Nový Renault Twingo: prvé fotografie

Streda, 03 august 2011

Autosalón vo Frankfurte nad Mohanom sa blíži. Svoje brány otvorí 13. septembra pre novinárov, pre verejnosť o dva dni neskôr. Automobilky väčšinou nerobia žiadne tajnosti o svojich novinkách. Jedným z nových modelov, ktoré sa na autosalóne predstavia, bude aj Renault Twingo novej generácie.

Renault Twingo

Twingo novej generácie sa predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Na fotoshoote v Amsterdame sa objavili na viacerých internetových stránkach špionážne fotografie. Zverejnené špionážne snímky sú naozaj fotografie skutočne nového Twinga, ktoré oficiálne predstaví Carlos Tavares počas tlačovej konferencie 13. septembra na stánku Renault.

Aby Renault predišiel ďalším špekuláciám, rozhodol sa zverejniť niekoľko fotografií ešte pred samotným frankfurtským autosalónom a vy si ich môžete teraz pozrieť na našom internetovom portáli.

Nové Twingo je prvým sériovo vyrábaným automobilom inšpirovaný novou dizajnovou identitou značky. Predná časť prešla najväčšou štylistickou obnovou. Čelné logo bolo zväčšené a pozornosti neujde ani jeho vertikálnejšie umiestnenie na kapote.

Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.