Opel Corsa GSi: slabšie OPC

Pondelok, 02 júl 2007

Na nedávno skončenom autosalóne v Barcelone predstavil Opel slabšiu športovú verziu modelu Corsa pomenovanú GSi. Vrátil sa tak k tradičnému značeniu z minulosti používanému u športových modelov značky.

Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi

Uvedením GSi dal Opel zbohom časom, keď značka vystačila s jedným špičkovým modelom v triede. Vrcholným športovým modelom značky Opel v tomto segmente je Corsa OPC. Zákazník má tak na výber ostrý variant s výkonom až 192 koní a soft "len" so 150 koňmi pod kapotou.

Cieľom GSi je, na rozdiel od Corsy OPC, ponúknuť najmä mladému športovo založenému zákazníkovi namiesto nekompromisne vysokej výkonnosti OPC decentný športový výkon. GSi má pod kapotou výkonný benzínový turbomotor 1,6 s výkonom 150 k pri 5000 otáčkach. S ním dokáže vyhnať ručičku rýchlomeru na stovku za 8,1 sekundy a rozbehnúť malú Corsu na 210 km/h. Jazdné vlastnosti vylepšuje športovo naladený podvozok znížený vpredu o 18 mm a vzadu o 15 mm. Výkon GSi je postačujúci na to, aby poskytol dostatočný pocit radosti a uspokojenia zo športovej jazdy. Corsa v tejto verzii je schopná rozdávať mnoho radosti za menej peňazí a bez kompromisov, pokiaľ ide o každodenné používanie i jazdné vlastnosti.

Vzhľadovo oproti základnému modelu má GSi iné nárazníky, strešný spojler, nástavce prahov a 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin. Interiér sa odlišuje pestrejším dvojfarebným čalúnením, sedadlami s výrazným bočným vedením, volantom obšitým kožou a hliníkovými pedálmi. Corsa GSi je kombináciou kompaktných rozmerov a pôsobivého výkonu v celom rozsahu otáčok motora, čo ju do značnej miery posúva o triedu vyššie, než kam patrí základný model. Na rozdiel od OPC má Corsa GSi okrem troj- aj päťdverovú verziu.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.