Nový Opel Vivaro príde v lete

Utorok, 18 február 2014

Automobilka Opel predstavila nové Vivaro zatiaľ v jedinej skici. Aj keď sa o tom verejne nehovorí, ide v podstate o technicky identický model s Renaultom Trafic. Predstavované Vivaro má nový dizajn, nové motory a s novým Traficom zdieľa aj nové technológie. V reálnej podobe sa nové Vivaro predstaví v lete tohto roku.

Opel Vivaro
Opel Vivaro prichádza s novým v dizajnom a s výraznou technickou modernizáciou

Úžitokové Vivaro prichádza po štrnástich rokoch, pôvodný obrys však si však zachováva aj naďalej. Napriek tomu, že mu dizajnéri nasadili ostré hrany a viditeľné prelisy – tak na bokoch karosérie ako aj na jej prednej časti. Vďaka ním vyzerá teraz sebavemejšie. Isté spoločné črty však novinka nezaprie s poslednými modelmi Opla, hlavne s Astrou a Insigniou.

Opel pri Vivare naďalej ťaží zo spolupráce s Renaultom, aj keď Trafic je na európskych trhoch výrazne úspešnejší. Že sú si oba modely veľmi blízke, je zrejmé aj z toho, že Renault i Opel sa dohodli, že v lete predstavia Trafic i Vivaro v rovnaký deň.

Nová generácia modelu Vivaro bude mať oproti svojmu predchodcovi ekonomickejšie a výkonnejšie motory. Navyše nový model prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel ultramoderné technológie a prvky vybavenia, ktoré poskytujú tak profesionálnym vodičom ako aj bežným zákazníkom typický komfort osobného automobilu.

Podrobnejšie informácie o novom Vivare sľubuje Opel už onedlho, pri oficiálnom predstavení verejnosti.

Autor: janGold
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.