Nový Opel Astra na prvých záberoch. Blíži sa odhalenie.

Utorok, 08 jún 2021

Opel sa postupne udomácňuje v lone francúzskej skupiny PSA a aj pripravovaná kompaktná Astra novej generácie prezbrojuje na platformu PSA. No i tak si prichádzajúca Astra prináša vlastnú interpretáciu dizajnovej filozofie značky Opel.

1-opel-astra

Opel dnes zverejnil prvé zábery, ktoré ponúkajú pohľad na budúci model Astra, prvú generáciu kompaktného vozidla tejto nemeckej značky, ktorá bude elektrifikovaná. Opel si pri novej Astre kládol veľký dôraz na precíznosť a na detaily. Nový model prináša novú interpretáciu filozofie čistého a odvážneho dizajnu značky a ukazuje cestu, ktorou sa budú uberať budúce osobné automobily značky.

Nová Astra je postavená na technickom základe, ktorý vychádza z inovovanej architektúry EMP2 pre väčšie modely PSA, na ktorom stojí aj najnovší Peugetom 308. Tomuto modelu bude zodpovedať aj ponuka pohonných jednotiek, napríklad benzínový trojvalec 1,2 Turbo, alebo 1,5 BlueHDi, v oplovskom ponímaní 1,5 CDTI.

Podobne ako 308 má mať aj Astra dva plug-in hybridné jednotky v spojitosti s benzínovým motorom 1,6 a kombinovanými výkonmi 132 kW/180k a 162 kW/220k. Či bude mať Astra aj čisto elektrickú verziu zatiaľ sa nevie.

Z vonkajšieho dizajnu najviac zaujme maska Opel Vizor známa už z modelu Mokka. V novej Astre sa predstavuje v ešte rozvinutejšej podobe. Tiahne sa cez celú prednú časť auta a obsahuje plne integrované technológie, ako sú napríklad mimoriadne úzke svetlomety IntelliLux LED. Vzadu, uprostred čistého povrchu dverí batožinového priestoru má nová Astra umiestnený štítok s názvom modelu.

Nemeckú precíznosť vidieť aj v interiéri. Predstavuje sa v ňom nová generácia digitálneho kokpitu Pure Panel s plne zasklenými plochami, ktorá evokuje integrovanú masku Opel Vizor s dvoma širokouhlými displejmi, ktoré zobrazujú informácie v horizontálnom formáte orientovanom na vodiča. Ručne ovládané tlačidlá návrhári zredukovali na minimum do podoby jemne vypracovaných klávesov.

Kvalitu interiéru zvýrazňujú tvary, textúry a materiály použité na volante s novým dizajnom a maximálne ergonomické predné sedadlá, typické pre značku Opel.

Michael Lohscheller, generálny riaditeľ spoločnosti Opel: "Nová Astra otvorí novú kapitolu 30-ročnej histórie nášho modelu kompaktnej triedy. Sme presvedčení, že nová generácia modelu Opel Astra urobí silný dojem a priláka k značke mnoho nových zákazníkov."

Astru novej generácie navrhli a skonštruovaná v nemeckom Rüsselsheime. V ponuke bude ako dynamický päťdverový hatchback a kombi Sports Tourer. Opel pokračuje v ofenzíve nových produktov a dodáva značke impulz elektrifikácii celého produktového portfólia.

Novú Astru navrhli v Nemecku a vyrábať ju budú v Rüsselsheime. Predstaví sa v najbližších mesiacoch a jej výroba sa rozbehne ešte v tomto roku v domovskom závode Opel v Rüsselsheime.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Opel
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.