Opel Insignia OPC Unlimited: 270 km/h

Utorok, 10 máj 2011

Najvýkonnejšia Insignia OPC s 325 konskými silami pod kapotou je k dispozícii aj v špeciálnej verzii Unlimited bez elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti. Tento nový špičkový model v portfóliu Opla, štandardne vybavený pohonom všetkých kolies Adaptive 4x4, dokáže dokonale využiť svoj dynamický potenciál. Vo verzii sedan s manuálnou prevodovkou dosahuje maximálnu rýchlosť až 270 km/h.

Opel Insignia OPC Unlimited
Špičkový model Insignia OPC v špeciálnej verzii Unlimited je v predaji už aj u nás

Špeciálnu edíciu zdôvodňuje Opel slovami svojho viceprezidenta pre predaj, marketing a popredajné služby Alain Visser tak, že Opel modelom Insignia OPC Unlimited vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí si chcú vychutnať do detailov technické možnosti svojho vozidla, a pritom sú skúsení a zodpovední vodiči.

Insignia OPC Unlimited sa na pohľad odlišuje modrým logom Brembo na brzdách ako aj novým dizajnom rýchlomera a otáčkomera. Výrobca okrem toho plánuje vydanie špeciálnej matne čiernej edície.

Pod kapotou má OPC Unlimited turbodúchadlom preplňovaný vidlicový šesťvalec Ecotec s objemom 2,8 litra s výkonom 325 koní. Najvyšší krútiaci moment je 400 Nm a prenáša sa na všetky štyri kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky s ručným radením alebo šesťstupňovej automatickej, ktorá poskytuje aj možnosť manuálneho radenia, na prianie zákazníka aj s ovládaním na volante. Príplatok za novú automatickú prevodovku pre Insigniu OPC je 2700 eur.

Vysokovýkonná vlajková loď Insignia OPC Unlimited prichádza vo všetkých troch verziách karosérie. Na výber je klasický štvordverový sedan, päťdverový liftback alebo kombi Sports Tourer OPC. Jazdné výkony novej verzie Unlimited sú s výnimkou maximálnej rýchlosti zhodné so štandardnými modelmi OPC. Insignia OPC akceleruje z nuly na rýchlosť 100 km/h za 6,0 až 6,6 sekundy – podľa typu karosérie a prevodovky. Hodnoty kombinovanej spotreby sú od 10,6 l/100 km do 11,0 l/100 km, emisie CO2ležia v rozpätí od 249 g/km do 259 g/km.

Riadiaci modul prevodovky je prepojený s podvozkom FlexRide, ktorý je súčasťou štandardného vybavenia Insignie OPC. Okrem štandardného režimu sú k dispozícii ďalšie dva režimy: pre dynamickejšiu jazdu Sport a najostrejším je mód OPC s nekompromisným využívaním celého potenciálu vozidla.

Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Adaptive 4x4 zabezpečuje modelu Insignia OPC precíznu ovládateľnosť, maximálnu stabilitu a dokonalú trakciu. Systém využíva na rozdeľovanie krútiaceho momentu na nápravy hydraulicky ovládanú viaclamelovú spojku Haldex v kombinácii s elektronickým samosvorným diferenciálom zadnej nápravy.

Pri kúpe modelu Unlimited zákazník automaticky získava Opel OPC tréning bezpečnej jazdy na skúšobnom okruhu značky Opel v nemeckom Dudenhofene. V tréningu sa majiteľ naučí bezpečne využívať mimoriadny dynamický potenciál modelu OPC pod vedením inštruktorov s praktickými skúsenosti v automobilovom športe i renomovaného pretekára Joachima Winkelhocka.

Insignia OPC Unlimited je k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov a jej cenu stanovili na 43 750 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.