Nový Range Rover: crossover Evoque

Sobota, 03 júl 2010

Z konceptu LRX, ktorý Land Rover predstavil v roku 2008 v Detroite a Ženeve, sa stáva Range Rover Evoque, najmenší, najľahší a najúspornejší Range Rover v histórii tejto britskej automobilky.

Range Rover: crossover Evoque
Najmenší, najľahší a najúspornejší Range Rover, navyše aj s pohonom len jednej nápravy

Nové na modeli Range Rover Evogue je, že nový model sa bude ponúkať aj s pohonom len jednej nápravy, samozrejmosťou však ostáva pohon 4x4. Štúdia prerástla do sériového modelu a v tejto podobe sa slávnostne predstavila 1. júla tohto roku v londýnskom Kensingtonskom paláci na oslave 40. výročia modelového radu Range Rover.

Výstavnú premiéru bude mať novinka Evoque koncom septembra na autosalóne v Paríži. Výrobca zverejnil zatiaľ len jednu fotografiu nového kompaktného modelu Range Rover, ktorý sa od pôvodného konceptu už na prvý pohľad najviac odlišuje preznačením na Range Rover. Pôvodne mal byť LRX úsporným hybridným SUV, ale vzhľadom na jeho priaznivé prijatie verejnosťou sa výrobca rozhodol, že bude z neho švihácky crossover. Hybridu sa bude približovať nízkymi emisiami CO2, ktoré budú pod hranicou 130 g/km.

Nový Range Rover Evoque sa bude vyrábať v závode Hallewood v Liverpoole, predávať ho budú v 160 štátoch sveta a predaj odštartuje v lete 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Range Rover
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.