Nový Renault Twingo v predaji

Sobota, 17 november 2007

Celých štrnásť rokov sa malé Twingo dokázalo udržať v ponuke Renaultu. Teraz je tu väčšie, moderné a atraktívne nové Twingo.

Renault Twingo Renault Twingo

Predaj nového Twinga druhej generácie sa môže začať. Dňom začiatku predaja bude 5. december, pričom záujemcovia o nové Twingo si ho môžu objednať u slovenských predajcov už od 15. novembra. Známe sú už ceny a tak nič nestojí v ceste záujemcom o kúpu najmenšieho renaulta. Twingo prvej generácie sa na Slovensko prestalo dovážať v roku 2004 a dovtedy sa ho predalo celkom 1344 exemplárov.

Renault Twingo Renault Twingo

Prvá cena trojdverového miniautomobilu v základnej verzii Access so štvorvalcovým osemventilovým motorom 1,2 litra s výkonom 60 koní (43 kW) sa bude na Slovensku predávať za 239 900 korún. Už v tejto výbave má Twingo dva airbagy, ABS, centrálne zamykanie a štrnásťpalcové kolesá. Vo vyššej verzii Expression s rovnakým motorom je cena Twinga 274 900 Sk. K predchádzajúcej výbave je tu navyše výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, výškovo nastaviteľný volant, elektrické ovládanie bočných okien dverí a vonkajších spätných zrkadiel a rádio s CD a MP3 prehrávačom.

Výkonnejšou pohonnou jednotkou je benzínová verzia s rovnakým objemom ako predchádzajúca, ale so 16ventilmi. Má výkon 75 k (55 kW) a s nižšou z dvoch ponúkaných výbav Expression stojí 299 900 Sk. S vyššou Dinamique sa bude predávať za 305 900 Sk a má pridané bočné airbagy, delené a posuvné zadné sedadlá, otáčkomer a hmlové svetlá.

Renault Twingo Renault Twingo

Lahôdkou v ponuke Renaultu Twingo je športová verzia GT s turbomotorom s výkonom 100 koní (74 kW) a najvyšším krútiacom momentom 145 Nm. Twingo GT stojí na 15palcových kolesách a turbodúchadlu vďačí za nárast výkonu. Ani tu sa objem motora 1,2 litra nemenil, vo výbave má však pridanú klimatizáciu, tempomat, dažďový senzor a 15palcové kolesá. Cena je 399 900 korún. Dosahuje najvyššiu rýchlosť 189 km/h, na stovku akceleruje za 9,8 sekundy a kombinovaná spotreba je 5,9 l/100 km.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.