Nový Opel Mokka X má slovenskú premiéru

Utorok, 19 apríl 2016

Jednou z výrazných slovenských premiér na autosalóne Bratislava, ktorý dnes otvára svoje brány vo výstavnom centre bratislavskej Incheby, bude nový Opel Mokka X. Svetovú premiéru malo nové subkompaktné SUV na nedávnom autosalóne v Ženeve.

Opel-Mokka-X
Nový Opel Mokka X už dnes naživo v slovenskej premiére na autosalóne v Bratislave

Návštevníci autosalónu sa na vlastné oči môžu presvedčiť, že vynovený dizajn exteriéru i interiéru tomuto úspešnému kompaktnému SUV naozaj sluší. Ocenia jeho svieži a výrazný vzhľad, ale aj vycibrenú eleganciu interiéru.

Mokka má kultivovaný pohon, nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo (112 kW/152 k) so 6stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Má adaptívne svetlomety s LED diódami a kameru Opel Eye novej generácie. Tiež najmodernejší infotainment s integráciou smartfónu a službami OnStar

Opel Mokka si od svojho uvedenia v roku 2012 získal sympatie zákazníkov svojim perfektným formátom s dĺžkou 4,28 metra, športovým vzhľadom a zvýšenou polohou sedadiel. Toto malé a subkompaktné SUV presne vystihuje ducha doby.

Nový Mokka X ešte viac ako súčasný model vychádza v ústrety požiadavkám zákazníkov, pretože pod kapotou bude mať okrem úsporného a výkonného turbodiesela aj benzínový štvorvalec 1,4 DI Turbo novej generácie so systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Nový Opel Mokka X, ktorý mal svetovú premiéru v Ženeve, má šancu zvýšiť svoju popularitu. Po slovenskej premiére teraz na bratislavskom autosalóne príde na trh na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka čomu bude jedným z najlepšie vybavených malých automobilov SUV na trhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.