Nový Nissan Qashqai kompletne z Británie

Streda, 15 jún 2011

Najvyšší šéf Nissanu Carlos Ghosn v prítomnosti britského premiéra Davida Camerona oznámil, že britským pobočkám spoločnosti Nissan bola zverená zodpovednosť za návrh, konštrukciu a výrobu novej generácie modelu Qashqai.

Nissan Qashqai
Úplne nový Qashqai vznikne kompletne vo Veľkej Británii a na trh príde v roku 2013

Do vývoja nového crossovera Qashqai investuje Nissan vo Veľkej Británii 192 miliónov libier. Tieto prostriedky poskytne v plnej výške spoločnosť Nissan. Priamo v automobilke a u britských subdodávateľov zabezpečí celkovo 6 000 nových pracovných miest. Nová generácia Nissanu Qashqai bude navrhnutá, vyvinutá a vyrábaná vo Veľkej Británii.

Nové vozidlo bude stavať na úspechu súčasného modelu Qashqai. Prvou fázou vývoja bude styling novej generácie priekopníckeho crossoveru v európskom návrhárskom ústredí spoločnosti Nissan v londýnskom Paddingtone. Potom projekt preberú konštruktéri z európskeho technického centra v Cranfielde a vozidlo sa bude montovať vo výrobnom závode spoločnosti v Sunderlande.

Do svojho závodu v Sunderlande automobilka Nissan investuje ďalších 420 miliónov libier na zabezpečenie výroby 100 % elektromobilu Nissan Leaf, ktorá sa rozbehne v roku 2013. Z týchto prostriedkov sa bude zároveň financovať aj výstavba samostatného závodu na výrobu líthium-iónových batérií pre elektromobily Renault a Nissan, ktorá ich začne vyrábať od roku 2012.

Závod automobilky Nissan v Sunderlande výroba od roku 1986 a doteraz sa tu vyrobilo viac než šesť miliónov automobilov. V súčasnosti zamestnáva závod približne 5000 pracovníkov. Model Qashqai sa v Sunderlande vyrába od decembra 2006 a brány automobilky opúšťa denne 1200 vozidiel.

Koncom tohto mesiaca sa v Sunderlande vyrobí miliónty Qashqai. Viac ako 80 % produkcie tohto závodu sa exportuje do 97 štátov sveta. V závode v Sunderlande sa okrem Qashqaia vyrába aj malé MPV Nissan Note a kompaktný crossover Juke. Automobilka Nissan je najväčším britským výrobcom automobilov.

Nissan Qashqai Nissan Qashqai
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.