Nový Opel Mokka X má slovenskú premiéru

Utorok, 19 apríl 2016

Jednou z výrazných slovenských premiér na autosalóne Bratislava, ktorý dnes otvára svoje brány vo výstavnom centre bratislavskej Incheby, bude nový Opel Mokka X. Svetovú premiéru malo nové subkompaktné SUV na nedávnom autosalóne v Ženeve.

Opel-Mokka-X
Nový Opel Mokka X už dnes naživo v slovenskej premiére na autosalóne v Bratislave

Návštevníci autosalónu sa na vlastné oči môžu presvedčiť, že vynovený dizajn exteriéru i interiéru tomuto úspešnému kompaktnému SUV naozaj sluší. Ocenia jeho svieži a výrazný vzhľad, ale aj vycibrenú eleganciu interiéru.

Mokka má kultivovaný pohon, nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo (112 kW/152 k) so 6stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Má adaptívne svetlomety s LED diódami a kameru Opel Eye novej generácie. Tiež najmodernejší infotainment s integráciou smartfónu a službami OnStar

Opel Mokka si od svojho uvedenia v roku 2012 získal sympatie zákazníkov svojim perfektným formátom s dĺžkou 4,28 metra, športovým vzhľadom a zvýšenou polohou sedadiel. Toto malé a subkompaktné SUV presne vystihuje ducha doby.

Nový Mokka X ešte viac ako súčasný model vychádza v ústrety požiadavkám zákazníkov, pretože pod kapotou bude mať okrem úsporného a výkonného turbodiesela aj benzínový štvorvalec 1,4 DI Turbo novej generácie so systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Nový Opel Mokka X, ktorý mal svetovú premiéru v Ženeve, má šancu zvýšiť svoju popularitu. Po slovenskej premiére teraz na bratislavskom autosalóne príde na trh na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka čomu bude jedným z najlepšie vybavených malých automobilov SUV na trhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.