Opel Insignia OPC Unlimited: 270 km/h

Utorok, 10 máj 2011

Najvýkonnejšia Insignia OPC s 325 konskými silami pod kapotou je k dispozícii aj v špeciálnej verzii Unlimited bez elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti. Tento nový špičkový model v portfóliu Opla, štandardne vybavený pohonom všetkých kolies Adaptive 4x4, dokáže dokonale využiť svoj dynamický potenciál. Vo verzii sedan s manuálnou prevodovkou dosahuje maximálnu rýchlosť až 270 km/h.

Opel Insignia OPC Unlimited
Špičkový model Insignia OPC v špeciálnej verzii Unlimited je v predaji už aj u nás

Špeciálnu edíciu zdôvodňuje Opel slovami svojho viceprezidenta pre predaj, marketing a popredajné služby Alain Visser tak, že Opel modelom Insignia OPC Unlimited vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí si chcú vychutnať do detailov technické možnosti svojho vozidla, a pritom sú skúsení a zodpovední vodiči.

Insignia OPC Unlimited sa na pohľad odlišuje modrým logom Brembo na brzdách ako aj novým dizajnom rýchlomera a otáčkomera. Výrobca okrem toho plánuje vydanie špeciálnej matne čiernej edície.

Pod kapotou má OPC Unlimited turbodúchadlom preplňovaný vidlicový šesťvalec Ecotec s objemom 2,8 litra s výkonom 325 koní. Najvyšší krútiaci moment je 400 Nm a prenáša sa na všetky štyri kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky s ručným radením alebo šesťstupňovej automatickej, ktorá poskytuje aj možnosť manuálneho radenia, na prianie zákazníka aj s ovládaním na volante. Príplatok za novú automatickú prevodovku pre Insigniu OPC je 2700 eur.

Vysokovýkonná vlajková loď Insignia OPC Unlimited prichádza vo všetkých troch verziách karosérie. Na výber je klasický štvordverový sedan, päťdverový liftback alebo kombi Sports Tourer OPC. Jazdné výkony novej verzie Unlimited sú s výnimkou maximálnej rýchlosti zhodné so štandardnými modelmi OPC. Insignia OPC akceleruje z nuly na rýchlosť 100 km/h za 6,0 až 6,6 sekundy – podľa typu karosérie a prevodovky. Hodnoty kombinovanej spotreby sú od 10,6 l/100 km do 11,0 l/100 km, emisie CO2ležia v rozpätí od 249 g/km do 259 g/km.

Riadiaci modul prevodovky je prepojený s podvozkom FlexRide, ktorý je súčasťou štandardného vybavenia Insignie OPC. Okrem štandardného režimu sú k dispozícii ďalšie dva režimy: pre dynamickejšiu jazdu Sport a najostrejším je mód OPC s nekompromisným využívaním celého potenciálu vozidla.

Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Adaptive 4x4 zabezpečuje modelu Insignia OPC precíznu ovládateľnosť, maximálnu stabilitu a dokonalú trakciu. Systém využíva na rozdeľovanie krútiaceho momentu na nápravy hydraulicky ovládanú viaclamelovú spojku Haldex v kombinácii s elektronickým samosvorným diferenciálom zadnej nápravy.

Pri kúpe modelu Unlimited zákazník automaticky získava Opel OPC tréning bezpečnej jazdy na skúšobnom okruhu značky Opel v nemeckom Dudenhofene. V tréningu sa majiteľ naučí bezpečne využívať mimoriadny dynamický potenciál modelu OPC pod vedením inštruktorov s praktickými skúsenosti v automobilovom športe i renomovaného pretekára Joachima Winkelhocka.

Insignia OPC Unlimited je k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov a jej cenu stanovili na 43 750 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.