Nový Opel Vivaro príde v lete

Utorok, 18 február 2014

Automobilka Opel predstavila nové Vivaro zatiaľ v jedinej skici. Aj keď sa o tom verejne nehovorí, ide v podstate o technicky identický model s Renaultom Trafic. Predstavované Vivaro má nový dizajn, nové motory a s novým Traficom zdieľa aj nové technológie. V reálnej podobe sa nové Vivaro predstaví v lete tohto roku.

Opel Vivaro
Opel Vivaro prichádza s novým v dizajnom a s výraznou technickou modernizáciou

Úžitokové Vivaro prichádza po štrnástich rokoch, pôvodný obrys však si však zachováva aj naďalej. Napriek tomu, že mu dizajnéri nasadili ostré hrany a viditeľné prelisy – tak na bokoch karosérie ako aj na jej prednej časti. Vďaka ním vyzerá teraz sebavemejšie. Isté spoločné črty však novinka nezaprie s poslednými modelmi Opla, hlavne s Astrou a Insigniou.

Opel pri Vivare naďalej ťaží zo spolupráce s Renaultom, aj keď Trafic je na európskych trhoch výrazne úspešnejší. Že sú si oba modely veľmi blízke, je zrejmé aj z toho, že Renault i Opel sa dohodli, že v lete predstavia Trafic i Vivaro v rovnaký deň.

Nová generácia modelu Vivaro bude mať oproti svojmu predchodcovi ekonomickejšie a výkonnejšie motory. Navyše nový model prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel ultramoderné technológie a prvky vybavenia, ktoré poskytujú tak profesionálnym vodičom ako aj bežným zákazníkom typický komfort osobného automobilu.

Podrobnejšie informácie o novom Vivare sľubuje Opel už onedlho, pri oficiálnom predstavení verejnosti.

Autor: janGold
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.