Nový Peugeot 308 SW: priestranné i športové kombi

Sobota, 01 február 2014

Krátko po uvedení nového hatchbacku Peugeot 308 dopĺňa francúzska automobilka svoju ponuku o verziu kombi, ktorú Francúzi označujú ako SW. Aj nový Peugeot 308 SW, podobne ako prednedávnom uvedený hatchback 308, je úplne novým modelom a po svojom predchodcovi prevzal len jeho meno. Novinku predstaví Peugeot vo svetovej premiére na Autosalóne v Ženeve, do predaja príde na jar tohto roku.

1 Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW, nové francúzske kombi, má rekordne veľký batožinový priestor

Nová generácia francúzskeho kombi narástla do dĺžky o 18 centimetrov na súčasných 458 cm. Na výšku má menej o rovných 10 centimetrov, takže namiesto extrémnych 157 cm bude výška nového kombi 147 centimetrov.

Kombi bude vynikať nadmieru priestranným batožinovým priestorom, jedným z najväčším vo svojej kategórii. Objem 610 litrov, ktorým sa bude chváliť Peugeot 308 SW, má len nová Octavia Combi.

Peugeot je veľké dynamické kombi nízkeho, elegantného a športového vzhľadu. Veľkorysé rozmery, dĺžka 458 cm a výška 147 cm, vychádzajú v ústrety požiadavkám zákazníkov, ktorí vyžadujú priestor, objem, variabilitu vnútorného priestoru a účelovosť verzií kombi.

Batožinový priestor vďaka pravidelným tvarom je predovšetkým praktický a veľmi dobre prístupný. Je variabilita je príkladne jednoduchá, keďže sklápanie sedadiel sa ovláda priamo z batožinového priestoru, po ktorom vznikne úplne rovná podlaha.

2 Peugeot 308 SW
Novinka 308 SW od Peugeotu je oproti predchodcovi dlhšia o 18 cm a nižšia o 10 cm

Nový Peugeot 308 SW využíva podobne ako hatchback novú modulárnu platformu EMP2, vďaka ktorej je nové kombi až o 140 kg ľahšie a dynamickejšie ako jeho predchodca. Jeho jazdné vlastnosti sú podľa výrobcu na úrovni nového hatchbacku 308.

Pri uvedení na trh bude mať nové kombi 308 SW benzínové a naftové motory, ktoré vyhovujú emisnej norme Euro 6. Navyše ponúknu tiež obdivuhodnú výkonnosť. Napríklad verzie nových naftových motorov 1,6 BlueHDi/120k budú mať emisie iba 85 g CO2/km, čo zodpovedá kombinovanej spotrebe 3,2 l/100 km. Silnejším naftovým agregátom je motor 2,0 BlueHDi/150k a tiež vyhovuje norme Euro 6.

Interiér 308 SW má moderný, elegantný a inovatívny priestor typu Peugeot i‑Cockpit, ktorý poskytuje tak vodičovi ako aj posádke vysoký komfort a pohodlie. Starostlivosť, ktorú tvorcovia venovali novému modelu Peugeot 308 SW, sa odráža aj v tých najmenších detailoch. Cieľom bolo vytvoriť model na úrovni tých najlepších a potvrdiť tak posun smerom k luxusným modelom.

6 Peugeot 308 SW
Praktický batožinový priestor modelu 308 SW má ohromujúci až 610 litrový objem

Nový Peugeot 308 SW sa vyrába v hlavnom závode Peugeotu vo francúzskom Sochaux, pohonné jednotky tiež vo Francúzsku, v závodoch v Trémery a Douvrin.

Nové kombi Peugeot 308 SW sa začne predávať najprv vo Francúzsku, potom následne v ostatnej Európe.

1 Peugeot 308 SW 2 Peugeot 308 SW 3 Peugeot 308 SW 4 Peugeot 308 SW 5 Peugeot 308 SW 6 Peugeot 308 SW
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.