Nový SEAT Toledo: návrat k sedanu

Streda, 27 jún 2012

Nový Seat Toledo, o ktorom sa toľko diskutuje už od jeho premiéry na autosalóne v Ženeve na jar tohto roku, a ktorý najmä v Česku považujú za identický model s pripravovanou Škodou Rapid, španielska automobilka práve v týchto dňoch predstavuje už ako hotový sériový automobil.

Seat Toledo
Nový Seat Toledo osloví zákazníkov, ktorí hľadajú praktický a cenovo dostupný sedan

Oproti konceptu, ktorý sme videli v Ženeve, sa na sériovom modeli prakticky nič nezmenilo. Aspoň pri pohľade na oficiálne fotografie, ktoré výrobca poskytol médiám. Oficiálna premiéra sériového modelu bude na jeseň na autosalóne v Paríži.

Takže - nové Toledo prichádza. Seat ho predstavuje ako dynamický a elegantný sedan v modernom dizajne a v štýle španielskej automobilky. Poháňať ho budú veľmi úsporné motory TSI a TDI. Nový model sa má vyznačovať mimoriadnou praktickosťou a vynikajúcou kvalitou spracovania. Má pokračovať v úspešnej tradícii, ktorú začali prvé dve generácie Toleda a ktorých sa vyrobilo viac ako 860 000.

Nová generácia pokračuje podľa rovnakého receptu s veľkorysým vnútorným priestorom, tentoraz aj s vysokou úrovňou flexibility, mimoriadnou hospodárnosťou a vynikajúcim pomerom cena/výkon. Nové Toledo osloví zákazníkov, ktorí hľadajú praktický a cenovo dostupný sedan najvyššej kvality pre celú rodinu – bez kompromisov v oblasti elegantného dizajnu a potešenia z dynamickej jazdy.

Toledo novej generácie s dĺžkou 4,48 metra je o štyri centimetre dlhšie ako predchodca z roku 2004. Na rozdiel od sedanu Toledo II, ktorý mal konvenčné veko batožinového priestoru, je najnovšia verzia vybavená veľkým výklopným vekom so širokým otvorom pre prístup do batožinového priestoru. Relatívne dlhý rázvor 2602 mm, o 80 mm väčší ako mal Toledo II, dáva predpoklad k veľkorysému vnútornému priestoru a dostatočnému miestu pre nohy pre všetkých cestujúcich.

V ponuke motorov sú úsporné zážihové motory TSI so zdvihovým objemom 1,2 a 1,4 litra s výkonom v rozpätí od 75 do 122 koní a jednotka 1,6 TDI s priamym vstrekovaním common rail a výkonom 105 koní. K vybraným pohonným jednotkám si bude možné priobjednať sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Benzínová verzia Ecomotive vypúšťa do vzduchu emisie CO2 len v množstve 116 g/km, diesel 104 g/km. V roku 2013 rozšíri Seat ponuku naftových agregátov pre Toledo o motor TDI s výkonom 66 kW (90k).

Sériová bezpečnostná výbava pre všetky modely Toledo zahŕňa airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy pre cestujúcich na predných sedadlách a hlavovo-hrudníkové airbagy. Základný model má centrálne zamykanie, delené sklápateľné zadné sedadlá a elektricky ovládané predné okná. Vyššie verzie výbavy Reference a Style ponúknu ďaleko viac komfortných a dizajnových prvkov.

Nové Toledo uvedie Seat na trh v polovici novembra najskôr v Španielsku a Portugalsku a počas roka 2013 sa začne predávať aj v ostatných častiach Európy. Okrem Španielska budú kľúčovými trhmi pre Toledo Nemecko, Mexiko a Turecko.

Seat Toledo Seat Toledo Seat Toledo Seat Toledo Seat Toledo
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Komentáre
konecne normalny sedan s vykonnym dieslovim motorom a elegantne sportovim vzhladom ktory nezapre ze je to spaniel.
Pridal Majo v nedeľu 20 septembra 2015 o 16:04
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.