Opel Insignia: už aj na LPG

Sobota, 28 júl 2012

Auto na lacnejší pohon plynom LPG bude čoskoro ponúkať Opel. Pôjde o model Insignia. Rüsselsheimský výrobca upravil na tento účel motor 1,4 Turbo. Kompletné označenie verzie s pohonom na plyn bude 1,4 Turbo LPG ecoFLEX a záujemcovia si ho budú môcť objednať už v auguste tohto roku.

 Opel Insignia LPG
Opel Insignia

S upraveným motorom na propan-butan má Insignia 1,4 Turbo LPG ecoFLEX výkon 140 koní a maximálny krútiaci moment 220 Nm a spotrebuje 7,6 litra LPG na 100 km, čo zodpovedá emisiám CO2 124 g/km.

Oproti benzínovej verzii s motorom 1,4 Turbo, ktorá má spotrebu 5,7 l/100 km, má štvordverový sedan na LPG o takmer 40 percent nižšie náklady na palivo. Technológia na LPG bude pre štvordverovú a päťdverovú verziu, ako aj kombi Sports Tourer. Na komplexnú úprava dáva výrobca záruku 2 roky.

Turbodúchadlom prepĺňaný štvorvalec má zosilnené ventily a ventilové sedlá a modifikovanú riadiacu jednotku motora. Motor LPG sa kombinuje výlučne so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Palivová nádrž na LPG má objem 42 litrov a je integrovaná do priestoru rezervného kolesa tak, že základný objem variabilného batožinového priestoru zostal zachovaný.

Dojazd na LPG je do 500 kilometrov; ak vozidlo využije aj objem benzínovej nádrže, ktorá zostala v plnom rozsahu nezmenená, celkový dojazd je pre verzie sedan a liftback až 1700 kilometrov.

Vodič si môže prepínať medzi pohonom na LPG a benzín tlačidlom na prístrojovom paneli. Prevádzku na LPG signalizuje LED kontrolka.Veľmi prakticky je vyriešený palivomer v združenom prístroji: Zásobu LPG a benzínu zobrazuje ten istý indikátor.

Insignia 1,4 Turbo LPG bude v ponuke u predajcov Opel. Objednať si ju bude možné od augusta tohto roka. Za verziu LPG si zákazník priplatí 2000 eur nad cenu modelu s motorom 1,4 Turbo/140 k. Cena Insignia SDN 1,4 Turbo LPG začína na 24 890 eurách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Komentáre
tieto auticka maju velmi slusne ceny aj vybavy

http://autobazar.pozri.sk/vyhladavanie-ponuk/opel/insignia

len nemam skusenosti so spolahlivostou ? Podeli sa niekdo ???
Pridal marek v nedeľu 29 júla 2012 o 20:13
Dobry den,
odporucate kupu tohto vozidla?

Vdaka

T.R.
Pridal T. v piatok 23 novembra 2012 o 12:55
Ahoj,

mam 2 insignie. Prva r.v.2010 ma 75-tisic km bez poruchy, alebo ineho ako zarucneho servisu. Druha ma teraz 10 mesiacov, cca. 17-tisic km, bola jedna mala reklamacia, bezplatne odstranili za 24 hodin.
Pridal Rado v stredu 06 marca 2013 o 21:34
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.