Obytný Mercedes-Benz EQT Marco Polo čaká premiéra

Utorok, 15 november 2022

Mercedes-Benz prináša prvý pohľad na elektrický plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Je v štádiu koncepčného vozidla a má označenie Mercedes-Benz EQT Marco Polo.

koncept-EQT-MarcoPolo
Koncept malého obytného automobilu s elektrickým pohonom EQT Marco Polo čaká na svoju on-line mediálnu premiéru

Štuttgatská automobilka pripravuje malý obytný automobil s modelovým označením EQT Marco Polo EQT [1], ktorý vraj už nemá ďaleko od sériovej podoby.

Má ísť o plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Premiéra sériového modelu sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

Ešte pred uvedením tohto malého obytného automobilu je k dispozícii prvé jednoduchšie riešenie kempovania v podobe modelu EQT Marco Polo EQT [2], a to vďaka jeho flexibilite. Je s posteľou a kuchynskou linkou.

Tento model podľa informácií od Mercedesa možno namontovať a následne aj demontovať. Nový model EQT[2], ktorý tiež čaká na svoju premiéru, je údajne šmahol ruky pripravený na kempovanie.

Vďaka možnosti rýchlej demontáže kempingových prvkov je vozidlo súčasne vhodné aj na flexibilné každodenné používanie.

V koncepte EQT Marco Polo[1], ktorý je blízko k sériovej verzii, sa zrkadlí výhľad na plnoelektrický malý obytný automobil v kombinácii modernej koncepcie pohonu s inovatívnym interiérom obytného automobilu.

Koncept Mercedes-Benz EQT Marco Polo[1] ako malý obytný automobil predstaví výrobca 2. decembra tohto roku o 14:00 na online platforme Mercedes me media na adrese https://media.mercedes-benz.com/EQT.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.