Nový Renault Scénic príde v januári

Streda, 07 december 2011

Renault uverejnil všetky podstatné informácie o modernizovanom modeli Scénic, ktorý uvedie na trh začiatkom roku 2012. Zmeny sa dotýkajú omladeného vzhľadu i nových motorov.

scenic a grand scenic
Scénic a Grand Scénic zaujmú už januári 2012 pozície v showroomoch Renaultu

Súčasný model je na trhu dva roky a predalo sa ho až 400 tisíc kusov. Zmeny sa týkajú modelu Scénic i Grand Scénic. Na prednej časti karosérie sú teraz nové svetlomety v tvare slzy a zasahujú do kapoty i blatníkov. Iný prepracovaný je aj predný nárazník, na ktorom je nenalakovaná iba jeho prostredná časť, od kapoty po spodný spojler. Novým prvkom sú LED diódové svetlá na denné svietenie, ktoré sú integrované do predných hmloviek. Viacero vodorovných liniek v prednej časti má vytvárať efekt zníženia karosérie.

Cieľ opticky znížiť automobil pri pohľade z boku má spĺňať chrómovaná lišta a bočná linka. Renault neponechal nezmenené ani zadné koncové svetlá: Tie nové dodávajú Scénicu zvlášť dynamický výraz. Iné však bude mať Scénic a iné Grand Scénic. Pri prvom sú smerované do stredu, dlhý model ich má orientované viac do bokov karosérie. Modelový rad nových Scénicov pridáva aj dve nové farby karosérie – červenú Grenat a modrú Majorelle.

Dve nové vyhotovenia má interiér. Môže byť s béžovým odtieňom pre stupne výbavy Expression a Privilège a novým tmavým odtieňom dreveného uhlia pre Privilège. Pripravené je aj nové textilné čalúnenia a nový balík koža/alcantara.

Pre modelový rok 2012 Renaultu Scénic a Grand Scénic budú k dispozícii dve nové pohonné jednotky Energy, ktoré by mali poskytnúť väčší pôžitok z jazdy a nižšiu spotrebu vďaka niekoľkým inovatívnym technológiám z formuly 1, napríklad systém Stop&Start, rekuperácia brzdnej energie a ďalšie.

Od februára 2012 sa bude do modelov Scénic a Grand Scénic montovať dieselový motor Energy dCi 130, ktorý Renault uviedol v modeli Scénic už v lete tohto roku a ktorý nahradil starší 1,9 sCi 130. Od jari 2012 bude obsahovať ponuka motorov aj celkom nový benzínový motor Energy TCe 115, ktorý sa pýši nízkymi emisiami CO2 (135 g/km) a o 20 % nižšou spotrebou paliva (o 1,6 l/100km v porovnaní s 1,6 16V 110k).

Scénic a Grand Scénic budú prvými modelmi Renaultu s Visio Systemom, ktoré pri nedobrovoľnom opustení jazdného pruhu upozornia na to vodiča zvykovým signálom. Druhou novinkou je automatická funkcia svetiel – na aute sa rozsvietia po tom, ako kamera v aute zistí prítomnosť napríklad pouličného svietenia. Ďalšou novinkou je asistent rozjazdu do kopca.

Na francúzskom trhu napriek vyššej výbave sa ceny začínajú na sume 21 350 €. Slovenské ceny budú známe neskôr.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.