Opel Astra Sports Tourer: Praktická a priestranná

Nedeľa, 19 december 2021

Po septembrovej svetovej premiére hatchbacku Opel Astra novej generácie spoločnosť Opel predstavila aj novú verziu kombi, praktickejšiu Astru Sports Tourer.

1-opel-astra

Nová Astra Sports Tourer bude v ponuke s dvoma variantmi plug-in hybridného elektrického pohonu, čím sa z nej stane prvé elektrifikované kombi značky Opel. Pokračuje tak v úspešnej tradícii kompaktných kombi spoločnosti Opel, ktorá sa začala pred takmer 60 rokmi modelom Kadett Caravan

Okrem elektrického pohonu bude nová Astra Sports Tourer v ponuke aj s vysoko účinnými zážihovými a vznetovými motormi. Výkon zážihových a vznetových variantov sa pohybuje v rozmedzí od 81 kW/110 k do 96 kW/130 k, kým elektrické plug-in hybridné varianty dosahujú systémový výkon 165 kW/225 k.

Štandardnou výbavou modelov so zážihovým a vznetovým motorom je šesťstupňová prevodovka, osemstupňová automatická prevodovka (elektrifikovaná na plug-in hybridných modeloch) je voliteľná pri výkonnejších motoroch.

Nová Astra Sports Tourer s dĺžkou 4642, šírkou 1860, výškou 1480 milimetrov a rázvorom náprav 2732 milimetrov, výškou nakladacej plochy približne 600 mm a batožinovým priestorom s objemom viac ako 1600 litrov (po sklopení zadných sedadiel 1634 litrov) posilňuje vedúce postavenie značky Opel v trhovom segmente kombi. Aj verzia plug-in hybrid s lítiovo-iónovým akumulátorom pod podlahou ponúka stále objem 548 litrov, resp. 1574 litrov.

Objem batožinového priestoru verzií so spaľovacím motorom je optimalizovaný pomocou voliteľnej podlahy Intelli-Space. Ide o pohyblivú podlahu, ktorá sa dá ľahko nastaviť jednou rukou do vyššej alebo nižšej polohy.

Nová Astra SportsTourer je prvým kombi značky s maskou chladiča Opel Vizor a digitálnym kokpitom Pure Panel. Maska Vizor sa tiahne celou prednou časťou a sú v nej plne integrované technológie, ako adaptívne pixelové svetlomety Intelli-Lux LED či predná kamera.

V mnohom nový je aj interiér. Plne digitálne rozhranie pre komunikáciu medzi človekom a strojom (HMI) v kokpite Pure Panel ponúka intuitívny zážitok. Obsluhuje sa pomocou veľmi širokého dotykového displeja, rovnako ako smartfón. Nastavenia ako je napríklad klimatizácia, je stále možné zvoliť si priamo pomocou niekoľkých prepínačov.

Novú generáciu multimediálnych informačno-zábavných a komunikačných systémov je možné pripojiť k bezdrôtovým systémom Apple CarPlay a Android Auto prostredníctvom kompatibilných smartfónov, ktoré sú k dispozícii už so základným stupňom výbavy.

Komfort sedenia je pre Opel typický. Predné sedadlá modelu SportsTourer majú certifikát Kampane za zdravý chrbát AGR. Ergonomické sedadlá sú to najlepšie, čo dokáže trieda kompaktných vozidiel ponúknuť. Majú široký rozsah voliteľných nastavení, od elektrického sklápania až po elektropneumatickú bedrovú opierku. V koži Nappa dokonca ponúkajú funkciu vetrania a masáže pre vodiča a funkciu vyhrievania vzadu aj vpredu.

1-opel-astra 2-opel-astra 3-opel-astra
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.