Nový Outlander: premiéra už v Ženeve

Piatok, 10 február 2012

Outlander novej generácie predstaví automobilka Mitsubishi na marcovom autosalóne v Ženeve. Ide už o tretiu generáciu modelu, ktorý japonská automobilka uviedla po prvý raz pred jedenástimi rokmi. Nová generácia Outlandera má nový dizajn a ku klasickým pohonom pribudne neskôr aj hybridný pohon.

Mitsubishi Outlander
Outlander tretej generácie s úplne novým dizajnom príde na do predaja koncom leta

Stredne veľký crossover má podľa výrobcu lepšie spĺňať požiadavky týkajúce sa predstáv o strategickom a inovatívnom prémiovom vozidle postavenom na globálnej platforme. Tretia generácia Outlandera je veľkosťou podobná aktuálnemu modelu a odzrkadľuje dizajnérsky štýl typický pre Mitsubishi. Konštrukčne a technologicky je automobil vybavený najnovšími technológiami.

Nová generácia modelu Outlander bude v ponuke s dvomi úspornými pohonnými agregátmi a s pohonom dvoch (2WD) i štyroch kolies (4WD). Základným benzínový motor 2,0 MIVEC alebo diesel 2,2 DI-D MIVEC. Od roku 2013 rozšíri Mitsubishi ponuku pohonných agregátov o plug-in hybridný systém odvodený od elektromobilov. Tento systém pohonu je založený na vlastnej technológii elektrického pohonu, pričom vo veľkej miere využíva aj vlastné znalosti, ktoré Mitsubishi má s pohonom všetkých kolies.

Súčasťou technologického vybavenia nového Outlandera bude aj systém ekonomickej jazdy, ktorý upozorní vodiča na to, kedy jazdí najúspornejšie. Podľa toho sa môže rozhodnúť pre efektívnu jazdu tak, aby čo najviac znížil spotrebu paliva.

V závislosti od trhu, modelu, motora a špecifikácií bude mať nový Outlander systém automatického zastavenia a spúšťania motora Auto Stop & Go, ako aj úplne novú 6-stupňovú automatickú prevodovku. Na výber bude aj pohon predných alebo všetkých štyroch kolies.

Novinka Mitsubishi sa začne predávať v Európe, vo svete, ale na Slovensku koncom leta tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.