Opel Insignia: premiéra v Londýne

Sobota, 05 júl 2008

Nový elegantný a dynamický Opel Insignia sa verejnosti po prvý raz predstaví už koncom tohto mesiaca na autosalóne v Londýne. Hneď v dvoch verziách – ako štvordverový sedan a päťdverový hatchback. Vlaková loď značky Opel, ktorá vyniká najnižším koeficientom aerodynamického odporu vo svojej triede, príde do predaja koncom tohto roka.

Opel Insignia Opel Insignia

V Londýne v dňoch od 23. júla do 3. augusta predstaví Opel svoj model strednej triedy Insignia. Nová vlajková loď sa bude vyrábať v dvoch karosárskych verziách – ako štvordverový sedan a päťdverový hatchback. Obe verzie nového modelu majú elegantnú siluetu karosérie s krivkou strechy v štýle kupé. V oboch prípadoch majú automobily rovnakú dĺžku 4830 mm i rázvor 2737 mm.

Skutočnosť, že na trh prichádza hneď od začiatku súčasne verzia sedan i hatchback je obzvlášť dôležitá pre britský a francúzsky trh, kde 5dverový hatchback má tradične vysoký podiel na predaji automobilov strednej triedy. Nemeckí a španielski zákazníci viac preferujú štvordverovú verziu sedan. Ceny budú známe už 22. júla a na trh sa nový Opel Insignia dostane pred koncom tohto roka. Opel očakáva približne rovnaký objem predaja oboch variantov.

Opel Insignia

Od začiatku predaja bude mať Insignia k dispozícii široký rad pohonných jednotiek. Spolu sa bude ponúkať sedem motorov. Všetky spĺňajú emisnú normu Euro 5 a budú sa dodávať so 6stupňovými prevodovkami. Tri benzínové štvorvalcové motory a jeden vidlicový šesťvalec budú mať výkon od 115 do 260 koní. Tri nové preplňované vznetové motory s priamym vstrekovaním, vyvinuté špeciálne pre Opel Insignia, majú zdvihový objem 2,0 litra a výkony od 110 do 160 k.

Novo vyvinutý podvozok môže byť vybavený inovatívnym integrovaným systémom FlexRide, ak aj sofistikovaným pohonom všetkých kolies Adaptive 4x4. Jeho schopnosť bleskurýchle prenášať a rozdeľovať krútiaci moment medzi štyri kolesá zabezpečuje špičkovú stabilitu a trakciu, ktorá zlepšuje ovládateľnosť i výkonnosť pri dynamickej jazde.

Vynikajúca aerodynamika Insignie je výsledkom doladenia v earodynamickom tuneli počas vyše 650 hodín. Nový automobil má tiež vynikajúcu jazdnú dynamiku, vo svojej triede najnižší koeficient aerodynamického odporu karosérie cx =0,27, nízke emisie CO2 a nízku spotrebu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.