Opel Insignia novej generácie je tu

Streda, 07 december 2016

Opel Insignia druhej generácie je tu. Jej maskovacie fotografie sú minulosťou, automobilka ich teraz nahradila oficiálnymi, takže všetko je vonku a verejné. Celkom nový automobil sa verejnosti predstaví v marci budúceho roku na autosalóne v Ženeve.

1 Opel Insignia
Druhá generácia modelu Insignia, vlajková loď automobilky Opel, sa verejnosti predstaví na autosalóne v Ženeve v marci budúceho roku. Predávať sa začne o tri mesiace neskôr.

Aj nová generácia Insignie je ako jej predchodkyňa odetá do efektného dizajnu úplne novej karosérie vlajkovej lode nemeckej značky, v útrobách ktorej sú nové motory i prevodovky. Rovnako aj systémy konektivity. Priaznivci značky sa tak dočkali dlho očakávanej novinky. Vyzerá športovejšie, je dlhšia, nižšia, ale na druhej strane aj výrazne ľahšia. V názve nesie dodatok Grand Sport.

K všeobecným rozmerom dokladáme konkrétne čísla: oproti predchodcovi je nová Insignia dlhšia o 55 milimetrov, na výšku má menej o 29 mm , rozchod kolies je väčší o 11 mm, rázvor náprav väčší o 92 mm a karoséria má kratšie previsy vpredu i vzadu. Tieto zmeny znamenajú lepší aerodynamický koeficient, ktorý je 0,26. Hmotnosť je nižšia až o 175 kg. Svojom vzhľadom Insignia Grand Sport pripomína veľké kupé.

Nová Insignia Grand Sport sa môže pýšiť aj novým pohonom všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu a tiež novou 8stupňovou automatickou převodovkou. Aj použitou technológiou svetlometov IntelliLux LED®matrix novej generácie a kamerovým systémom so záberom snímania 360°. Pohodlie cestovania zabezpečia sedadlá AGR s ventiláciou a masážnou funkciou a vyhrievaním zadných sedadiel.

Nový Opel Insignai Grand Sport sa začne predávať približne tri mesiace po svojej svetovej premiére, koncom prvého polroka 2017.

1 Opel Insignia 2 Opel Insignia 3 Opel Insignia
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.