Nový Opel Vivaro príde v lete

Utorok, 18 február 2014

Automobilka Opel predstavila nové Vivaro zatiaľ v jedinej skici. Aj keď sa o tom verejne nehovorí, ide v podstate o technicky identický model s Renaultom Trafic. Predstavované Vivaro má nový dizajn, nové motory a s novým Traficom zdieľa aj nové technológie. V reálnej podobe sa nové Vivaro predstaví v lete tohto roku.

Opel Vivaro
Opel Vivaro prichádza s novým v dizajnom a s výraznou technickou modernizáciou

Úžitokové Vivaro prichádza po štrnástich rokoch, pôvodný obrys však si však zachováva aj naďalej. Napriek tomu, že mu dizajnéri nasadili ostré hrany a viditeľné prelisy – tak na bokoch karosérie ako aj na jej prednej časti. Vďaka ním vyzerá teraz sebavemejšie. Isté spoločné črty však novinka nezaprie s poslednými modelmi Opla, hlavne s Astrou a Insigniou.

Opel pri Vivare naďalej ťaží zo spolupráce s Renaultom, aj keď Trafic je na európskych trhoch výrazne úspešnejší. Že sú si oba modely veľmi blízke, je zrejmé aj z toho, že Renault i Opel sa dohodli, že v lete predstavia Trafic i Vivaro v rovnaký deň.

Nová generácia modelu Vivaro bude mať oproti svojmu predchodcovi ekonomickejšie a výkonnejšie motory. Navyše nový model prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel ultramoderné technológie a prvky vybavenia, ktoré poskytujú tak profesionálnym vodičom ako aj bežným zákazníkom typický komfort osobného automobilu.

Podrobnejšie informácie o novom Vivare sľubuje Opel už onedlho, pri oficiálnom predstavení verejnosti.

Autor: janGold
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.