Nový Jaguar XJ - prvé foto

Pondelok, 11 máj 2009

Len prednedávnom odstavil Jaguar výrobu modelu XJ a v týchto dňoch uvoľnila britská automobilka prvú fotografiu luxusnej limuzíny Jaguar XJ novej generácie. Nový XJ bude mať oficiálnu premiéru 9. júla na autosalóne v Londýne a predávať sa začne už koncom tohto roka.

Jaguar XJ

Limuzína XJ bude prvým automobilom značky, pri ktorom sa uplatní nová generácia hliníkovej karosérie a ktorá využíva technológie z leteckého priemyslu. Pre nový Jaguar XJ budú k dispozícii všetky benzínové a naftové motory novej generácie, vrátane výkonného turbodieselového V6/3,0 (271 koní a 600 Nm) a mechanickým kompresorom prepĺňaný benzínový motor V8/ 5,0 s výkonom 510 koní a krútiacim momentom 625 Nm. Na výber bude karoséria s normálnym aj s predĺženým rázvorom kolies. Limuzína XJ novej generácie prinesie najvyššiu úroveň luxusu a nové prvky vybavenia, napríklad panoramatickú sklenenú strechu.

Podrobnejšie informácie o novej limuzíne Jaguar XJ budú zverejnené 9. júla tohto roku, kedy začne výrobca prijímať objednávky na tento automobil –oznámil to generálny riaditeľ značky Jaguar Mike O'Driscoll. Predaj na jednotlivých trhoch je naplánovaný na koniec roka 2009, kedy autorizovaní predajcovia značky Jaguar v Európe dostanú prvé automobily. Predaj sa naplno rozbehne začiatkom roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.