Nový Renault Thalia v predaji

Streda, 05 november 2008

Najmenší sedan Renaulta bol šťukou v rybníku v sieti predajcov nie iba u nás, ale v celej strednej a východnej Európe. Teraz prichádza druhá generácia, ktorá si zachováva všetko osvedčené svojho predchodcu, ale pridáva to, čo prvej Thalii chýbalo – vycibrenejší a elegantnejší vzhľad.

Renault Thalia Renault Thalia

Aj druhá generácia Thalie stavia na nových základoch modelu Clio a upúšťa od toho, čo na pôvodnom modeli príliš nesedelo. Zostáva však naďalej cenovo veľmi prístupným automobilom, ktorý sa teraz môže pýšiť novým a veľmi elegantným kabátom. Na Slovensku sa predstavil pred pár dňami a zákazníci si ho môžu kupovať od 1. novembra.

Nová štvordverová 426 cm dlhá Thalia určená pre piatich cestujúcich zostáva naďalej automobilom s vysokou úžitkovou hodnotou, pričom potešiteľná je jej cenová dostupnosť pre najširší okruh záujemcov. To môže znamenať, že sa bude naďalej aj u nás dobre predávať. A tak v tejto chvíli je pravdepodobne najdôležitejšia cena. Tá určite poteší, pretože základný model 1,2 16V/75 štartuje na 225 644 korunách (formou lízingu už od 199 900 korún). Expression sa predáva od 249 745 korún a Privilége od 273 845 korún. Prednosťou aj druhej generácie Thalie je jeden z najväčších batožinových priestorov v triede – až 506 litrov.

Renault Thalia Renault Thalia

Základný model s benzínovým šestnásťventilovým štvorvalcom s objemom 1,2 litra a výkonom 75 koní má veľmi slušnú dynamiku, keď stovku z miesta dosiahne už za rovných trinásť sekúnd, ale aj pomerne nízku priemernú spotrebu 5,9 litrov na sto kilometrov. Ďalšími pohonnými jednotkami sú benzínová 1,4 16V/100 k a dva turbodiesely – 1,5 dCi/65 k a 1,5 dCi/85 k (spotreba len 4,3 l/100 km a CO2 len 116 g/km). Ich spoločnou devízou je lineárny priebeh krútiaceho momentu v širokom rozsahu otáčok, vďaka čomu majú dobrý záber už od nízkych otáčok a sú schopné jazdiť veľmi úsporne.

Základná výbava Authentique má airbagy vodiča a spolujazdca, ABS, systém uchytenia detských sedačiek Isofix, zvonku napríklad nárazníky vo farbe karosérie. Stredná Expression má navyše posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant i sedadlo vodiča, elektrické ovládanie predných okien a centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Najvyššou výbavou je Privilége. Tá sa už môže pýšiť aj manuálnou klimatizáciou, elektricky nastaviteľnými vonkajšími zrkadlami, svetlometmi do hmly, rádiom s CD a MP3 prehrávačom s ovládaním na volante a oddeleným displejom a koženým volantom.

Renault Thalia Renault Thalia

Za príplatok si možno objednať automatickú klimatizáciu (k výbave Privilége) za 12 050 korún, bočné airbagy (k výbave Expression a Privilége) za 9038 korún, metalický lak (ku všetkým výbavám za 12 050 korún) a ďalšie. Ale aj predĺženú záruku Renault Garancia + Start na štyri roky (s obmedzením na 80 tisíc km) za 5990 korún pre všetky typy výbav.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor a Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.