Opel Grandland X: Nový kompaktný crossover

Utorok, 22 november 2016

Obľúbenosť crossoverov neutícha a ani automobilka Opel nie je z tých, ktorá by sa im bránila. Po modeli Mokka nasledoval Mokka X, za dverami je Crossland X a po ňom príde Grandland X. Záujem o tento segment je a stále narastá, tak prečo nepridať ďalší model s X.

Opel Grandlan X
Nové modely Crossland a Grandland predstaví nemecký Opel už začiatkom roka 2017

O Crossland sa toho zatiaľ vie veľmi málo, hádam iba to, že predstavený má byť už začiatkom roka 2017 a má nahradiť kompaktné MPV Meriva. Má byť o voľačo priestrannejšia ako Mokka X a má zdieľať platformu z Citroënu C3 Picasso. O Grandlande automobilka s bleskom v znaku toho do sveta neposlala vlastne o nič viac. Podľa mena by sa dalo predpokladať, že to bude niečo väčšie, ale pôjde len o kompaktný automobil veľkosti Astry a postavený bude na podvozku Peugeota 3008.

V prípade modelu Grandland X pôjde fakticky o väčšieho brata Crosslandu X. Obidva úplne nové modely crossoverov (CUV) sa predstavia v roku 2017 a kombinujú charakter SUV s vysokou úrovňou jazdnej dynamiky. Grandland X sa perfektne hodí k aktívnemu životnému štýlu dneška svojim lákavým vzhľadom off-roadu, zvýšenou polohou sedadiel, dobrým výhľadom na všetky strany, pohodlným nastupovaním a vystupovaním a veľkým priestorom pre batožinu.

Dizajn budúceho modelu Grandland X má inteligentne kombinovať robustnosť s eleganciou, pričom koncepcia interiéru poskytne komfort v spojení s vysokou úrovňou praktickej využiteľnosti. Grandland X rozšíri ponuku značky Opel v obzvlášť populárnej kompaktnej triede a pridruží sa k úspešnému modelu Astra a modernizovanému 7miestnemu vanu Zafira.

Model Grandland X je súčasťou modelovej ofenzívy automobilky Opel, ktorá od roku 2016 do roku 2020 uvedie 29 nových modelov. Nové CUV vstúpi do prudko rastúceho segmentu trhu, kde v Európe v rokoch 2007 až 2017 vzrástol podiel automobilov SUV/CUV zo 7 na 20 percent spomedzi všetkých nových predaných automobilov. Tento rast majú podporovať aj modely Crossland X a Grandland X.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.