Opel Corsa GSi: slabšie OPC

Pondelok, 02 júl 2007

Na nedávno skončenom autosalóne v Barcelone predstavil Opel slabšiu športovú verziu modelu Corsa pomenovanú GSi. Vrátil sa tak k tradičnému značeniu z minulosti používanému u športových modelov značky.

Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi

Uvedením GSi dal Opel zbohom časom, keď značka vystačila s jedným špičkovým modelom v triede. Vrcholným športovým modelom značky Opel v tomto segmente je Corsa OPC. Zákazník má tak na výber ostrý variant s výkonom až 192 koní a soft "len" so 150 koňmi pod kapotou.

Cieľom GSi je, na rozdiel od Corsy OPC, ponúknuť najmä mladému športovo založenému zákazníkovi namiesto nekompromisne vysokej výkonnosti OPC decentný športový výkon. GSi má pod kapotou výkonný benzínový turbomotor 1,6 s výkonom 150 k pri 5000 otáčkach. S ním dokáže vyhnať ručičku rýchlomeru na stovku za 8,1 sekundy a rozbehnúť malú Corsu na 210 km/h. Jazdné vlastnosti vylepšuje športovo naladený podvozok znížený vpredu o 18 mm a vzadu o 15 mm. Výkon GSi je postačujúci na to, aby poskytol dostatočný pocit radosti a uspokojenia zo športovej jazdy. Corsa v tejto verzii je schopná rozdávať mnoho radosti za menej peňazí a bez kompromisov, pokiaľ ide o každodenné používanie i jazdné vlastnosti.

Vzhľadovo oproti základnému modelu má GSi iné nárazníky, strešný spojler, nástavce prahov a 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin. Interiér sa odlišuje pestrejším dvojfarebným čalúnením, sedadlami s výrazným bočným vedením, volantom obšitým kožou a hliníkovými pedálmi. Corsa GSi je kombináciou kompaktných rozmerov a pôsobivého výkonu v celom rozsahu otáčok motora, čo ju do značnej miery posúva o triedu vyššie, než kam patrí základný model. Na rozdiel od OPC má Corsa GSi okrem troj- aj päťdverovú verziu.

Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.