Nový Renault Twingo v predaji

Sobota, 17 november 2007

Celých štrnásť rokov sa malé Twingo dokázalo udržať v ponuke Renaultu. Teraz je tu väčšie, moderné a atraktívne nové Twingo.

Renault Twingo Renault Twingo

Predaj nového Twinga druhej generácie sa môže začať. Dňom začiatku predaja bude 5. december, pričom záujemcovia o nové Twingo si ho môžu objednať u slovenských predajcov už od 15. novembra. Známe sú už ceny a tak nič nestojí v ceste záujemcom o kúpu najmenšieho renaulta. Twingo prvej generácie sa na Slovensko prestalo dovážať v roku 2004 a dovtedy sa ho predalo celkom 1344 exemplárov.

Renault Twingo Renault Twingo

Prvá cena trojdverového miniautomobilu v základnej verzii Access so štvorvalcovým osemventilovým motorom 1,2 litra s výkonom 60 koní (43 kW) sa bude na Slovensku predávať za 239 900 korún. Už v tejto výbave má Twingo dva airbagy, ABS, centrálne zamykanie a štrnásťpalcové kolesá. Vo vyššej verzii Expression s rovnakým motorom je cena Twinga 274 900 Sk. K predchádzajúcej výbave je tu navyše výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, výškovo nastaviteľný volant, elektrické ovládanie bočných okien dverí a vonkajších spätných zrkadiel a rádio s CD a MP3 prehrávačom.

Výkonnejšou pohonnou jednotkou je benzínová verzia s rovnakým objemom ako predchádzajúca, ale so 16ventilmi. Má výkon 75 k (55 kW) a s nižšou z dvoch ponúkaných výbav Expression stojí 299 900 Sk. S vyššou Dinamique sa bude predávať za 305 900 Sk a má pridané bočné airbagy, delené a posuvné zadné sedadlá, otáčkomer a hmlové svetlá.

Renault Twingo Renault Twingo

Lahôdkou v ponuke Renaultu Twingo je športová verzia GT s turbomotorom s výkonom 100 koní (74 kW) a najvyšším krútiacom momentom 145 Nm. Twingo GT stojí na 15palcových kolesách a turbodúchadlu vďačí za nárast výkonu. Ani tu sa objem motora 1,2 litra nemenil, vo výbave má však pridanú klimatizáciu, tempomat, dažďový senzor a 15palcové kolesá. Cena je 399 900 korún. Dosahuje najvyššiu rýchlosť 189 km/h, na stovku akceleruje za 9,8 sekundy a kombinovaná spotreba je 5,9 l/100 km.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.