Opel Corsa GSi: slabšie OPC

Pondelok, 02 júl 2007

Na nedávno skončenom autosalóne v Barcelone predstavil Opel slabšiu športovú verziu modelu Corsa pomenovanú GSi. Vrátil sa tak k tradičnému značeniu z minulosti používanému u športových modelov značky.

Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi

Uvedením GSi dal Opel zbohom časom, keď značka vystačila s jedným špičkovým modelom v triede. Vrcholným športovým modelom značky Opel v tomto segmente je Corsa OPC. Zákazník má tak na výber ostrý variant s výkonom až 192 koní a soft "len" so 150 koňmi pod kapotou.

Cieľom GSi je, na rozdiel od Corsy OPC, ponúknuť najmä mladému športovo založenému zákazníkovi namiesto nekompromisne vysokej výkonnosti OPC decentný športový výkon. GSi má pod kapotou výkonný benzínový turbomotor 1,6 s výkonom 150 k pri 5000 otáčkach. S ním dokáže vyhnať ručičku rýchlomeru na stovku za 8,1 sekundy a rozbehnúť malú Corsu na 210 km/h. Jazdné vlastnosti vylepšuje športovo naladený podvozok znížený vpredu o 18 mm a vzadu o 15 mm. Výkon GSi je postačujúci na to, aby poskytol dostatočný pocit radosti a uspokojenia zo športovej jazdy. Corsa v tejto verzii je schopná rozdávať mnoho radosti za menej peňazí a bez kompromisov, pokiaľ ide o každodenné používanie i jazdné vlastnosti.

Vzhľadovo oproti základnému modelu má GSi iné nárazníky, strešný spojler, nástavce prahov a 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin. Interiér sa odlišuje pestrejším dvojfarebným čalúnením, sedadlami s výrazným bočným vedením, volantom obšitým kožou a hliníkovými pedálmi. Corsa GSi je kombináciou kompaktných rozmerov a pôsobivého výkonu v celom rozsahu otáčok motora, čo ju do značnej miery posúva o triedu vyššie, než kam patrí základný model. Na rozdiel od OPC má Corsa GSi okrem troj- aj päťdverovú verziu.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.