Nový Opel Mokka X má slovenskú premiéru

Utorok, 19 apríl 2016

Jednou z výrazných slovenských premiér na autosalóne Bratislava, ktorý dnes otvára svoje brány vo výstavnom centre bratislavskej Incheby, bude nový Opel Mokka X. Svetovú premiéru malo nové subkompaktné SUV na nedávnom autosalóne v Ženeve.

Opel-Mokka-X
Nový Opel Mokka X už dnes naživo v slovenskej premiére na autosalóne v Bratislave

Návštevníci autosalónu sa na vlastné oči môžu presvedčiť, že vynovený dizajn exteriéru i interiéru tomuto úspešnému kompaktnému SUV naozaj sluší. Ocenia jeho svieži a výrazný vzhľad, ale aj vycibrenú eleganciu interiéru.

Mokka má kultivovaný pohon, nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo (112 kW/152 k) so 6stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Má adaptívne svetlomety s LED diódami a kameru Opel Eye novej generácie. Tiež najmodernejší infotainment s integráciou smartfónu a službami OnStar

Opel Mokka si od svojho uvedenia v roku 2012 získal sympatie zákazníkov svojim perfektným formátom s dĺžkou 4,28 metra, športovým vzhľadom a zvýšenou polohou sedadiel. Toto malé a subkompaktné SUV presne vystihuje ducha doby.

Nový Mokka X ešte viac ako súčasný model vychádza v ústrety požiadavkám zákazníkov, pretože pod kapotou bude mať okrem úsporného a výkonného turbodiesela aj benzínový štvorvalec 1,4 DI Turbo novej generácie so systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Nový Opel Mokka X, ktorý mal svetovú premiéru v Ženeve, má šancu zvýšiť svoju popularitu. Po slovenskej premiére teraz na bratislavskom autosalóne príde na trh na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka čomu bude jedným z najlepšie vybavených malých automobilov SUV na trhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.