Nový Opel Vivaro príde v lete

Utorok, 18 február 2014

Automobilka Opel predstavila nové Vivaro zatiaľ v jedinej skici. Aj keď sa o tom verejne nehovorí, ide v podstate o technicky identický model s Renaultom Trafic. Predstavované Vivaro má nový dizajn, nové motory a s novým Traficom zdieľa aj nové technológie. V reálnej podobe sa nové Vivaro predstaví v lete tohto roku.

Opel Vivaro
Opel Vivaro prichádza s novým v dizajnom a s výraznou technickou modernizáciou

Úžitokové Vivaro prichádza po štrnástich rokoch, pôvodný obrys však si však zachováva aj naďalej. Napriek tomu, že mu dizajnéri nasadili ostré hrany a viditeľné prelisy – tak na bokoch karosérie ako aj na jej prednej časti. Vďaka ním vyzerá teraz sebavemejšie. Isté spoločné črty však novinka nezaprie s poslednými modelmi Opla, hlavne s Astrou a Insigniou.

Opel pri Vivare naďalej ťaží zo spolupráce s Renaultom, aj keď Trafic je na európskych trhoch výrazne úspešnejší. Že sú si oba modely veľmi blízke, je zrejmé aj z toho, že Renault i Opel sa dohodli, že v lete predstavia Trafic i Vivaro v rovnaký deň.

Nová generácia modelu Vivaro bude mať oproti svojmu predchodcovi ekonomickejšie a výkonnejšie motory. Navyše nový model prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel ultramoderné technológie a prvky vybavenia, ktoré poskytujú tak profesionálnym vodičom ako aj bežným zákazníkom typický komfort osobného automobilu.

Podrobnejšie informácie o novom Vivare sľubuje Opel už onedlho, pri oficiálnom predstavení verejnosti.

Autor: janGold
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.