Nový Nissan Murano: luxusnejší crossover

Streda, 22 október 2008

Nissanu Murano novej generácie , ktorý práve prichádza na náš trh a prešiel zásadnou inováciou, priznáva genetickú príbuznosť so svojim predchodcom.

Nissan Murano

Na prvý pohľad upúta jeho dynamický dizajn exteriéru, ktorý ponúka alternatívu k bežnému "krabicovému" vzhľadu tradičných SUV. Vyššie položenými sedadlami pripomína off-roady, ale stúpajúcou líniou bočných okien a klesajúcou strechou štýl štvordverových kupé. Pridaná dĺžka v spojení s novým tvarovaním preskleného priestoru a vyladeným podvozkom novému Muranu zabezpečujú aerodynamicky účinnejší tvar. Novinkou je použitie náteru Scratch Shield Paint, vďaka ktorému je povrch karosérie odolný proti poškriabaniu.

Priestranný a luxusný interiér, v ktorom dominujú kvalitné materiály, zodpovedá sofistikovanému zovňajšku a posúva Murano medzi luxusnejšie automobily. Nová prístrojová doska a nové sedadlá, celopriestorové náladové osvetlenie a kvalitnejšie materiály, dvojmo prešívané kožené čalúnenie a prvky z pravého hliníka radia interiér z kategórie športových SUV do triedy luxusných limuzín.

Vďaka dvojitému strešnému oknu, ktoré zasahuje od hornej hrany čelného skla až za zadné sedadlá, pôsobí interiér priestrannejšie. Zatiaľ čo najzadnejšia časť strešného okna je pevná, prednú časť možno vyklopiť s cieľom lepšieho prúdenia vzduchu, alebo ju možno odsunúť dozadu a nad prednými sedadlami vznikne tak veľký otvorený priestor.

Murano je postavené na celkom novej platforme, ktorá ponúka komfortnú jazdu a ľahké ovládanie. Nové riešenie zavesenia má teraz viacprvkovú zadnú nápravu, nový systém posilňovača s aktívnym riadením, čo zlepšuje manévrovateľnosť pri nižších rýchlostiach a prináša priamejšiu odozvu pri vyšších rýchlostiach. Systém pohonu všetkých kolies zabezpečuje vyspelá technológia ALL MODE 4x4-i spoločnosti Nissan, ktorá zaručuje spoľahlivé ovládanie za sťažených podmienok.

Vďaka prepracovanému motoru 3,5 V6 a prevodovke s plynulo meniteľným prevodom CVT je Murano výkonnejší a technicky vyspelejší. V Európe sa dodáva v úrovniach výbavy Tekna a Tekna pack, pričom obe verzie sú štandardne vybavené množstvom inovačných prvkov. Pôvodné Murano bolo cenené pre svoj výkon a schopnosti na ceste. Murano druhej generácie ponúkne nový štýl, vyšší výkon a luxusnejší interiér, vďaka čomu by si mal upevniť pozíciu medzi crossovermi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.