Nový Nissan Qashqai kompletne z Británie

Streda, 15 jún 2011

Najvyšší šéf Nissanu Carlos Ghosn v prítomnosti britského premiéra Davida Camerona oznámil, že britským pobočkám spoločnosti Nissan bola zverená zodpovednosť za návrh, konštrukciu a výrobu novej generácie modelu Qashqai.

Nissan Qashqai
Úplne nový Qashqai vznikne kompletne vo Veľkej Británii a na trh príde v roku 2013

Do vývoja nového crossovera Qashqai investuje Nissan vo Veľkej Británii 192 miliónov libier. Tieto prostriedky poskytne v plnej výške spoločnosť Nissan. Priamo v automobilke a u britských subdodávateľov zabezpečí celkovo 6 000 nových pracovných miest. Nová generácia Nissanu Qashqai bude navrhnutá, vyvinutá a vyrábaná vo Veľkej Británii.

Nové vozidlo bude stavať na úspechu súčasného modelu Qashqai. Prvou fázou vývoja bude styling novej generácie priekopníckeho crossoveru v európskom návrhárskom ústredí spoločnosti Nissan v londýnskom Paddingtone. Potom projekt preberú konštruktéri z európskeho technického centra v Cranfielde a vozidlo sa bude montovať vo výrobnom závode spoločnosti v Sunderlande.

Do svojho závodu v Sunderlande automobilka Nissan investuje ďalších 420 miliónov libier na zabezpečenie výroby 100 % elektromobilu Nissan Leaf, ktorá sa rozbehne v roku 2013. Z týchto prostriedkov sa bude zároveň financovať aj výstavba samostatného závodu na výrobu líthium-iónových batérií pre elektromobily Renault a Nissan, ktorá ich začne vyrábať od roku 2012.

Závod automobilky Nissan v Sunderlande výroba od roku 1986 a doteraz sa tu vyrobilo viac než šesť miliónov automobilov. V súčasnosti zamestnáva závod približne 5000 pracovníkov. Model Qashqai sa v Sunderlande vyrába od decembra 2006 a brány automobilky opúšťa denne 1200 vozidiel.

Koncom tohto mesiaca sa v Sunderlande vyrobí miliónty Qashqai. Viac ako 80 % produkcie tohto závodu sa exportuje do 97 štátov sveta. V závode v Sunderlande sa okrem Qashqaia vyrába aj malé MPV Nissan Note a kompaktný crossover Juke. Automobilka Nissan je najväčším britským výrobcom automobilov.

Nissan Qashqai Nissan Qashqai
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.