Nový Nissan Micra má slovenské ceny

Štvrtok, 30 marec 2017

Ak je nový Nissan Micra piatej generácie naozaj revolučný, ako ho označuje výrobca, potom tento veľmi odlišný model od predchádzajúcich generácií si onedlho bude môcť slovenský zákazník postaviť do svojej garáže, pretože dovozca už oznámil jeho ceny. Premiéru nová Micra mala na jeseň minulého roku na autosalóne v Paríži.

nissan1

Nissan Micra 5. generácie má úplne nový dizajn, rovnako aj techniku, výbavu i miesto výroby, a oproti predchodcovi je aj väčší. Svojim vzhľadom takmer v ničom nepripomína dosluhujúci model. Je to úplná generačná obmena modelu a Nissan tak kráča po cestu, na ktorú nastúpili aj iné značky v segmente malých áut. Práve táto obmena dáva Nissanu nádej, že nová Micra sa stane jedným z najpredávanejších áut segmentu B. Minimálne dúfa v to, že nová Micra sa zmestí prvej desiatky.

Predzvesťou budúcej úspešnosti nového Nissanu Micra môže byť aj skutočnosť, že Micra sa prebojovali medzi sedem finalistov európskeho Auta roka 2017, čo je neodškriepiteľný úspech. V ankete vyhlásenej v predvečer ženevského autosalónu začiatkom marca tohto roku napokon obsadila siedme miesto, samotný fakt byť medzi automobilovými velikánmi je obrovský úspech.

Neopakoval sa síce rok 1993, kedy Micra druhej generácie anketu vyhrala. Po tomto úspechu nasledoval nemenej úspešný predaj s počtom 1,35 milióna najmenších Nissanov. Ďalšie generácie už tak úspešné neboli, ale aj zo štvrtej, ktorá teraz končí, sa predalo 404 tisíc exemplárov.

nissan2
Nový Nissan Micra predstavil na autosalóne v Paríži najvyšší šéf Aliancie Carlos Ghosn

S príchodom na trh bude Micra dostupná s tromi pohonnými jednotkami, z ktorých dve sú benzínové a jedna naftová. Základnou je benzínový agregát 1,0 litra a s výkonom 73 koní (54 kW). Vyššie nad ním je síce objemovo menší motor s objemom 0,9 litra, ale výkonnejší 90koňový (66 kW) s turbom. Rovnaký výkon má aj jediný naftový zástupca, štvorvalcový 1,5 dCi. Všetky motory sú spriahnuté výlučne s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Cena nového modelu Micra s motorom 1,0/73k v najnižšej výbave Visia sa začína na 9690 eurách. Najlacnejšia Micra s turbomotorom 0,9/90k vo vyššej výbave Visia Plus sa ponúka za 11 740 eur a najnižšia cena za turbodiesel 1,5 dCi je 11 890 eur (Visia). Treťou výbavou je Acenta, štvrtou N-Connecta a najvyššou Tecna. Ceny môžu zvýšiť doplnkové cenové balíky a príplatok za farbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.