Nový Opel Vivaro príde v lete

Utorok, 18 február 2014

Automobilka Opel predstavila nové Vivaro zatiaľ v jedinej skici. Aj keď sa o tom verejne nehovorí, ide v podstate o technicky identický model s Renaultom Trafic. Predstavované Vivaro má nový dizajn, nové motory a s novým Traficom zdieľa aj nové technológie. V reálnej podobe sa nové Vivaro predstaví v lete tohto roku.

Opel Vivaro
Opel Vivaro prichádza s novým v dizajnom a s výraznou technickou modernizáciou

Úžitokové Vivaro prichádza po štrnástich rokoch, pôvodný obrys však si však zachováva aj naďalej. Napriek tomu, že mu dizajnéri nasadili ostré hrany a viditeľné prelisy – tak na bokoch karosérie ako aj na jej prednej časti. Vďaka ním vyzerá teraz sebavemejšie. Isté spoločné črty však novinka nezaprie s poslednými modelmi Opla, hlavne s Astrou a Insigniou.

Opel pri Vivare naďalej ťaží zo spolupráce s Renaultom, aj keď Trafic je na európskych trhoch výrazne úspešnejší. Že sú si oba modely veľmi blízke, je zrejmé aj z toho, že Renault i Opel sa dohodli, že v lete predstavia Trafic i Vivaro v rovnaký deň.

Nová generácia modelu Vivaro bude mať oproti svojmu predchodcovi ekonomickejšie a výkonnejšie motory. Navyše nový model prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel ultramoderné technológie a prvky vybavenia, ktoré poskytujú tak profesionálnym vodičom ako aj bežným zákazníkom typický komfort osobného automobilu.

Podrobnejšie informácie o novom Vivare sľubuje Opel už onedlho, pri oficiálnom predstavení verejnosti.

Autor: janGold
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.