Opel avizuje Astru novej generácie

Streda, 06 máj 2015

Opel pripravuje už jedenástu generáciu svojej nižšej strednej triedy, model Astra. Nový model v sériovej podobe má byť predstavený v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Nová Astra má mať podľa prvých správ úžasný dizajn, má byť výrazne ľahšia a prinesie množstvo inovácií.

Astra NG with KTN 1R

Úplne nová generácia kompaktného automobilu Opel bola skonštruovaná od základu nanovo. Výsledkom budú podľa automobilky zmeny, ktoré nový automobil posunú vyššie a bude oveľa účinnejší vo všetkých oblastiach. Efektívne využíva napríklad priestor, a hoci sa vonkajšie rozmery zmenšili, vnútorný priestor kabíny je výrazne väčší.

Konštruktéri tiež počas vývoja dramaticky znížili hmotnosť vozidla. Vďaka tomu je nová Astra nielen agilnejšia, ale má aj výrazne nižšiu spotrebu paliva. V rámci najväčšej ofenzívy pohonných jednotiek v histórii značky Opel sľubuje nová Astra najmodernejšie motory novej generácie.

Predchádzajúce generácie kompaktných modelov Kadett a Astra, ktorých sa doteraz vyrobilo viac ako 24 miliónov kusov, tvoria jadro portfólia značky, odkedy prvý kompaktný automobil Opel zišiel z výrobnej linky.

"Každá nová generácia posunula na vyššiu úroveň latku v oblasti bezpečnosti, komfortu a účinnosti. Nová Astra opäť vytvorí nové štandardy v kompaktnej triede," – povedal o novej Astre predseda predstavenstva Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.