Nový Opel Grandland GSe: Vysokovýkonné športové SUV

Štvrtok, 27 október 2022

Automobilka Opel po vysokovýkonných modeloch Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe prichádza na s ďalším modelom tohto razenia. Je ním SUV Grandland GSe, najväčšie SUV značky Opel.

1-opel-grandland-gse
Vzhľad prednej časti nového modelu Grandland GSe ozvláštňuje maska Opel Vizor

Niečo viac ako pred rokom po facelifte prišiel kompaktný Grandland o písmeno X v názve, zmenil sa dizajn predku auta na Opel Vyzor a prišli aj nové motory. Nový Grandland GSe sa zmenil na dynamický elektrifikovaný model, akými sú Astra GSe a Astra Sport Tourer GSe.

Grandland GSe poháňa kombinácia preplňovaného 1,6-litrového zážihového motora a dvoch elektromotorov, po jednom na každej náprave. Spoločný systémový výkon je 221 kW/300 k.

Nový model Opla vďaka svojmu plug-in hybridnému pohonu sa môže pochváliť stálym elektrickým pohonom všetkých kolies, optimálnou trakciou a prvotriednym rozjazdom z miesta.

Zrýchlenie z nuly na 100 km/h zvládne Grandland GSe za 6,1 sekundy a dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 235 km/h, na elektrinu 135 km/h.

Aj extrémne dynamickú jazdu zvláda Grandland GSe vďaka unikátnej kalibrácii zavesenia kolies a riadeniu. Najšportovejšie SUV značky Opel so vzperami McPherson vpredu a viacprvkovou zadnou nápravou používa tuhšie pružiny a tlmiče s technológiou Koni FSD.

Technológia selektívneho tlmenia Koni FSD umožňuje nastaviť rôzne charakteristiky tlmenia z pohľadu ovládateľnosti a komfortu, vďaka čomu auto reaguje okamžite a predvídateľne na každý úkon vodiča. Zároveň si pri brzdení, v zákrutách i na diaľnici zachováva stabilitu typickú pre Opel.

2-opel-grandland-gse
Vzhľad zadnej partie Grandlandu GSe vylepšuje unikátny zadný difúzor

Vonkajší dizajn modelu Grandland s maskou Opel Vizor vylepšuje štýlové motívy pre rad GSe: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny, unikátny zadný difúzor a znak GSe na dverách batožinového priestoru. Ďalší prvok, ktorým sa Grandland GSe odlišuje, predstavuje kapota čiernej farby, dostupná za príplatok.

Vnútri nájdeme športové predné sedadlá AGR čalúnené materiálom Alcantara. Vodič modelu Grandland GSe a jeho spolujazdec si v týchto výnimočne ergonomických sedadlách vychutnajú dynamickú jazdu, pričom ich chrbtici sa dostane zvýšeného pohodlia a opory.

Florian Huettl generálny, riaditeľ spoločnosti Opel: "Nový Opel Grandland GSe je výnimočne dynamický, zdatný a štýlový. Sme presvedčení o tom, že pritiahne zákazníkov, ktorí od svojho SUV požadujú nielen elektrifikáciu, ale aj športový štýl jazdy."

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.