Nový Swift Sport: teraz so silnejším motorom

Pondelok, 15 august 2011

Japonská automobilka Suzuki oznámila príchod ostrej verzie nového Swiftu Sport. Aj nový model zostáva verný atmosférickému motoru a objemu 1,6 litra, oproti predchodcovi má však zvýšený výkon na 136 koní.

Suzuki Swift Sport
Nový Suzuki Swift Sport má pri nezmenenom objeme 1,6 litra zvýšený výkon 136 koní

Nový Swift Sport je športový kompakt, ktorý nahradí doterajší model vyrábaný od roku 2006. Má agresívnejší a prepracovanejší vonkajší vzhľad, ktorý mu na prvý pohľad dodáva väčšiu stabilitu a dravosť. Má väčší predný nasávací otvor, ktorý evokuje športový výkon. Dizajn interiéru kombinuje športové prvky s kvalitnými materiálmi.

Výkonom 136 koní sa nový Swift Sport zaraďuje do stredu ostrých hatchbackov, atmosférické plnenie je však predpokladom, aby vzhľadom na iné vlastnosti patril v tejto kategórii medzi úspešné modely. Oproti staršiemu súrodencovi je nárast výkonu o 11 koní. Vyšší výkon z rovnakého objemu atmosférického motora ponúka len Hyundai (1,6 GDI – 140 koní). Ponúka aj vyšší krútiaci moment – 160 Nm pri 4400 otáčkach, kým starší model mal 148 Nm pri 4800 otáčkach.

Motor je kombinovaný s novou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výsledkom kombinácie nového motora a prevodovky by mali byť výborné jazdné vlastnosti. Nový Swift Sport by mal ponúknuť aj presné riadenie a perfektnú stabilitu v zákrutách a vďaka vzperám s vnútornými pružinami a špeciálnym prvkom zadnej nápravy.

Zárukou vysokej úrovne bezpečnosti nového Swift Sport je ľahká, tuhá a náraz absorbujúca karoséria, sedem airbagov vrátane hlavových a kolenného airbagu pre vodiča a elektronický stabilizačný systém.

Nový Suzuki Swift Sport bude mať premiéru v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Do predaja by sa mal dostať začiatkom roku 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring