Opel Insignia novej generácie je tu

Streda, 07 december 2016

Opel Insignia druhej generácie je tu. Jej maskovacie fotografie sú minulosťou, automobilka ich teraz nahradila oficiálnymi, takže všetko je vonku a verejné. Celkom nový automobil sa verejnosti predstaví v marci budúceho roku na autosalóne v Ženeve.

1 Opel Insignia
Druhá generácia modelu Insignia, vlajková loď automobilky Opel, sa verejnosti predstaví na autosalóne v Ženeve v marci budúceho roku. Predávať sa začne o tri mesiace neskôr.

Aj nová generácia Insignie je ako jej predchodkyňa odetá do efektného dizajnu úplne novej karosérie vlajkovej lode nemeckej značky, v útrobách ktorej sú nové motory i prevodovky. Rovnako aj systémy konektivity. Priaznivci značky sa tak dočkali dlho očakávanej novinky. Vyzerá športovejšie, je dlhšia, nižšia, ale na druhej strane aj výrazne ľahšia. V názve nesie dodatok Grand Sport.

K všeobecným rozmerom dokladáme konkrétne čísla: oproti predchodcovi je nová Insignia dlhšia o 55 milimetrov, na výšku má menej o 29 mm , rozchod kolies je väčší o 11 mm, rázvor náprav väčší o 92 mm a karoséria má kratšie previsy vpredu i vzadu. Tieto zmeny znamenajú lepší aerodynamický koeficient, ktorý je 0,26. Hmotnosť je nižšia až o 175 kg. Svojom vzhľadom Insignia Grand Sport pripomína veľké kupé.

Nová Insignia Grand Sport sa môže pýšiť aj novým pohonom všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu a tiež novou 8stupňovou automatickou převodovkou. Aj použitou technológiou svetlometov IntelliLux LED®matrix novej generácie a kamerovým systémom so záberom snímania 360°. Pohodlie cestovania zabezpečia sedadlá AGR s ventiláciou a masážnou funkciou a vyhrievaním zadných sedadiel.

Nový Opel Insignai Grand Sport sa začne predávať približne tri mesiace po svojej svetovej premiére, koncom prvého polroka 2017.

1 Opel Insignia 2 Opel Insignia 3 Opel Insignia
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.