Opel Grandland X: Nový kompaktný crossover

Utorok, 22 november 2016

Obľúbenosť crossoverov neutícha a ani automobilka Opel nie je z tých, ktorá by sa im bránila. Po modeli Mokka nasledoval Mokka X, za dverami je Crossland X a po ňom príde Grandland X. Záujem o tento segment je a stále narastá, tak prečo nepridať ďalší model s X.

Opel Grandlan X
Nové modely Crossland a Grandland predstaví nemecký Opel už začiatkom roka 2017

O Crossland sa toho zatiaľ vie veľmi málo, hádam iba to, že predstavený má byť už začiatkom roka 2017 a má nahradiť kompaktné MPV Meriva. Má byť o voľačo priestrannejšia ako Mokka X a má zdieľať platformu z Citroënu C3 Picasso. O Grandlande automobilka s bleskom v znaku toho do sveta neposlala vlastne o nič viac. Podľa mena by sa dalo predpokladať, že to bude niečo väčšie, ale pôjde len o kompaktný automobil veľkosti Astry a postavený bude na podvozku Peugeota 3008.

V prípade modelu Grandland X pôjde fakticky o väčšieho brata Crosslandu X. Obidva úplne nové modely crossoverov (CUV) sa predstavia v roku 2017 a kombinujú charakter SUV s vysokou úrovňou jazdnej dynamiky. Grandland X sa perfektne hodí k aktívnemu životnému štýlu dneška svojim lákavým vzhľadom off-roadu, zvýšenou polohou sedadiel, dobrým výhľadom na všetky strany, pohodlným nastupovaním a vystupovaním a veľkým priestorom pre batožinu.

Dizajn budúceho modelu Grandland X má inteligentne kombinovať robustnosť s eleganciou, pričom koncepcia interiéru poskytne komfort v spojení s vysokou úrovňou praktickej využiteľnosti. Grandland X rozšíri ponuku značky Opel v obzvlášť populárnej kompaktnej triede a pridruží sa k úspešnému modelu Astra a modernizovanému 7miestnemu vanu Zafira.

Model Grandland X je súčasťou modelovej ofenzívy automobilky Opel, ktorá od roku 2016 do roku 2020 uvedie 29 nových modelov. Nové CUV vstúpi do prudko rastúceho segmentu trhu, kde v Európe v rokoch 2007 až 2017 vzrástol podiel automobilov SUV/CUV zo 7 na 20 percent spomedzi všetkých nových predaných automobilov. Tento rast majú podporovať aj modely Crossland X a Grandland X.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.