Nový Renault Scénic príde v januári

Streda, 07 december 2011

Renault uverejnil všetky podstatné informácie o modernizovanom modeli Scénic, ktorý uvedie na trh začiatkom roku 2012. Zmeny sa dotýkajú omladeného vzhľadu i nových motorov.

scenic a grand scenic
Scénic a Grand Scénic zaujmú už januári 2012 pozície v showroomoch Renaultu

Súčasný model je na trhu dva roky a predalo sa ho až 400 tisíc kusov. Zmeny sa týkajú modelu Scénic i Grand Scénic. Na prednej časti karosérie sú teraz nové svetlomety v tvare slzy a zasahujú do kapoty i blatníkov. Iný prepracovaný je aj predný nárazník, na ktorom je nenalakovaná iba jeho prostredná časť, od kapoty po spodný spojler. Novým prvkom sú LED diódové svetlá na denné svietenie, ktoré sú integrované do predných hmloviek. Viacero vodorovných liniek v prednej časti má vytvárať efekt zníženia karosérie.

Cieľ opticky znížiť automobil pri pohľade z boku má spĺňať chrómovaná lišta a bočná linka. Renault neponechal nezmenené ani zadné koncové svetlá: Tie nové dodávajú Scénicu zvlášť dynamický výraz. Iné však bude mať Scénic a iné Grand Scénic. Pri prvom sú smerované do stredu, dlhý model ich má orientované viac do bokov karosérie. Modelový rad nových Scénicov pridáva aj dve nové farby karosérie – červenú Grenat a modrú Majorelle.

Dve nové vyhotovenia má interiér. Môže byť s béžovým odtieňom pre stupne výbavy Expression a Privilège a novým tmavým odtieňom dreveného uhlia pre Privilège. Pripravené je aj nové textilné čalúnenia a nový balík koža/alcantara.

Pre modelový rok 2012 Renaultu Scénic a Grand Scénic budú k dispozícii dve nové pohonné jednotky Energy, ktoré by mali poskytnúť väčší pôžitok z jazdy a nižšiu spotrebu vďaka niekoľkým inovatívnym technológiám z formuly 1, napríklad systém Stop&Start, rekuperácia brzdnej energie a ďalšie.

Od februára 2012 sa bude do modelov Scénic a Grand Scénic montovať dieselový motor Energy dCi 130, ktorý Renault uviedol v modeli Scénic už v lete tohto roku a ktorý nahradil starší 1,9 sCi 130. Od jari 2012 bude obsahovať ponuka motorov aj celkom nový benzínový motor Energy TCe 115, ktorý sa pýši nízkymi emisiami CO2 (135 g/km) a o 20 % nižšou spotrebou paliva (o 1,6 l/100km v porovnaní s 1,6 16V 110k).

Scénic a Grand Scénic budú prvými modelmi Renaultu s Visio Systemom, ktoré pri nedobrovoľnom opustení jazdného pruhu upozornia na to vodiča zvykovým signálom. Druhou novinkou je automatická funkcia svetiel – na aute sa rozsvietia po tom, ako kamera v aute zistí prítomnosť napríklad pouličného svietenia. Ďalšou novinkou je asistent rozjazdu do kopca.

Na francúzskom trhu napriek vyššej výbave sa ceny začínajú na sume 21 350 €. Slovenské ceny budú známe neskôr.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.