Obytný Mercedes-Benz EQT Marco Polo čaká premiéra

Utorok, 15 november 2022

Mercedes-Benz prináša prvý pohľad na elektrický plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Je v štádiu koncepčného vozidla a má označenie Mercedes-Benz EQT Marco Polo.

koncept-EQT-MarcoPolo
Koncept malého obytného automobilu s elektrickým pohonom EQT Marco Polo čaká na svoju on-line mediálnu premiéru

Štuttgatská automobilka pripravuje malý obytný automobil s modelovým označením EQT Marco Polo EQT [1], ktorý vraj už nemá ďaleko od sériovej podoby.

Má ísť o plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Premiéra sériového modelu sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

Ešte pred uvedením tohto malého obytného automobilu je k dispozícii prvé jednoduchšie riešenie kempovania v podobe modelu EQT Marco Polo EQT [2], a to vďaka jeho flexibilite. Je s posteľou a kuchynskou linkou.

Tento model podľa informácií od Mercedesa možno namontovať a následne aj demontovať. Nový model EQT[2], ktorý tiež čaká na svoju premiéru, je údajne šmahol ruky pripravený na kempovanie.

Vďaka možnosti rýchlej demontáže kempingových prvkov je vozidlo súčasne vhodné aj na flexibilné každodenné používanie.

V koncepte EQT Marco Polo[1], ktorý je blízko k sériovej verzii, sa zrkadlí výhľad na plnoelektrický malý obytný automobil v kombinácii modernej koncepcie pohonu s inovatívnym interiérom obytného automobilu.

Koncept Mercedes-Benz EQT Marco Polo[1] ako malý obytný automobil predstaví výrobca 2. decembra tohto roku o 14:00 na online platforme Mercedes me media na adrese https://media.mercedes-benz.com/EQT.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.