Opel avizuje Astru novej generácie

Streda, 06 máj 2015

Opel pripravuje už jedenástu generáciu svojej nižšej strednej triedy, model Astra. Nový model v sériovej podobe má byť predstavený v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Nová Astra má mať podľa prvých správ úžasný dizajn, má byť výrazne ľahšia a prinesie množstvo inovácií.

Astra NG with KTN 1R

Úplne nová generácia kompaktného automobilu Opel bola skonštruovaná od základu nanovo. Výsledkom budú podľa automobilky zmeny, ktoré nový automobil posunú vyššie a bude oveľa účinnejší vo všetkých oblastiach. Efektívne využíva napríklad priestor, a hoci sa vonkajšie rozmery zmenšili, vnútorný priestor kabíny je výrazne väčší.

Konštruktéri tiež počas vývoja dramaticky znížili hmotnosť vozidla. Vďaka tomu je nová Astra nielen agilnejšia, ale má aj výrazne nižšiu spotrebu paliva. V rámci najväčšej ofenzívy pohonných jednotiek v histórii značky Opel sľubuje nová Astra najmodernejšie motory novej generácie.

Predchádzajúce generácie kompaktných modelov Kadett a Astra, ktorých sa doteraz vyrobilo viac ako 24 miliónov kusov, tvoria jadro portfólia značky, odkedy prvý kompaktný automobil Opel zišiel z výrobnej linky.

"Každá nová generácia posunula na vyššiu úroveň latku v oblasti bezpečnosti, komfortu a účinnosti. Nová Astra opäť vytvorí nové štandardy v kompaktnej triede," – povedal o novej Astre predseda predstavenstva Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."