Nový Renault Twingo v predaji

Sobota, 17 november 2007

Celých štrnásť rokov sa malé Twingo dokázalo udržať v ponuke Renaultu. Teraz je tu väčšie, moderné a atraktívne nové Twingo.

Renault Twingo Renault Twingo

Predaj nového Twinga druhej generácie sa môže začať. Dňom začiatku predaja bude 5. december, pričom záujemcovia o nové Twingo si ho môžu objednať u slovenských predajcov už od 15. novembra. Známe sú už ceny a tak nič nestojí v ceste záujemcom o kúpu najmenšieho renaulta. Twingo prvej generácie sa na Slovensko prestalo dovážať v roku 2004 a dovtedy sa ho predalo celkom 1344 exemplárov.

Renault Twingo Renault Twingo

Prvá cena trojdverového miniautomobilu v základnej verzii Access so štvorvalcovým osemventilovým motorom 1,2 litra s výkonom 60 koní (43 kW) sa bude na Slovensku predávať za 239 900 korún. Už v tejto výbave má Twingo dva airbagy, ABS, centrálne zamykanie a štrnásťpalcové kolesá. Vo vyššej verzii Expression s rovnakým motorom je cena Twinga 274 900 Sk. K predchádzajúcej výbave je tu navyše výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, výškovo nastaviteľný volant, elektrické ovládanie bočných okien dverí a vonkajších spätných zrkadiel a rádio s CD a MP3 prehrávačom.

Výkonnejšou pohonnou jednotkou je benzínová verzia s rovnakým objemom ako predchádzajúca, ale so 16ventilmi. Má výkon 75 k (55 kW) a s nižšou z dvoch ponúkaných výbav Expression stojí 299 900 Sk. S vyššou Dinamique sa bude predávať za 305 900 Sk a má pridané bočné airbagy, delené a posuvné zadné sedadlá, otáčkomer a hmlové svetlá.

Renault Twingo Renault Twingo

Lahôdkou v ponuke Renaultu Twingo je športová verzia GT s turbomotorom s výkonom 100 koní (74 kW) a najvyšším krútiacom momentom 145 Nm. Twingo GT stojí na 15palcových kolesách a turbodúchadlu vďačí za nárast výkonu. Ani tu sa objem motora 1,2 litra nemenil, vo výbave má však pridanú klimatizáciu, tempomat, dažďový senzor a 15palcové kolesá. Cena je 399 900 korún. Dosahuje najvyššiu rýchlosť 189 km/h, na stovku akceleruje za 9,8 sekundy a kombinovaná spotreba je 5,9 l/100 km.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.