Opel Insignia Grand Sport a Sports Tourer majú slovenské ceny

Štvrtok, 23 marec 2017

Opel dlho a postupne krok po kroku predstavoval svoju novú vlajkovú loď Insignia. Ako celok ju potom v zamaskovanej podobe ukázal koncom októbra minulého roku, kompletný model začiatkom decembra. Naživo 7. marca na autosalóne v Ženeve. Teraz Opel oznámil začiatok výroby novej Insignie a aj ceny, za ktoré sa na Slovensku bude predávať.

1 Opel Insignia
Opel Insignia Sports Tourer je považovaný odborníkmi za jedno z najkrajších kombi

Insignia na Slovensku štartuje s cenou 20 490 eur. Za túto sumu dostane zákazník päťdverový liftback Grand Sport s benzínovým motorom 1,5 Turbo s výkonom 140 koní (104 kW) v prvej zo štyroch výbavových stupňov Selection. V druhej výbave Edition sa cena odvíja od 21 090 eur, v tretej Dynamic je základná cena 22 590 eur a v najvyššej Innovation je štartovacia cena 22 990 eur. Ku všetkým sa vzťahuje motor 1,5 Turbo s výkonom 140 koní.

Verzia kombi označovaná ako Sports Tourer je oproti limuzíne drahšia o tisíc eur a má základnú cenu 21 490 eur. Ceny vo vyšších výbavách verzie Sports Tourer sú odstupňované tak ako pri päťdverovom liftbacku – teda v každej vyššej výbave si kupujúci priplatí presne tisíc eur. Takže za Edition si zaplatíme 22 090 eur, Dynamic stojí 23 590 eur a Innovation má základnú cenu 23 990 eur. Vždy ide o verziu so základným motorom 1,5 Turbo (140 k).

Všetky ceny uvedené pre Insigniu Grand Sport i Sports Tourer sú uvádzacie akciové. Cenníkové ceny sú pri oboch modeloch, všetkých verziách i výbavách vyššie o 3500 eur. Súčasné uvádzacie ceny sú platné od 21. marca tohto roku.

Novinka Insignia okrem základnej benzínovej pohonnej jednotky 1,5 Turbo (140 k) môže mať vo všetkých výbavách, teda od Selection cez Edition, Dynamic a Innovation pod kapotou aj ďalší benzínový motor s rovnakým objemom, ale s výkonom 165 koní (122 kW). Dve najvyššie výbavy Danamic a Innovation ponúkajú aj motor 2,0 Turbo s výkonom 260 koní (190 kW).

2 Opel Insignia
Model Insignia v päťdverovej verzii liftback predstavil Opel v decembri minulého roku

So vznetových motorov ponúka Insignia tri. Dva 1,6 CDTI vo výkonových verziách 81 kW/110 k a 100 kW/136 k, tretí 2,0 CDTI má výkon 125 kW/170 k. Najmenej za "naftu" zaplatíme za Insigniu 1,6 CDTI/110 k vo výbave Selection – 22 690 eur. V rovnakej výbave ale so silnejším motorom 1,6 CDTI/136 k je cena 23 790 eur. Insignia s najvýkonnejším motorom 2,0 CDTI/170 k sa predáva za 24 990 eur. Aj tieto ceny sa vzťahujú k základnej výbave Selection.

Pripomeňme ešte ceny Insignie s najvýkonnejšími motormi v najvyššej výbave Innovation: s benzínovým 2,0 Turbo/260 k a 8stupňovou automatickou prevodovkou má cenu 31 390 eur a s turbodieselom 2,0 CDTI/170 k s rovnakou automatickou prevodovkou sa ponúka za 28 990 eur. Okrem tejto prevodovky ponúka Insignia aj 6stupňovú manuálnu prevodovku a 6stupňový automat. Všetky modely Opel Insignia od základného až po najdrahší v najvyššej výbave sú opatrené systémom Stop/Star.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.