Nový Outlander: premiéra už v Ženeve

Piatok, 10 február 2012

Outlander novej generácie predstaví automobilka Mitsubishi na marcovom autosalóne v Ženeve. Ide už o tretiu generáciu modelu, ktorý japonská automobilka uviedla po prvý raz pred jedenástimi rokmi. Nová generácia Outlandera má nový dizajn a ku klasickým pohonom pribudne neskôr aj hybridný pohon.

Mitsubishi Outlander
Outlander tretej generácie s úplne novým dizajnom príde na do predaja koncom leta

Stredne veľký crossover má podľa výrobcu lepšie spĺňať požiadavky týkajúce sa predstáv o strategickom a inovatívnom prémiovom vozidle postavenom na globálnej platforme. Tretia generácia Outlandera je veľkosťou podobná aktuálnemu modelu a odzrkadľuje dizajnérsky štýl typický pre Mitsubishi. Konštrukčne a technologicky je automobil vybavený najnovšími technológiami.

Nová generácia modelu Outlander bude v ponuke s dvomi úspornými pohonnými agregátmi a s pohonom dvoch (2WD) i štyroch kolies (4WD). Základným benzínový motor 2,0 MIVEC alebo diesel 2,2 DI-D MIVEC. Od roku 2013 rozšíri Mitsubishi ponuku pohonných agregátov o plug-in hybridný systém odvodený od elektromobilov. Tento systém pohonu je založený na vlastnej technológii elektrického pohonu, pričom vo veľkej miere využíva aj vlastné znalosti, ktoré Mitsubishi má s pohonom všetkých kolies.

Súčasťou technologického vybavenia nového Outlandera bude aj systém ekonomickej jazdy, ktorý upozorní vodiča na to, kedy jazdí najúspornejšie. Podľa toho sa môže rozhodnúť pre efektívnu jazdu tak, aby čo najviac znížil spotrebu paliva.

V závislosti od trhu, modelu, motora a špecifikácií bude mať nový Outlander systém automatického zastavenia a spúšťania motora Auto Stop & Go, ako aj úplne novú 6-stupňovú automatickú prevodovku. Na výber bude aj pohon predných alebo všetkých štyroch kolies.

Novinka Mitsubishi sa začne predávať v Európe, vo svete, ale na Slovensku koncom leta tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.