Nový Mercedes-Benz E kombi: Praktický, s dynamickým vzhľadom

Pondelok, 17 júl 2023

Po modeli sedan nedal mercedes dlho čakať na praktickejší variant svojej vyššej strednej triedy označovanej ako Trieda E. Charakterizuje ho vyššia praktickosť, veľkorysá ponuka priestoru a dynamicky pôsobiaci dizajn karosérie.

1-merc-E

Po nedávno predstavenom modely Mercesdes E sedan nadväzuje štuttgartská automobilka na modelovú históriu triedy E a predstavuje praktickejší variant kombi.

Nové kombi svojím vzhľadom klasickej praktickejšej verzie ukazuje vyvážené proporcie a vysokú úžitkovú hodnotu. Dizajn definuje krátky previs vpredu, dlhá kapota s charakteristickými prelismi, do dĺžky natiahnutý rázvor osí náprav a vyvážený previs vzadu.

Mercedes charakterizuje nové kombi triedy E ako praktickú, inteligentnú a individuálne prispôsobiteľnú verziu viac ako kedykoľvek predtým. Nové E kombi konštrukčného radu 214 prichádza v porovnaní s predchodcom so zmeneným dynamickejšie pôsobiacim dizajnom, boduje praktickými vlastnosťami aj objemom batožinového priestoru.

Dizajn zadnej časti charakterizujú precízne navrhnuté pochrómované prvky, ako aj progresívne tvarované dvojdielne zadné svetlá. Vďaka veľkému otvoru je batožinový priestor lepšie využiteľný.

V porovnaní s predchodcom je nové kombi širšie o 28 milimetrov. Rázvor sa predĺžil o 22 milimetrov na 2961 milimetrov. Ložný priestor možno rozšíriť zo 615 litrov až na 1830 litrov. Model s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete má objem ložného priestoru menší, 460 až 1675 litrov.

Prvý na trh bude uvedený model E 300 e ako hybrid dobíjateľný zo siete. Tento model s elektrickým výkonom 95 kW/129 k prejde na čisto elektrický pohon vyše 100 km (WLTP) a tak počas mnohých dní môže pri jazdený na kratšie vzdialenosti jazdiť na elektrický pohon bez využitia benzínového motora. Ďalšie hybridy dobíjateľné zo siete vybavené už dieselovými spaľovacími motormi budú nasledovať neskôr.

Na pohon nového "éčkového" kombi budú pripravené spaľovacie motory štvor- a šesťvalcové z aktuálnej rodiny Mercedes-Benz, ale aj mild hybridy i plug-i hybridy.

V čase uvedenia na európsky trh bude ponuka nového Mercedesa triedy E kombi pozostávať z modelov: E 200 s benzínovým motorom (1999 cm³, 150 kW/204k), dieselom E 200 d (1993 cm³, 145 kW/197k) a E 300 e, čo je plug-in hybrid (1999 cm³, 150 kW/204k + výkon elektromotora 95 kW/129k).

Začiatok predaja na Slovensku je plánovaný na druhú polovicu leta. Hybrid dobíjateľný zo siete, plug-in hybrid, bude dostupný už od začiatku predaja.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.