Nový MINI JCW Cabrio

Piatok, 13 február 2009

Nové MINI Cabrio pridáva teraz k jazde v otvorenom vozidle aj zvláštne športové gény – Racing Feeling s výkonom 211 koní.

MINI JCW Cabrio

Len niekoľko týždňov po svetovej premiére otvorenej štvorsedadlovej verzie MINI sa verejnosti predstaví na autosalóne v Ženeve MINI John Cooper Works Cabrio. Otvorený variant extrémne športového automobilu kombinuje techniku pohonu pretekárskeho auta s estetikou MINI Cabrio. Výsledkom je jedinečný zážitok z jazdy, ktorý je na jednej strane ovplyvňovaný vášňou k motoristickému športu a na strane druhej nefalšovaným pôžitkom z intenzívneho kontaktu so slnkom a vetrom.

MINI John Cooper Works Cabrio je tretím modelom pod strechu MINI integrovanej značky John Cooper Works. Rovnako ako MINI John Cooper Works a MINI John Cooper Works Clubman, zosobňuje aj otvorený top-športovec úzke prepojenie medzi oboma značkami, z ktorých jedna sa opiera o tradíciu vybudovanú v priebehu desaťročí v pretekárskom športe a druhá má výrazný vplyv na vývoj nových automobilov a komponentov.

MINI JCW Cabrio

O búrlivé nadšenie MINI John Cooper Works Cabrio sa stará 1,6-litrový štvorvalcový motor s turbodúchadlom Twin-Scroll a priamym vstrekovaním benzínu. Dosahuje výkon 211 koní a v rozsahu otáčok 1850 až 5600 má maximálny krútiaci moment 260 newtonmetrov, ktorý sa vďaka overboostu dá dokonca krátkodobo zvýšiť na 280 newtonmetrov. Hnacie ústrojenstvo je založené na motore MINI John Cooper Works Challenge. Ten zrýchli MINI John Cooper Works Cabrio za 6,9 sekundy a dosiahne najvyššiu rýchlosť 235 km/h. Jazdný výkon a vynikajúci športový charakter robí z nového modelu výnimočný fenomén medzi kabrioletmi v segmente mini.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.