Nový Opel Astra pre cestné preteky

Piatok, 31 júl 2015

Opel pokračuje v posilňovaní svojich športových aktivít a vyvíja nový pretekársky špeciál na báze nového sériového modelu Astra. Pretekársky špeciál bude mať motor naladený na 330 koní. Ďalšie technické údaje Opel zatiaľ nezverejnil.

1 Opel Astra TCR
Nákres ako by mal vyzerať nový Opel Astra TCR. Jeho sériová podoba sa môže zmeniť.

Cestný pretekársky špeciál Astra TCR bude mať svetovú premiéru v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Konštrukčne vychádza z modelu Astra novej generácie a zodpovedá aktuálnym predpisom seriálu TCR pre národné a medzinárodné majstrovstvá cestovných automobilov na okruhoch.

Turbodúchadlom prepĺňované benzínové motory so zdvihovým objemom 2,0 litra majú výkon upravený na 330 koní (243 kW) a najvyšší krútiaci moment zvýšený na 410 Nm. Motor i celý automobil vyvíja divízia automobilového športu Opel.

Opel zatiaľ zverejnil len dva prvé nákresy nového pretekárskeho auta. Konečná verzia špeciálu môže byť oproti týmto nákresom zmenená, najmä jeho predná časť alebo strešný spojler.

Seriál TCR je nový a jeho prvý ročník sa koná v tomto roku. Jeho pravidlá sú dosť podobné tým z WTCC, pre tímy však bude finančne menej náročný. Výhodou bude aj to, že okrem medzinárodného seriálu sa budú jazdiť aj lokálne národné.

2 Opel Astra TCR

"Preteky cestovných automobilov boli vždy dôležitou súčasťou značky Opel. Filozofia nového seriálu TCR korešponduje s našou predstavou zákazníckeho športu. Chceme dať ambicióznym súkromným tímom platformu pre kvalitný automobilový šport za zmysluplné náklady," povedala Tina Müller, šéfka marketingu Opel Group.

Vývoj športového špeciálu Opel Astra TCR ešte len prebieha a jeho technické špecifikácie budú známe až neskôr. Testovanie nového zákazníckeho pretekového cestovného automobilu sa začne v októbri.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.