Opel Insignia Grand Sport a Sports Tourer majú slovenské ceny

Štvrtok, 23 marec 2017

Opel dlho a postupne krok po kroku predstavoval svoju novú vlajkovú loď Insignia. Ako celok ju potom v zamaskovanej podobe ukázal koncom októbra minulého roku, kompletný model začiatkom decembra. Naživo 7. marca na autosalóne v Ženeve. Teraz Opel oznámil začiatok výroby novej Insignie a aj ceny, za ktoré sa na Slovensku bude predávať.

1 Opel Insignia
Opel Insignia Sports Tourer je považovaný odborníkmi za jedno z najkrajších kombi

Insignia na Slovensku štartuje s cenou 20 490 eur. Za túto sumu dostane zákazník päťdverový liftback Grand Sport s benzínovým motorom 1,5 Turbo s výkonom 140 koní (104 kW) v prvej zo štyroch výbavových stupňov Selection. V druhej výbave Edition sa cena odvíja od 21 090 eur, v tretej Dynamic je základná cena 22 590 eur a v najvyššej Innovation je štartovacia cena 22 990 eur. Ku všetkým sa vzťahuje motor 1,5 Turbo s výkonom 140 koní.

Verzia kombi označovaná ako Sports Tourer je oproti limuzíne drahšia o tisíc eur a má základnú cenu 21 490 eur. Ceny vo vyšších výbavách verzie Sports Tourer sú odstupňované tak ako pri päťdverovom liftbacku – teda v každej vyššej výbave si kupujúci priplatí presne tisíc eur. Takže za Edition si zaplatíme 22 090 eur, Dynamic stojí 23 590 eur a Innovation má základnú cenu 23 990 eur. Vždy ide o verziu so základným motorom 1,5 Turbo (140 k).

Všetky ceny uvedené pre Insigniu Grand Sport i Sports Tourer sú uvádzacie akciové. Cenníkové ceny sú pri oboch modeloch, všetkých verziách i výbavách vyššie o 3500 eur. Súčasné uvádzacie ceny sú platné od 21. marca tohto roku.

Novinka Insignia okrem základnej benzínovej pohonnej jednotky 1,5 Turbo (140 k) môže mať vo všetkých výbavách, teda od Selection cez Edition, Dynamic a Innovation pod kapotou aj ďalší benzínový motor s rovnakým objemom, ale s výkonom 165 koní (122 kW). Dve najvyššie výbavy Danamic a Innovation ponúkajú aj motor 2,0 Turbo s výkonom 260 koní (190 kW).

2 Opel Insignia
Model Insignia v päťdverovej verzii liftback predstavil Opel v decembri minulého roku

So vznetových motorov ponúka Insignia tri. Dva 1,6 CDTI vo výkonových verziách 81 kW/110 k a 100 kW/136 k, tretí 2,0 CDTI má výkon 125 kW/170 k. Najmenej za "naftu" zaplatíme za Insigniu 1,6 CDTI/110 k vo výbave Selection – 22 690 eur. V rovnakej výbave ale so silnejším motorom 1,6 CDTI/136 k je cena 23 790 eur. Insignia s najvýkonnejším motorom 2,0 CDTI/170 k sa predáva za 24 990 eur. Aj tieto ceny sa vzťahujú k základnej výbave Selection.

Pripomeňme ešte ceny Insignie s najvýkonnejšími motormi v najvyššej výbave Innovation: s benzínovým 2,0 Turbo/260 k a 8stupňovou automatickou prevodovkou má cenu 31 390 eur a s turbodieselom 2,0 CDTI/170 k s rovnakou automatickou prevodovkou sa ponúka za 28 990 eur. Okrem tejto prevodovky ponúka Insignia aj 6stupňovú manuálnu prevodovku a 6stupňový automat. Všetky modely Opel Insignia od základného až po najdrahší v najvyššej výbave sú opatrené systémom Stop/Star.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.