Nový Nissan Micra má slovenské ceny

Štvrtok, 30 marec 2017

Ak je nový Nissan Micra piatej generácie naozaj revolučný, ako ho označuje výrobca, potom tento veľmi odlišný model od predchádzajúcich generácií si onedlho bude môcť slovenský zákazník postaviť do svojej garáže, pretože dovozca už oznámil jeho ceny. Premiéru nová Micra mala na jeseň minulého roku na autosalóne v Paríži.

nissan1

Nissan Micra 5. generácie má úplne nový dizajn, rovnako aj techniku, výbavu i miesto výroby, a oproti predchodcovi je aj väčší. Svojim vzhľadom takmer v ničom nepripomína dosluhujúci model. Je to úplná generačná obmena modelu a Nissan tak kráča po cestu, na ktorú nastúpili aj iné značky v segmente malých áut. Práve táto obmena dáva Nissanu nádej, že nová Micra sa stane jedným z najpredávanejších áut segmentu B. Minimálne dúfa v to, že nová Micra sa zmestí prvej desiatky.

Predzvesťou budúcej úspešnosti nového Nissanu Micra môže byť aj skutočnosť, že Micra sa prebojovali medzi sedem finalistov európskeho Auta roka 2017, čo je neodškriepiteľný úspech. V ankete vyhlásenej v predvečer ženevského autosalónu začiatkom marca tohto roku napokon obsadila siedme miesto, samotný fakt byť medzi automobilovými velikánmi je obrovský úspech.

Neopakoval sa síce rok 1993, kedy Micra druhej generácie anketu vyhrala. Po tomto úspechu nasledoval nemenej úspešný predaj s počtom 1,35 milióna najmenších Nissanov. Ďalšie generácie už tak úspešné neboli, ale aj zo štvrtej, ktorá teraz končí, sa predalo 404 tisíc exemplárov.

nissan2
Nový Nissan Micra predstavil na autosalóne v Paríži najvyšší šéf Aliancie Carlos Ghosn

S príchodom na trh bude Micra dostupná s tromi pohonnými jednotkami, z ktorých dve sú benzínové a jedna naftová. Základnou je benzínový agregát 1,0 litra a s výkonom 73 koní (54 kW). Vyššie nad ním je síce objemovo menší motor s objemom 0,9 litra, ale výkonnejší 90koňový (66 kW) s turbom. Rovnaký výkon má aj jediný naftový zástupca, štvorvalcový 1,5 dCi. Všetky motory sú spriahnuté výlučne s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Cena nového modelu Micra s motorom 1,0/73k v najnižšej výbave Visia sa začína na 9690 eurách. Najlacnejšia Micra s turbomotorom 0,9/90k vo vyššej výbave Visia Plus sa ponúka za 11 740 eur a najnižšia cena za turbodiesel 1,5 dCi je 11 890 eur (Visia). Treťou výbavou je Acenta, štvrtou N-Connecta a najvyššou Tecna. Ceny môžu zvýšiť doplnkové cenové balíky a príplatok za farbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.