Nový Peugeot 308 SW: priestranné i športové kombi

Sobota, 01 február 2014

Krátko po uvedení nového hatchbacku Peugeot 308 dopĺňa francúzska automobilka svoju ponuku o verziu kombi, ktorú Francúzi označujú ako SW. Aj nový Peugeot 308 SW, podobne ako prednedávnom uvedený hatchback 308, je úplne novým modelom a po svojom predchodcovi prevzal len jeho meno. Novinku predstaví Peugeot vo svetovej premiére na Autosalóne v Ženeve, do predaja príde na jar tohto roku.

1 Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW, nové francúzske kombi, má rekordne veľký batožinový priestor

Nová generácia francúzskeho kombi narástla do dĺžky o 18 centimetrov na súčasných 458 cm. Na výšku má menej o rovných 10 centimetrov, takže namiesto extrémnych 157 cm bude výška nového kombi 147 centimetrov.

Kombi bude vynikať nadmieru priestranným batožinovým priestorom, jedným z najväčším vo svojej kategórii. Objem 610 litrov, ktorým sa bude chváliť Peugeot 308 SW, má len nová Octavia Combi.

Peugeot je veľké dynamické kombi nízkeho, elegantného a športového vzhľadu. Veľkorysé rozmery, dĺžka 458 cm a výška 147 cm, vychádzajú v ústrety požiadavkám zákazníkov, ktorí vyžadujú priestor, objem, variabilitu vnútorného priestoru a účelovosť verzií kombi.

Batožinový priestor vďaka pravidelným tvarom je predovšetkým praktický a veľmi dobre prístupný. Je variabilita je príkladne jednoduchá, keďže sklápanie sedadiel sa ovláda priamo z batožinového priestoru, po ktorom vznikne úplne rovná podlaha.

2 Peugeot 308 SW
Novinka 308 SW od Peugeotu je oproti predchodcovi dlhšia o 18 cm a nižšia o 10 cm

Nový Peugeot 308 SW využíva podobne ako hatchback novú modulárnu platformu EMP2, vďaka ktorej je nové kombi až o 140 kg ľahšie a dynamickejšie ako jeho predchodca. Jeho jazdné vlastnosti sú podľa výrobcu na úrovni nového hatchbacku 308.

Pri uvedení na trh bude mať nové kombi 308 SW benzínové a naftové motory, ktoré vyhovujú emisnej norme Euro 6. Navyše ponúknu tiež obdivuhodnú výkonnosť. Napríklad verzie nových naftových motorov 1,6 BlueHDi/120k budú mať emisie iba 85 g CO2/km, čo zodpovedá kombinovanej spotrebe 3,2 l/100 km. Silnejším naftovým agregátom je motor 2,0 BlueHDi/150k a tiež vyhovuje norme Euro 6.

Interiér 308 SW má moderný, elegantný a inovatívny priestor typu Peugeot i‑Cockpit, ktorý poskytuje tak vodičovi ako aj posádke vysoký komfort a pohodlie. Starostlivosť, ktorú tvorcovia venovali novému modelu Peugeot 308 SW, sa odráža aj v tých najmenších detailoch. Cieľom bolo vytvoriť model na úrovni tých najlepších a potvrdiť tak posun smerom k luxusným modelom.

6 Peugeot 308 SW
Praktický batožinový priestor modelu 308 SW má ohromujúci až 610 litrový objem

Nový Peugeot 308 SW sa vyrába v hlavnom závode Peugeotu vo francúzskom Sochaux, pohonné jednotky tiež vo Francúzsku, v závodoch v Trémery a Douvrin.

Nové kombi Peugeot 308 SW sa začne predávať najprv vo Francúzsku, potom následne v ostatnej Európe.

1 Peugeot 308 SW 2 Peugeot 308 SW 3 Peugeot 308 SW 4 Peugeot 308 SW 5 Peugeot 308 SW 6 Peugeot 308 SW
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.