Nový MINI JCW Cabrio

Piatok, 13 február 2009

Nové MINI Cabrio pridáva teraz k jazde v otvorenom vozidle aj zvláštne športové gény – Racing Feeling s výkonom 211 koní.

MINI JCW Cabrio

Len niekoľko týždňov po svetovej premiére otvorenej štvorsedadlovej verzie MINI sa verejnosti predstaví na autosalóne v Ženeve MINI John Cooper Works Cabrio. Otvorený variant extrémne športového automobilu kombinuje techniku pohonu pretekárskeho auta s estetikou MINI Cabrio. Výsledkom je jedinečný zážitok z jazdy, ktorý je na jednej strane ovplyvňovaný vášňou k motoristickému športu a na strane druhej nefalšovaným pôžitkom z intenzívneho kontaktu so slnkom a vetrom.

MINI John Cooper Works Cabrio je tretím modelom pod strechu MINI integrovanej značky John Cooper Works. Rovnako ako MINI John Cooper Works a MINI John Cooper Works Clubman, zosobňuje aj otvorený top-športovec úzke prepojenie medzi oboma značkami, z ktorých jedna sa opiera o tradíciu vybudovanú v priebehu desaťročí v pretekárskom športe a druhá má výrazný vplyv na vývoj nových automobilov a komponentov.

MINI JCW Cabrio

O búrlivé nadšenie MINI John Cooper Works Cabrio sa stará 1,6-litrový štvorvalcový motor s turbodúchadlom Twin-Scroll a priamym vstrekovaním benzínu. Dosahuje výkon 211 koní a v rozsahu otáčok 1850 až 5600 má maximálny krútiaci moment 260 newtonmetrov, ktorý sa vďaka overboostu dá dokonca krátkodobo zvýšiť na 280 newtonmetrov. Hnacie ústrojenstvo je založené na motore MINI John Cooper Works Challenge. Ten zrýchli MINI John Cooper Works Cabrio za 6,9 sekundy a dosiahne najvyššiu rýchlosť 235 km/h. Jazdný výkon a vynikajúci športový charakter robí z nového modelu výnimočný fenomén medzi kabrioletmi v segmente mini.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.