlivých trhoch je naplánovaný na koniec roka 2009, kedy autorizovaní predajcovia značky Jaguar v Európe dostanú prvé automobily. Predaj sa naplno rozbehne začiatkom roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.