Opel Insignia OPC Unlimited: 270 km/h

Utorok, 10 máj 2011

Najvýkonnejšia Insignia OPC s 325 konskými silami pod kapotou je k dispozícii aj v špeciálnej verzii Unlimited bez elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti. Tento nový špičkový model v portfóliu Opla, štandardne vybavený pohonom všetkých kolies Adaptive 4x4, dokáže dokonale využiť svoj dynamický potenciál. Vo verzii sedan s manuálnou prevodovkou dosahuje maximálnu rýchlosť až 270 km/h.

Opel Insignia OPC Unlimited
Špičkový model Insignia OPC v špeciálnej verzii Unlimited je v predaji už aj u nás

Špeciálnu edíciu zdôvodňuje Opel slovami svojho viceprezidenta pre predaj, marketing a popredajné služby Alain Visser tak, že Opel modelom Insignia OPC Unlimited vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí si chcú vychutnať do detailov technické možnosti svojho vozidla, a pritom sú skúsení a zodpovední vodiči.

Insignia OPC Unlimited sa na pohľad odlišuje modrým logom Brembo na brzdách ako aj novým dizajnom rýchlomera a otáčkomera. Výrobca okrem toho plánuje vydanie špeciálnej matne čiernej edície.

Pod kapotou má OPC Unlimited turbodúchadlom preplňovaný vidlicový šesťvalec Ecotec s objemom 2,8 litra s výkonom 325 koní. Najvyšší krútiaci moment je 400 Nm a prenáša sa na všetky štyri kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky s ručným radením alebo šesťstupňovej automatickej, ktorá poskytuje aj možnosť manuálneho radenia, na prianie zákazníka aj s ovládaním na volante. Príplatok za novú automatickú prevodovku pre Insigniu OPC je 2700 eur.

Vysokovýkonná vlajková loď Insignia OPC Unlimited prichádza vo všetkých troch verziách karosérie. Na výber je klasický štvordverový sedan, päťdverový liftback alebo kombi Sports Tourer OPC. Jazdné výkony novej verzie Unlimited sú s výnimkou maximálnej rýchlosti zhodné so štandardnými modelmi OPC. Insignia OPC akceleruje z nuly na rýchlosť 100 km/h za 6,0 až 6,6 sekundy – podľa typu karosérie a prevodovky. Hodnoty kombinovanej spotreby sú od 10,6 l/100 km do 11,0 l/100 km, emisie CO2ležia v rozpätí od 249 g/km do 259 g/km.

Riadiaci modul prevodovky je prepojený s podvozkom FlexRide, ktorý je súčasťou štandardného vybavenia Insignie OPC. Okrem štandardného režimu sú k dispozícii ďalšie dva režimy: pre dynamickejšiu jazdu Sport a najostrejším je mód OPC s nekompromisným využívaním celého potenciálu vozidla.

Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Adaptive 4x4 zabezpečuje modelu Insignia OPC precíznu ovládateľnosť, maximálnu stabilitu a dokonalú trakciu. Systém využíva na rozdeľovanie krútiaceho momentu na nápravy hydraulicky ovládanú viaclamelovú spojku Haldex v kombinácii s elektronickým samosvorným diferenciálom zadnej nápravy.

Pri kúpe modelu Unlimited zákazník automaticky získava Opel OPC tréning bezpečnej jazdy na skúšobnom okruhu značky Opel v nemeckom Dudenhofene. V tréningu sa majiteľ naučí bezpečne využívať mimoriadny dynamický potenciál modelu OPC pod vedením inštruktorov s praktickými skúsenosti v automobilovom športe i renomovaného pretekára Joachima Winkelhocka.

Insignia OPC Unlimited je k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov a jej cenu stanovili na 43 750 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."