Obytný Mercedes-Benz EQT Marco Polo čaká premiéra

Utorok, 15 november 2022

Mercedes-Benz prináša prvý pohľad na elektrický plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Je v štádiu koncepčného vozidla a má označenie Mercedes-Benz EQT Marco Polo.

koncept-EQT-MarcoPolo
Koncept malého obytného automobilu s elektrickým pohonom EQT Marco Polo čaká na svoju on-line mediálnu premiéru

Štuttgatská automobilka pripravuje malý obytný automobil s modelovým označením EQT Marco Polo EQT [1], ktorý vraj už nemá ďaleko od sériovej podoby.

Má ísť o plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Premiéra sériového modelu sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

Ešte pred uvedením tohto malého obytného automobilu je k dispozícii prvé jednoduchšie riešenie kempovania v podobe modelu EQT Marco Polo EQT [2], a to vďaka jeho flexibilite. Je s posteľou a kuchynskou linkou.

Tento model podľa informácií od Mercedesa možno namontovať a následne aj demontovať. Nový model EQT[2], ktorý tiež čaká na svoju premiéru, je údajne šmahol ruky pripravený na kempovanie.

Vďaka možnosti rýchlej demontáže kempingových prvkov je vozidlo súčasne vhodné aj na flexibilné každodenné používanie.

V koncepte EQT Marco Polo[1], ktorý je blízko k sériovej verzii, sa zrkadlí výhľad na plnoelektrický malý obytný automobil v kombinácii modernej koncepcie pohonu s inovatívnym interiérom obytného automobilu.

Koncept Mercedes-Benz EQT Marco Polo[1] ako malý obytný automobil predstaví výrobca 2. decembra tohto roku o 14:00 na online platforme Mercedes me media na adrese https://media.mercedes-benz.com/EQT.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.