Nový Nissan Micra má slovenské ceny

Štvrtok, 30 marec 2017

Ak je nový Nissan Micra piatej generácie naozaj revolučný, ako ho označuje výrobca, potom tento veľmi odlišný model od predchádzajúcich generácií si onedlho bude môcť slovenský zákazník postaviť do svojej garáže, pretože dovozca už oznámil jeho ceny. Premiéru nová Micra mala na jeseň minulého roku na autosalóne v Paríži.

nissan1

Nissan Micra 5. generácie má úplne nový dizajn, rovnako aj techniku, výbavu i miesto výroby, a oproti predchodcovi je aj väčší. Svojim vzhľadom takmer v ničom nepripomína dosluhujúci model. Je to úplná generačná obmena modelu a Nissan tak kráča po cestu, na ktorú nastúpili aj iné značky v segmente malých áut. Práve táto obmena dáva Nissanu nádej, že nová Micra sa stane jedným z najpredávanejších áut segmentu B. Minimálne dúfa v to, že nová Micra sa zmestí prvej desiatky.

Predzvesťou budúcej úspešnosti nového Nissanu Micra môže byť aj skutočnosť, že Micra sa prebojovali medzi sedem finalistov európskeho Auta roka 2017, čo je neodškriepiteľný úspech. V ankete vyhlásenej v predvečer ženevského autosalónu začiatkom marca tohto roku napokon obsadila siedme miesto, samotný fakt byť medzi automobilovými velikánmi je obrovský úspech.

Neopakoval sa síce rok 1993, kedy Micra druhej generácie anketu vyhrala. Po tomto úspechu nasledoval nemenej úspešný predaj s počtom 1,35 milióna najmenších Nissanov. Ďalšie generácie už tak úspešné neboli, ale aj zo štvrtej, ktorá teraz končí, sa predalo 404 tisíc exemplárov.

nissan2
Nový Nissan Micra predstavil na autosalóne v Paríži najvyšší šéf Aliancie Carlos Ghosn

S príchodom na trh bude Micra dostupná s tromi pohonnými jednotkami, z ktorých dve sú benzínové a jedna naftová. Základnou je benzínový agregát 1,0 litra a s výkonom 73 koní (54 kW). Vyššie nad ním je síce objemovo menší motor s objemom 0,9 litra, ale výkonnejší 90koňový (66 kW) s turbom. Rovnaký výkon má aj jediný naftový zástupca, štvorvalcový 1,5 dCi. Všetky motory sú spriahnuté výlučne s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Cena nového modelu Micra s motorom 1,0/73k v najnižšej výbave Visia sa začína na 9690 eurách. Najlacnejšia Micra s turbomotorom 0,9/90k vo vyššej výbave Visia Plus sa ponúka za 11 740 eur a najnižšia cena za turbodiesel 1,5 dCi je 11 890 eur (Visia). Treťou výbavou je Acenta, štvrtou N-Connecta a najvyššou Tecna. Ceny môžu zvýšiť doplnkové cenové balíky a príplatok za farbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5