Nový Renault Thalia v predaji

Streda, 05 november 2008

Najmenší sedan Renaulta bol šťukou v rybníku v sieti predajcov nie iba u nás, ale v celej strednej a východnej Európe. Teraz prichádza druhá generácia, ktorá si zachováva všetko osvedčené svojho predchodcu, ale pridáva to, čo prvej Thalii chýbalo – vycibrenejší a elegantnejší vzhľad.

Renault Thalia Renault Thalia

Aj druhá generácia Thalie stavia na nových základoch modelu Clio a upúšťa od toho, čo na pôvodnom modeli príliš nesedelo. Zostáva však naďalej cenovo veľmi prístupným automobilom, ktorý sa teraz môže pýšiť novým a veľmi elegantným kabátom. Na Slovensku sa predstavil pred pár dňami a zákazníci si ho môžu kupovať od 1. novembra.

Nová štvordverová 426 cm dlhá Thalia určená pre piatich cestujúcich zostáva naďalej automobilom s vysokou úžitkovou hodnotou, pričom potešiteľná je jej cenová dostupnosť pre najširší okruh záujemcov. To môže znamenať, že sa bude naďalej aj u nás dobre predávať. A tak v tejto chvíli je pravdepodobne najdôležitejšia cena. Tá určite poteší, pretože základný model 1,2 16V/75 štartuje na 225 644 korunách (formou lízingu už od 199 900 korún). Expression sa predáva od 249 745 korún a Privilége od 273 845 korún. Prednosťou aj druhej generácie Thalie je jeden z najväčších batožinových priestorov v triede – až 506 litrov.

Renault Thalia Renault Thalia

Základný model s benzínovým šestnásťventilovým štvorvalcom s objemom 1,2 litra a výkonom 75 koní má veľmi slušnú dynamiku, keď stovku z miesta dosiahne už za rovných trinásť sekúnd, ale aj pomerne nízku priemernú spotrebu 5,9 litrov na sto kilometrov. Ďalšími pohonnými jednotkami sú benzínová 1,4 16V/100 k a dva turbodiesely – 1,5 dCi/65 k a 1,5 dCi/85 k (spotreba len 4,3 l/100 km a CO2 len 116 g/km). Ich spoločnou devízou je lineárny priebeh krútiaceho momentu v širokom rozsahu otáčok, vďaka čomu majú dobrý záber už od nízkych otáčok a sú schopné jazdiť veľmi úsporne.

Základná výbava Authentique má airbagy vodiča a spolujazdca, ABS, systém uchytenia detských sedačiek Isofix, zvonku napríklad nárazníky vo farbe karosérie. Stredná Expression má navyše posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant i sedadlo vodiča, elektrické ovládanie predných okien a centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Najvyššou výbavou je Privilége. Tá sa už môže pýšiť aj manuálnou klimatizáciou, elektricky nastaviteľnými vonkajšími zrkadlami, svetlometmi do hmly, rádiom s CD a MP3 prehrávačom s ovládaním na volante a oddeleným displejom a koženým volantom.

Renault Thalia Renault Thalia

Za príplatok si možno objednať automatickú klimatizáciu (k výbave Privilége) za 12 050 korún, bočné airbagy (k výbave Expression a Privilége) za 9038 korún, metalický lak (ku všetkým výbavám za 12 050 korún) a ďalšie. Ale aj predĺženú záruku Renault Garancia + Start na štyri roky (s obmedzením na 80 tisíc km) za 5990 korún pre všetky typy výbav.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor a Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.