Nový Swift Sport: teraz so silnejším motorom

Pondelok, 15 august 2011

Japonská automobilka Suzuki oznámila príchod ostrej verzie nového Swiftu Sport. Aj nový model zostáva verný atmosférickému motoru a objemu 1,6 litra, oproti predchodcovi má však zvýšený výkon na 136 koní.

Suzuki Swift Sport
Nový Suzuki Swift Sport má pri nezmenenom objeme 1,6 litra zvýšený výkon 136 koní

Nový Swift Sport je športový kompakt, ktorý nahradí doterajší model vyrábaný od roku 2006. Má agresívnejší a prepracovanejší vonkajší vzhľad, ktorý mu na prvý pohľad dodáva väčšiu stabilitu a dravosť. Má väčší predný nasávací otvor, ktorý evokuje športový výkon. Dizajn interiéru kombinuje športové prvky s kvalitnými materiálmi.

Výkonom 136 koní sa nový Swift Sport zaraďuje do stredu ostrých hatchbackov, atmosférické plnenie je však predpokladom, aby vzhľadom na iné vlastnosti patril v tejto kategórii medzi úspešné modely. Oproti staršiemu súrodencovi je nárast výkonu o 11 koní. Vyšší výkon z rovnakého objemu atmosférického motora ponúka len Hyundai (1,6 GDI – 140 koní). Ponúka aj vyšší krútiaci moment – 160 Nm pri 4400 otáčkach, kým starší model mal 148 Nm pri 4800 otáčkach.

Motor je kombinovaný s novou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výsledkom kombinácie nového motora a prevodovky by mali byť výborné jazdné vlastnosti. Nový Swift Sport by mal ponúknuť aj presné riadenie a perfektnú stabilitu v zákrutách a vďaka vzperám s vnútornými pružinami a špeciálnym prvkom zadnej nápravy.

Zárukou vysokej úrovne bezpečnosti nového Swift Sport je ľahká, tuhá a náraz absorbujúca karoséria, sedem airbagov vrátane hlavových a kolenného airbagu pre vodiča a elektronický stabilizačný systém.

Nový Suzuki Swift Sport bude mať premiéru v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Do predaja by sa mal dostať začiatkom roku 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.