Nový Opel Insignia Sports Tourer: Krásavica s batohom

Utorok, 14 február 2017

Opel po predstavení štýlovej limuzíny Insignia druhej generácie v závere minulého roka ukázal teraz prvé snímky verzie Sports Tourer, čo je praktickejší variant, teda kombi.

Opel-Insignia-Sports-Tourer
Opel odhalil po limuzíne aj praktickejšiu verziu kombi Insignia Sports Tourer. Premiérovo sa krásavica predstaví na blížiacom sa ženevskom autosalóne už začiatkom marca.

Nové kombi Insignia Sports Tourer prekvapuje tak svojou veľkosťou ako krásnym a dynamickým dizajnom. Na dĺžku má takmer päť metrov, presne 4986 milimetrov, vysoké je 1483 milimetrov a jeho rázvor náprav je 2829 milimetrov – o 92 milimetrov viac ako mal predchodca.

Nový Sports Tourer bude ľahší oproti súčasnému modelu o 200 kilogramov (v závislosti od výbavy) a batožinový priestor je tiež väčší, má 520 litrov (predchodca 490). Po sklopení operadiel zadných sedadiel, ktoré sú delené v pomere 40:20:40 sa objem zväčší až na 1640 litrov, čím predchodcu tromfne o 110 litrov.

O tom aké motory bude mať kombi Sports Tourer pod kapotou Opel zatiaľ neinformuje, pošuškáva sa, že by jednou z pohonných jednotiek mohol byť nový motor 1,5 Turbo s výkonom 165 koní (121 kW) a 2,0 Turbo, prípadne pre niektoré trhy aj šesťvalec s výkonom až 313 koní (230 kW).

Poháňané by mali byť kolesá prednej nápravy, v štandardnom vybavení by sa nové kombi malo dodávať s manuálnou prevodovkou. Luxusnejšie verzie budú mať aj pohon všetkých kolies a osemstupňový automat.

Premiéra nového modelu Opel Insignia Sports Tourer sa odohrá už onedlho – na autosalóne v Ženeve, ktorý sa začína 7. marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."